תגובה ל'הארץ'

Print This Post

British-American Flag English

במאמר שכותרתו הפרובוקטיבית הייתה "ציונות-כגזענות. אל תקראו לזה 'פרו ישראלי'. תקראו לילד בשמו: מחליא" העורך הראשי של Haaretz.com, בראדלי בורסטון, מאשים אותי בכך שאני גזען דוחה. הרשו לי להדגיש שהבלוג שלו לא התייחס למאמר שפרסמתי לאחרונה שביקר את הארץ.

בורסטון מבסס את קביעתו הוולגרית באמצעות ציטוט פסקה מהמאמר הקודם שפרסמתי, ובו הצהרתי "ישנם ממצאים המבססים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים את הברבריות והנטיות הרצחניות של החברה הפלסטינית. למרות העובדה שהם מראים מתינות כלפי חוץ – במיוחד כלפי העולם המערבי – בפנים הפלסטינים ודאעש הינם אותה גברת בשינוי אדרת. ישנה סבירות לא קטנה בכלל שהפלסטינים אף יותר מושחתים מדאעש".

כמו כן, ציינתי שבעוד העוינות הערבית כלפי היהודים שררה עוד בתקופת המנדט, המצב לא היה בר השוואה לתרבות המוות והרוע שבה ספוגים מרכיבים דומיננטיים של החיים הפלסטינים כיום.

הבה נסקור את העובדות היבשות:

  • המנהיגים הפלסטיניים הצהירו באופן מפורש כי מדינתם תהיה נקייה מיהודים, וכי יהודים לעולם לא יורשו לחיות בארץ אבותיהם, אפילו אם יהיו מוכנים לקבל על עצמם את סמכות השיפוט הפלסטינית. אנשים שנקבע לגביהם כי מכרו אדמה ליהודי, מוצאים למוות באכזריות. התנהגות שכזו בוודאי ניתן לקטלג כגזענות.
  • אמנת החמאס, שנבחר כפלג הגדול ביותר בבחירות היחידות שנערכו, קוראת באופן מפורש לרצח עם של יהודים ושל ישראלים.
  • הרשויות הפלסטיניות מתארות יהודים כ"צאצאי קופים וחזירים" וקוראות להשמדתם. הדבר מתוקשר מדי יום ע"י ההנהגה הפוליטית, כולל המוללות במסגדים והתקשורת שבשליטת הרשות. זוהי חברה שבה ילדים מגיל הגן עוברים שטיפת מוח לכדי אמונה כי המטרה הנעלה ביותר באסלאם היא להגיע לדרגת שהאיד במהלך רצח יהודים.
  • הדמוניזציה של ישראל והקידום של תרבות המוות מסיתה אנשים לצאת ולהרוג יהודים באופן מתוזמר או רנדומלי. הסצנות "ההרואיות" של צעירים הדוקרים יהודים, השבח שחולק עבאס עצמו לשאהידים "עם דם קדוש" והטירוף הדתי המומצא לחלוטין המאשים ישראלים בתכנון להרוס את מסגד אל אקצא, מתמזגים לכדי קדירת מכשפות של שנאה וזעם פרימיטיביים.
  • הרשות מספקת משכורות מדינה נדיבות למחבלים שנעצרים ע"י ישראל, ואם הם מתים משפחותיהם זוכות לפיצוי – הממומן באופן חלקי ע"י כספים שמקורם במדינות מערביות. ההנהגה הפוליטית והדתית בכל הרמות מקדישה את המחבלים כגיבורים וכקדושים לאומיים. כיכרות בערים, בתי ספר ואפילו קבוצות כדורגל נקראות על שמם.
  • חגיגות פורצות באופן ספונטני ברחובות בכל פעם שישראלים נרצחים, ומחליאים אף יותר הם השידורים החוזרים ונשנים בטלוויזיה של אימהות המביעות גאווה על כך שאחד מילדיהן הפך לשאהיד ותקווה שילדיהן הנוספים ילכו בדרכם.

האם זה "גזעני" לתאר חברה שכזו כמרושעת ופושעת?

רובנו מבקשים להפריד את עצמנו משכנינו הפלסטינים, אך הקמתה של מדינה שכנה הנגועה בפשע תהיה מעשה טירוף. מלבד אי היציבות באזור והאיום מצד איראן ודאעש, אנו נקים מדינה צמודה המסורה לחורבננו או כזו שתהווה מצע להשתלטות ע"י דאעש או איראן.

ואל לנו ללקות באשליות. רוב הפלסטינים המעדיפים פתרון שתי מדינות מחשיבים את הדבר רק כצעד ראשון בדרך להשגת המטרה הסופית. תהליך האינדוקטרינציה של עבאס/ערפאת ייצר רדיקליזציה בקרב דורות עוקבים, כך שהם מאמינים שהפתרון היחיד לסכסוך הוא סיום תמידי של הריבונות היהודית באזור.

בורסטון מתדרדר לטקטיקות הכפשה אישיות בכדי להסיט את הנושא מהמציאות לפיה שכנינו הקימו חברה ברברית המקדישה את המוות.

על איזה בסיס יכול הוא לטעון שחשיפת אמיתות שכאלו מהווה "גזענות… מחליאה"? ובכלל, ממתי הפלסטינים נחשבים גזע?

הנאצים הפכו את מרבית הגרמנים לברברים רצחניים וכפו תרבות רשע פושעת על האומה שהתקבלה ברבים. אין הדבר מצביע על דעה מוקדמת גזענית כנגד אינדיבידואלים גרמניים בתקופת הנאציזם יותר מאשר פלסטינים החיים תחת התרבות הברברית שנכפתה עליהם ע"י מנהיגיהם.

מאמר מוסגר אישי. אני מתנגד לפתרון מדינה אחת משום שהדבר יהפוך אותנו למדינה דו לאומית. אין לי פתרונות קלים, אך שימור הסטטוס קוו, בליווי קידמה חברתית וכלכלית, מצטייר כאסטרטגיה היחידה שבמסגרתה ניתן לפעול עד שהפלסטינים ישנו את קולם ויפיקו מנהיגים שמוכנים לחיות בדו קיום ובשלום עמנו.

לבסוף, אני מתגאה בכך שהרקורד שלי מדבר בעד עצמו. אני יכול להעיד על עצמי שלחמתי נגד הגזענות ולקחתי חלק בקידום זכויות אדם במהלך רוב חיי הפוליטיים בתפוצות וכן ב-17 השנים שחלפו מאז עליתי לארץ. זוהי שערורייה שבראדלי בורסטון, עורך בכיר של Haaretz.com, מאשים אותי בגזענות מפני שאני אומר את האמת לפיה החברה הפלסטינית השכנה לנו היא רשעה ומבוססת על תרבות של מוות. מאמרו הוא דוגמה מובהקת למקרתיזם מהופך.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann