בחברה הפלסטינית הנפשעת, רציחתם של יהודים לא רק שנחשבת כראויה לשבח, אלא שכיום היא משמשת למעשה ככלי למוביליות חברתית וכלכלית משמעותית. באופן מביש, העולם המתורבת כמעט ואינו מגנה תופעות אלו. אבקש לספר את סיפורו ההיפותטי של אחמד, צעיר טיפוסי ממשפחה פלסטינית גדולה וענייה. כמו שאר עמיתיו, גם מוחו של אחמד נשטף - מגיל הגן ועד סיום לימודיו, ע״י המולות במסגדו ובאמצעות כלי התקשורת - לכדי אמונה לפיה רמת האדיקות הדתית הגבוהה ביותר תושג ע״י הריגת האויב הישראלי.

תמריצים לרצח יהודים

Print This Post

terrorist-release

Incentives for Murdering Jews

בחברה הפלסטינית הנפשעת, רציחתם של יהודים לא רק שנחשבת כראויה לשבח, אלא שכיום היא משמשת למעשה ככלי למוביליות חברתית וכלכלית משמעותית. באופן מביש, העולם המתורבת כמעט ואינו מגנה תופעות אלו.

אבקש לספר את סיפורו ההיפותטי של אחמד, צעיר טיפוסי ממשפחה פלסטינית גדולה וענייה.

כמו שאר עמיתיו, גם מוחו של אחמד נשטף – מגיל הגן ועד סיום לימודיו, ע״י המולות במסגדו ובאמצעות כלי התקשורת – לכדי אמונה לפיה רמת האדיקות הדתית הגבוהה ביותר תושג ע״י הריגת האויב הישראלי.

ידוע לו שבמידה וייהרג בעת שתקף יהודי, גם הוא יהפוך לשהיד, ויפוצה על הקורבן שהקריב בגמול ותענוגות שיורעפו עליו בגן עדן. זאת ועוד, משפחתו תזכה לכבוד רב ולפנסיה ממלכתית במשך כל חייה מטעמו של ה״פרטנר לשלום״ שלנו, מחמוד עבאס והרשות הפלסטינית.

אחמד ייזכר בראיונות שצפה בהם בטלויזיה הפלסטינית הממלכתית, ראיונות שבהם אימהות הפגינו גאווה בקורבנות שהקריבו ילדיהן למען האסלאם, ובתקווה שהביעו שוב ושוב לפיה ילדיהן הנותרים ילכו גם הם בדרכו של הקדוש המבורך.

כמו כן, בעלי תפקידים ברשות יבטיחו כי גם במידה והוא ירצח באכזריות אזרחים ישראלים חפים מפשע, הוא יתואר כגיבור מקודש של האומה האסלאמית והעם הפלסטיני. שם משפחתו של אחמד יונצח בכיכרות ורחובות העיר, בבתי ספר ובמרכזי תרבות, ואפילו קבוצות כדורגל יקדשו את זכרו.

למותר לציין כי המוות הוא המקרה הגרוע ביותר. אם לאחמד תהיה הזכות להיתפס במקום להיהרג, הוא יזכה לטוב ביותר בשני העולמות.

משפחתו תמשיך לבקר אותו בכלא, שם הוא צפוי לזכות למזון טוב יותר מזה שקיבל בביתו. יינתנו לו נוחויות כמו טלוויזיה. זאת ועוד, הוא יוכל לקדם את השכלתו, להירשם לקורסים אוניברסיטאיים ולהשיג תואר אקדמי – דבר שהיה בלתי-נתפס במקום מגוריו הקודם.

ועל כל ה״סבל״ הזה, הרשות תשלם לו משכורת נאה (תוך שימוש בכספים שהיא מקבלת מארה״ב, האיחוד האירופי ומתורמים אחרים), וזאת על כל יום שבו ייאסר בכלא. למעשה, ככל שגזר דינו יתארך, כך תעלה משכורתו.

במהלך השנים האחרונות, ההרתעה נגד מתקפות טרור הלכה ונשחקה בעת שממשלות ישראליות עוקבות שחררו קבוצות אסירים גדולות של רוצחים אכזריים, ובתוכם רוצחי תינוקות בדם קר, בתמורה לבן ערובה ישראלי. לאחרונה, הממשלה אף עשתה זאת כתנאי סף להסכמתו של עבאס להשתתפות במשא ומתן עם ישראל. שחרורים אלו הפכו לעניין כה שגרתי עד שאחמד חש ביטחון כי במידה וייאסר, הוא איננו צפוי לרצות את מלוא עונשו.

הוא מבין שלאחר שחרורו, במקום להיות מחוייב להביע חרטה על פשעו, קהל הצופים הפלסטיני יפציר בו בהערצה לגולל בפרוטרוט את מעשי הרצח הנפשעים שביצע בטלויזיה.

אחמד ישמע כיצד כתבים זרים מעיתונים מערביים, דוגמת ג׳ודי רודורן מה׳ניו יורק טיימס׳, כתבו מאמרים ארוכים בהם האנישו מחבל משוחרר, רוצחו האכזרי של ניצול שואה קשיש. רודורן ציינה שהרוצח ״זכה ליחס של מחבל מצד הישראלים״, והתייחסה בסימפטיה לתלונתו לפיה כגיבור לאומי (הוא זכה לדרגת אלוף מטעם הרשות), ״המענקים והתשלומים החודשיים בסך $100,000" שקיבל מהרשות לא הספיקו לקניית דירה.

בעת חקירת מלחמת לבנון השניה, ועדת וינוגרד המליצה במפורש שתקודם חקיקה למניעת שחרורם המוקדם של מחבלים מורשעים מטעמים פוליטיים ואחרים. ואולם, מסקנות אלו זכו להתעלמות מוחלטת, דבר שהוביל להגברת התמריצים לרציחת יהודים.

אין זה נתפס שמדינה שמכבדת את עצמה תתייחס לעצמה באופן כה מבזה. האם ממשל אובמה, שדחק בממשלתנו לשחרר את הרוצחים האלו, יעז לנהוג באופן דומה כלפי רוצחי המונים מורשעים בבתי הכלא האמריקנים? איזו צביעות! ארה״ב הפעילה עלינו לחץ לשחרור המפלצות הללו, אך הזהירה אותנו להחזיק באותם אסירים שרצחו אזרחים אמריקנים. ובמפגן דו-פרצופי מחליא נוסף, ממשל אובמה הרחיק והדרדר לכדי ניצול ג׳ונתן פולארד – שאותו צריך היה לשחרר לפני שנים רבות – כפיון להפעלת לחץ עלינו.

לפני 15 שנה, נתניהו פרסם ספר בו הזהיר כי שחרור מחבלים יחזק את ידי הקיצונים ויעודד אותם להעצים את פעילותם. ואולם, זה בדיוק מה שהוא עושה בעצמו כיום.

אין לקנא בלחצים העצומים העומדים בפני ראש הממשלה. ישנן שמועות בלתי-מבוססות לפיהן ממשל אובמה, שמפיל בגסות את האשמה לקיפאון במשא ומתן על ישראל, איים כי במידה וישראל לא תשמע לדבריו, הוא יכפה פתרון כראות עיניו. כמו כן, ישנם רמזים לפיהם ארה״ב עלולה לחדול מתמיכה בישראל בפורומים בינלאומיים, דבר שיפתח צוהר להפעלת סנקציות עלינו.

זאת ועוד, אין להמעיט מעוצמת האתגרים העומדים בפני נתניהו, שמבקש לשמר ממשלה המורכבת ממפלגות הפועלות למקסם את תמיכת הבוחרים בהן לקראת בחירות בעתיד הלא-רחוק.

יש הטוענים כי נתניהו בחר לשחרר אסירים במקות לכפות כל סוג של הקפאת בנייה, אפילו בהתנחלויות המבודדות, וזאת במטרה לשמר את הקואליציה שלו. זאת ועוד, הוא שקל – ואולי אף ממשיך לשקול – שחרור מחבלים ערבים ישראליים בכדי לרצות את האמריקנים ואת עבאס.

המתיחות סביב הנושא הזה הגיעה לנקודת רתיחה לאחר רציחתו של ברוך מזרחי מחוץ לחברון בערב הפסח. כאשר רוצחו ייתפס לבסוף, הוא צפוי למאסר עולם, אך הוא יוכל לשער בביטחון שבתוך מספר שנים – גם הוא ישתחרר ויהפוך לגיבור עממי.

תגובתו המגומגמת של עבאס, לפיה יהיה זה פזיז מצידו לגנות את הרצח האחרון עד אשר ״תגיע חקירת התקרית המלאה אל סופה״, מהווה את העלבון האולטימטיבי.

הנטל להפגנת מנהיגות מונח על כתפיו של נתניהו. המשך שחרור הרוצחים מערער את כבודנו הלאומי ומסב כאב בלתי-נסבל למשפחות הקורבנות.

השחיקה הנוכחית בהרתעה מאיימת ישירות על בטחון אזרחי ישראל, נושא שצריך לעמוד בראש מעייניה של כל ממשלה. המגמה הנוכחית יוצרת אווירה שבמסגרתה מדורבנים המחבלים לאמונה שהעונשים הצפויים להם על שפיכת דם יהודי הופחתו באופן דרמטי.

נתניהו חייב להפוך את מדיניות שחרור הרוצחים במטרה לרצות את האמריקנים ולפייס את הפלסטינים, ולא – הוא יואשם שנהג בפסיביות בזמן שאחמדים פלסטיניים הולכים ורבים הבינו שישנו תמריץ לכך שירצחו יהודים, וזאת כאמצעי לקידום חברתי ושיפור מעמדן של משפחותיהם.

מורשתו ומנהיגותו של נתניהו ילכו ויתערערו במידה ולא יפעל באופן מידי.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann