הקואליציה הבין-פרלמנטרית למאבק באנטישמיות מתכנסת בלונדון לאחר המבצע בעזה, אשר הצית התלקחות אדירה של השתוללות אנטישמית, חסרת תקדים מאז העידן הנאצי. אינטנסיביות הזעם האנטי-יהודי, המלווה לעתים קרובות במעשי אלימות, יצר פחד ודאגה בקרב יהודי התפוצות, וחייב רבים לחשבון נפש באשר לעתידם לטווח הארוך. בכל יבשת וכמעט בכל עיר, מפגינים זועמים צעדו נגד ישראל והשתלחו בקריות אנטישמיות הקוראות 'להחרים את היהודים', 'גז' ו'למוטט את המדינה הנאצית-ישראלית'. ההתקפות האנטי-יהודיות הן בדרך כלל פרי יוזמה של ערבים, אך נתמכות בידי חוגים רחבים של אזרחים בני המקום. השתלחות ביהודים היא אינטנסיבית במיוחד בבריטניה. אישים יהודיים בולטים נאלצים להתמודד עם איומי רצח. סטודנטים באוניברסיטת אוקספורד מצהירים בחדווה שבעוד חמש שנים הקמפוס שלהם יהיה 'מרחב נקי מיהודים'. דיפלומט בריטי בכיר נעצר לאחר דברי נאצה נתעבים שהשמיע. תיאטרון ה-Royal Court (החצר המלכותית) בלונדון מעלה לבמה מחזה אנטי-ישראלי מרושע מאת קריל צ'רצ'יל, אותו תיארה מלאני פיליפס שצפתה בו כמחזה המזכיר את אותם מחזות אנטישמיים שהועלו בימי הביניים, המתארים את היהודים כרוצחי נוצרים שטניים.

הציונות וההשתוללות האנטישמית העולמית

Print This Post

מפגין עם שלט 'יהודים מחבלים'

Zionism and the global anti-Semitic frenzy

הקואליציה הבין-פרלמנטרית למאבק באנטישמיות מתכנסת בלונדון לאחר המבצע בעזה, אשר הצית התלקחות אדירה של השתוללות אנטישמית, חסרת תקדים מאז העידן הנאצי. אינטנסיביות הזעם האנטי-יהודי, המלווה לעתים קרובות במעשי אלימות, יצר פחד ודאגה בקרב יהודי התפוצות, וחייב רבים לחשבון נפש באשר לעתידם לטווח הארוך.

בכל יבשת וכמעט בכל עיר, מפגינים זועמים צעדו נגד ישראל והשתלחו בקריות אנטישמיות הקוראות 'להחרים את היהודים', 'גז' ו'למוטט את המדינה הנאצית-ישראלית'. ההתקפות האנטי-יהודיות הן בדרך כלל פרי יוזמה של ערבים, אך נתמכות בידי חוגים רחבים של אזרחים בני המקום.

השתלחות ביהודים היא אינטנסיבית במיוחד בבריטניה. אישים יהודיים בולטים נאלצים להתמודד עם איומי רצח. סטודנטים באוניברסיטת אוקספורד מצהירים בחדווה שבעוד חמש שנים הקמפוס שלהם יהיה 'מרחב נקי מיהודים'. דיפלומט בריטי בכיר נעצר לאחר דברי נאצה נתעבים שהשמיע. תיאטרון ה-Royal Court (החצר המלכותית) בלונדון מעלה לבמה מחזה אנטי-ישראלי מרושע מאת קריל צ'רצ'יל, אותו תיארה מלאני פיליפס שצפתה בו כמחזה המזכיר את אותם מחזות אנטישמיים שהועלו בימי הביניים, המתארים את היהודים כרוצחי נוצרים שטניים.

בערים אירופיות רבות, נתקלים יהודים באלימות ברחובות. באיטליה, איגוד עובדים קרא להחרים את כל בתי העסק היהודיים. בצרפת, בתי כנסת הותקפו ומכוניות השייכות ליהודים הוצתו. בית ספר בשוודיה סירב לקבל תלמידים יהודיים. בדרן טלוויזיה מוביל בנורבגיה, ללא רגישות יתרה, התבדח והביע צער על אותם מיליארדי כינים שמצאו את מותן יחד עם היהודים בתאי הגזים. עיריית ברצלונה ביטלה טקס זיכרון לשואה משום ש'עריכת טקס זיכרון לשואת היהודים אינה במקום, בעוד שואת הפלסטינים מתרחשת". במקביל, 30,000 מתושבי ברצלונה צעדו בתמיכה בחמאס.

סגנית שרת החוץ הדרום אפריקאית אולצה להתנצל לאחר שהשמיעה הערב בדבר הכסף היהודי ששולט באמריקה. בתורכיה, לאחר התפרצויותיו התיאטרליות של ראש הממשלה ארדואן נגד ישראל, מוסדות יהודיים הושחתו וקריאות נשמעו להחרים בתי עסק יהודיים. מהומות אנטי-יהודיות התרחשו באוניברסיטת יורק בטורונטו, קנדה.

המתקפה נגד הקהילה היהודית של ונצואלה מצדו של הנשיא צ'אבס, בן בריתו של אחמדינג'אד, כללה דרישות מהיהודים לגנות את ישראל וקריאות להחרים ארגונים יהודיים. כעת הדאגה היא שממשלות אחרות בדרום אמריקה, כמו ארגנטינה, שספגו תעמולה אנטישמיות מצד מהגרים ערבים הממומנים על ידי איראן, יפתחו גם הן במסעות אנטי-יהודיים.

אפילו בארה"ב, בה דעת הקהל נותרת באופן מכריע תומכת בישראל, המפגינים האנטי-ישראלים הבוטים בערים הגדולות היממו יהודים אמריקאים רבים, שעד כה היו בטוחים שבניגוד לאירופה, האנטישמיות לעולם לא תזקוף את ראשה במדינה הזו. הדומיננטיות המתגברת של גורמים אנטי-ישראליים ברוב הקמפוסים מספקת מקור נוסף לדאגה משום שלבסוף רבים מהצעירים הללו יהפכו למנהיגי המדינה.

השימוש בשואה באופן הפוך לצורך דמוניזציה של ישראל, ותיוגם של ישראלים יחד עם נאצים, התפשטה מהזירה הערבית אל הזרם המרכזי, והוא כעת מוגדר כדיון פוליטי לגיטימי. כיום, מה שאמור להיות ביקורת על ישראל גם בעיתונות ה'מכובדת', מזכיר את התעמולה הנאצית והאנטישמית.

תפקידם של 'יהודים לא יהודיים' בוגדים, המנסים לפגוע בלגיטימציה של ישראל, החריף גם הוא, והוא מתפשט מעבר לקריאות להחרים את ישראל. לדוגמא, אתר האינטרנט של נורמן פינקלשטיין הידוע לשימצה הפיק לאחרונה 40 תמונות מחרידות, המציגות את הזוועות הנאציות לצד תמונות לכאורה של הזוועות שמבצעת ישראל בעזה.

הכותרת הייתה: "נכדיהם של ניצולי השואה עושים לפלסטינים בדיוק את מה שנעשה ליהודים בגרמניה הנאצית". מסרים שפלים אלה הופצו באינטרנט בידי קיצוניים שמאלניים, ערבים וקיצונים ימניים כמו פט ביוקנן. הם גם קודמו על ידי דיפלומטית נורבגית בסעודיה שהעבירה את הקולאז' המתועב באי-מייל של השגרירות שלה.

נראה כי אין גבול לשפל אליו מוכנים אויבי הציונות היהודיים הנתעבים הללו לרדת כדי לבצע דמוניזציה של בני עמם שלהם. במאמר שפורסם ב'ביקורת הספרים הלונדונית' המכובדת לכאורה, הנרי סיגמן, לשעבר ראש הקונגרס היהודי האמריקני, הילל את החמאס בתור תנועת שחרור ערבית שוות ערך לתנועות המחתרת היהודיות של תקופת טרום המדינה. חבר הפרלמנט הבריטי ג'ראלד קאופמן, התעלה על התפרצויותיו הנאלחות הקודמות כשהצהיר שהחיילים הישראלים הזכירו לו את הנאצים שרצחו בדם קר את סבתו כשהייתה במיטתה. "סבתי לא מתה כדי לספק כיסוי לחיילים ישראלים לרצוח סבתות פלסטיניות", הוא אמר.

ג'ונתן פרידלנד מהגארדיאן, לאחר שהבטיח לקוראיו כי הוא מגנה את ישראל בעקביות ובבירור בשל המבצע בעזה, ביקש מהם שלא להאשים את היהודים בעוולות שביצעו הישראלים יותר מאשר את המוסלמים שלא היו אשמים מתוך הקשר "משום שהרוצחים של ה-11/9 וה-7/7 היו מוסלמים".

במדינות אירופיות רבות, כולל בריטניה, התקשורת סיפקה חשיפה גדולה יותר לאנטי-ציונים היהודים השוליים, מאשר שסיפקה לדוברים רשמיים של הקהילה היהודית.

מה שמצמרר בפרט הוא שברוב המדינות השנאה ליהודים ברמה העממית היא רבה בהרבה מאשר המדיניות הממשלתית. הטוקבקים גם לפרסומים הנאורים יותר באינטרנט ובתקשורת משקפים הסלמה דרמטית של שנאה עזה ליהודים. סקר חדש של הליגה למניעת השמצה חשף כי 40% מהאירופים רואים ביהודים כבעלי כוח רב מדי, ו-31% מאמינים שהיהודים אשמים במשבר הכלכלי העולמי הנוכחי. אין צורך לציין כי קבלה של דעות מתלהמות שכאלה מנבאת רע לבאות.

מרגיז לחזות במגיפה האנטישמית לאחר המאמצים יוצאי הדופן שעשתה ישראל להימנע מקונפליקט, למרות כל אותן שנים בהם אזרחים הפכו למטרות לטילים. הניצול השיטתי והמחושב של נשים וילדים כמגן אנושי בידי חמאס זכו להתעלמות משכנעת. המאמצים – חסרי תקדים בהסטוריה של הלוחמה – שנקטה ישראל כדי למזער את הפגיעה באזרחים – זכו להתעלמות. אך האמצעים הברוטאליים בהם השתמשו כדי לדכא טרוריסטים בבוסניה, עיראק ואפגניסטן (שלא להזכיר את צ'צ'ניה) וההרג בקונגו, זימבאבווה ובפרט בדארפור, שם מאות אלפי אזרחים חפים מפשע מצאו את מותם – אלה כמעט שלא מוזכרים. יש מעט ספק בכך שהמבצע בעזה רק סיפק תירוץ לשחרור אנטישמיות חבויה.

באופן מצער, ההשתוללות תגבר ללא ספק כאשר ההאשמות השקריות בדבר פשעי המלחמה של ישראל יתעצמו וכאשר הממשלה הנבחרת החדשה תספוג דמוניזציה בתור 'בלתי מתפשרת וגזענית'.

למצער, החלום הציוני כי מדינה יהודית תבלום את האנטישמיות הפך לאשליה. באופן אירוני, היום, ישראל עצמה מנוצלת כמכשיר לקידום אנטישמיות.

אך החזון הציוני של מדינה יהודית המייצגת מקלט ליהודים במצוקה הוא מציאות. יהודי התפוצות יכולים לפחות להרגיש בטוחים אם הם לא רוצים לחיות כמנודים בחברות אשר רודפות אותם. תמיד תהיה מדינה יהודית המוכנה לחבק אותם. הם לעולם לא יחוו את הסיוט אותו חוו יהודים לפני השואה, אשר בקשותיהם הנואשות לויזות כניסה למדינות כדי להימלט מהנאציזם כמעט תמיד נדחו.

אכן, זהו הזמן המתאים ליהודים המתגוררים במדינות בהן השנאה הסובבת אותם פוגעת באיכות חייהם, לעבור חשבון נפש. עתידם של היהודים במדינות אירופיות מסויימות הוא עגמומי, כאשר הטינה כלפיהם הופכת לשנאה ומלווה באלימות. בריטניה כבר הגיעה לרמה זו, ויהודים אנגלים אשר מתכחשים למציאות הביצה האנטישמית בה הם טובעים – נמצאים באמת ובתמים במצב של הכחשה.

יהודי התפוצות צריכים כעת בכנות לשקול את האפשרות ליצירת חיים חדשים בקרב בני עמם. רבים עשויים להגיע למסקנה שישנם מכשולים בלתי עבירים בפני עקירה והגעה לישראל. אבל אם יישארו במדינות אנטישמיות, עליהם לפחות לשקול את ההשפעה המשתקת על ילדיהם ולעודד אותם לעשות עלייה.

אנטישמיות תמיד הסלימה בתקופות של שפל כלכלי, וכאשר המשבר הפיננסי מתעצם, הבעיה ללא ספק תחריף. בנוסף, למעט העשירים, רבים אשר רואים בהמשכיות יהודית כדבר חשוב, ימצאו קושי רב להרשות לעצמם את העלויות הגבוהות הנדרשות כדי לספק לילדים חינוך יהודי.

זה עשוי לספק תמריץ נוסף לשקול עלייה.

הסלמת האנטישמיות חייבת להיות קריאת השכמה ליהודי התפוצות. הם צריכים להיות מודעים לכך שלמרות הקשיים העומדים מול אלה הרוצים להשתקע בישראל, רמת המחייה כאן היום רחוקה ממה שהייתה לפני חצי מאה כאשר המדינה היהודית עדיין נאבקה על קיומה.

עבור יהודים רבים רצוי להם לבדוק את האפשרויות שלהם עכשיו, לא בזמן עתידי כלשהו, כאשר ההידרדרות תגרום לכך שעלייה תהיה פינוי תחת לחץ ולא מתוך בחירה.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann