למרבה המזל, ההאשמות הבלתי- נעימות הנוגעות להטרדה שהופנו כלפי ראש הלשכה במשרד ראש הממשלה- כבר מאחורינו. אך הנפולת הנובעת מהתפטרויות נוספות העומדות על הפרק, וכן ויכוחים פנימיים מרים בין בכירים, ממשיכים להוות היום במשרד, ומגבילים את תפקודו של אחד מגופי הממשלה החשובים ביותר במילוי חובותיו במלואם. עם זאת, המציאות הינה כי חסרונותיו של משרד רה"מ קדמו לממשלתו של נתניהו, ואינם קשורים לעימותים האישיים המתחוללים בתוך המשרד. אחד מן הכישלונות המרכזיים הינו הכישלון המתמשך להבטיח כי שירותי המידע החיוניים של הממשלה ינוהלו באופן יעיל ומתואם- ברמה הפוליטית והצבאית כאחד. ניתן היה לצפות מראש ממשלה כמו בנימין נתניהו, אשר ניחן ברגישות רבה לחשיבותה המכרעת של מלחמת הרעיונות, כי תיקון מצב עניינים זה יהווה בשבילו עדיפות עליונה. למרבה הצער, תקווה זו לא התקיימה, ועל אף שאנו נמצאים כיום בעמדה ייחודית להצגת אמיתותינו, עמדתנו ממשיכה להיות מתוקשרת לעולם בצורה שאינה אפקטיבית, וזאת בגלל שילוב של חוסר מקצועיות וחוסר מענה בזמן הראוי בעת שהנושאים עולים על הפרק.

קריאת השכמה למשרד ראש הממשלה

Print This Post

Netanyahu-aipac

A wake-up call for the Prime Minister's Office

למרבה המזל, ההאשמות הבלתי- נעימות הנוגעות להטרדה שהופנו כלפי ראש הלשכה במשרד ראש הממשלה- כבר מאחורינו. אך הנפולת הנובעת מהתפטרויות נוספות העומדות על הפרק, וכן ויכוחים פנימיים מרים בין בכירים, ממשיכים להוות היום במשרד, ומגבילים את תפקודו של אחד מגופי הממשלה החשובים ביותר במילוי חובותיו במלואם.

עם זאת, המציאות הינה כי חסרונותיו של משרד רה"מ קדמו לממשלתו של נתניהו, ואינם קשורים לעימותים האישיים המתחוללים בתוך המשרד. אחד מן הכישלונות המרכזיים הינו הכישלון המתמשך להבטיח כי שירותי המידע החיוניים של הממשלה ינוהלו באופן יעיל ומתואם- ברמה הפוליטית והצבאית כאחד. ניתן היה לצפות מראש ממשלה כמו בנימין נתניהו, אשר ניחן ברגישות רבה לחשיבותה המכרעת של מלחמת הרעיונות, כי תיקון מצב עניינים זה יהווה בשבילו עדיפות עליונה.

למרבה הצער, תקווה זו לא התקיימה, ועל אף שאנו נמצאים כיום בעמדה ייחודית להצגת אמיתותינו, עמדתנו ממשיכה להיות מתוקשרת לעולם בצורה שאינה אפקטיבית, וזאת בגלל שילוב של חוסר מקצועיות וחוסר מענה בזמן הראוי בעת שהנושאים עולים על הפרק.

מגמה זו הופגנה בעת שטיפלנו לאחרונה באופן שגוי במשבר בשיחות השלום עם הפלסטינים.

אנו הסכמנו לגשת לשיחות ללא תנאים מוקדמים. הפלסטינים הם שפוצצו את השיחות, וזאת בהתבסס על העובדה שאנו דחינו את דרישתם המקוממת להסכים להקפאה נוספת בבנייה בהתנחלויות ולהכרה בקווי שביתת הנשק 1967 כנקודת הפתיחה למשא ומתן על הגבולות. ואולם, הדוברים הפלסטינים נחלו הצלחה בשכנוע התקשורת הגלובאלית כי השיחות ננטשו בעקבות עקשנות מצדנו.

רק כעבור מספר ימים, הסביר דובר של ממשלת ישראל- באיחור ניכר- כי הפלסטינים סירבו אפילו להקשיב לדרישות הביטחון שלנו, וכך היה זה בלתי נתפס כי אנו נחל בשרטוט מפות.

בקרב הגלובאלי להשגת תמיכה ציבורית, נדמה כי ממשלתנו אדישה לחשיבות המכרעת שבקידום הנרטיב שלנו באופן מהיר ואפקטיבי. מאידך, הפלסטינים- באופן עקבי ושיטתי- מבטאים את גרסתם המעוותת והשקרית אשר, אבוי, מתקבלת כיום על ידי רוב העולם באופן עיוור.

שוב ושוב ממחזרת התקשורת את הנרטיב הפלסטיני הכוזב לפיו אנו עסקנו בטיהור אתני ב-1948 והיינו אחראיים ל-"גירושם" של מיליוני פליטים פלסטינים עקורים ודואבים. נדמה כי אנו ויתרנו על הניסיון להפריך את השקרים הללו.

רק לאחרונה החלנו להפנות את תשומת הלב העולמית לעובדה כי בזמן שהמדינה היהודית הוקמה, התבצע גירוש המוני של יהודים ממדינות אסלאמיות וחלוקה מחדש של רכושם. על גירוש זה לא ניתן פיצוי מאז מעולם. עם זאת, בניגוד מוחלט לפליטים הערבים, המגורשים שולבו באופן מלא בחברה הישראלית.

מאידך, אנו מתרכזים באופן אחוז דיבוק בהצדקת ה-"לגיטימיות" שלנו ובנימוק "זכותנו להתקיים כאומה", וזאת עד כדי כך שהדבר הפך להיות בלתי מועיל.

במהלך ביקורו בוושינגטון בחודש יוני, נתניהו הסביר לנשיא אובמה באופן נחרץ מדוע גבולות 67' בתוספת חילופי שטחים "מוסכמים" יהוו מתכון לאסון. אך אנו השתתקנו בהמשך בזמן שהאירופאים ואחרים לחצו עלינו ליישם את הנוסחה הזו. הדוברים הישראלים אמורים לדחות באופן מוחלט את הדרישה הזו, ולציין כי היא סותרת את החלטה 242 של האו"ם משנת 1967, אינה מתיישבת עם ההתחייבויות שניתנו לישראל על ידי ממשל בוש וכן כי היא תחשוף אותנו בגבולות שאינם ברי הגנה. אם לא נשכיל לדחות כיום בתוקף את הדרישות הללו, אובמה שלאחר בחירתו מחדש עלול להיות מעודד לכפיית הגבולות ההרסניים הללו עלינו בעתיד.

כמו כן, עלינו ללחוץ על האמריקנים ועל אחרים לתמוך באופן פומבי בדחייתנו את "זכות השיבה" לפליטים הפלסטינים לישראל, וזאת מכיוון שתוצאת יישומה תהיה סופה של המדינה היהודית.

רק לאחרונה, החל ראש הממשלה להשמיע שוב ושוב את האמת באשר לתרבות המוות והפשיעה הפלסטינית ושטיפת המוח הברברית של ילדים מגיל הגן המקדשת רצח יהודים. רק כעת התחלנו להדגיש את העובדה שהסתה זו לרצח עם מקורה ברשות עצמה לא פחות מאשר בחמאס, עובדה הממחישה את הגיחוך שבהצגת מנהיג פלסטיני כלשהו כפרטנר אמתי לשלום.

כמו כן, עלינו להפריך באופן אקטיבי את מאמציהן של ארה"ב והמערב לתיאור האחים המוסלמים מלאי השנאה במצרים כארגון מתון. אם לא כן, סביר יותר כי ממשל אמריקני עתידי יבקש לרצות את המשטרים האסלאמיים החדשים על ידי הפעלת לחץ עלינו לוויתורים חד צדדיים נוספים לטובת הפלסטינים. עלינו להסביר כי ריצוי הקיצונים מזיק לא רק לנו, אלא מהווה איום דומה לאינטרסים המערביים, וישמש לבסוף חיזוק ותמריץ לג'יהאדיסטים על מנת להשיג את מטרת העל שלהם- שליטה גלובאלית.

בהקשר זה, אל לנו להפריז בחשיבותם של הקונפליקטים בין הסונים לבין השיעים. נכון, הסעודים ישמחו ויצהלו במידה ואנו נתערב בכדי למנוע מאיראן להשיג סטטוס גרעיני. ואולם, אסור להתעלם מכך שהנושא היחיד הממשיך לאחד את הסונים והשיעים הקיצוניים הינו המטרה העליונה המשותפת של מחיקת הריבונות היהודית באזור, גם אם מימוש המטרה מצריך רצח עם.

בנימין נתניהו ניחן בכישרון מיוחד לביטוי צדקתה של ישראל. אך במידה ולא יבטיח בנוסף כי הממשלה תעסיק אנשים מוכשרים בעלי יכולות תגובה מהירה במסגרת מלחמת הרעיונות- יהיה הוא האחראי לכישלונותינו בתחום זה.

בחודשים הקרובים אנו נעמוד בפני אתגרים דיפלומטיים חמורים בעלי השלכות קיומיות מרחיקות לכת. על נתניהו להכיר בעובדה שאחת מן העדיפויות הראשונות של משרדו הינה קישור אפקטיבי בין צה"ל, משרד החוץ והרשויות האחרות, וזאת על מנת להבטיח כי ישראל תגיב באופן זריז ותפעל בצורה יעילה אל מול הקמפיינים המכפישים המתמשכים המתנהלים כנגדנו.

לעיתים קרובות מדי נדמה כי אנחנו האחרונים בנקודת הזינוק בכל הקשור לבקרת נזקים. עד שניתנת תגובתנו לשקרים ולתחבולות הפלסטיניים, השעה תמיד מאוחרת מדי והכזבים אשר שלטו בכלי התקשורת אינם ניתנים לשינוי.

אין סוף לדוגמאות. צריך רק להיזכר ב-"טבח" בג'נין, בשקר של מוחמד אל-דורה, בדו"ח גולדסטון, בסיוט של ה-'מרמרה' ובשטף המתמשך של האשמות השווא שתגובותינו אליהן היו תמיד מאוחרות מדי, ולעיתים קרובות- בלתי יעילות.

עמדתנו חזקה ואף בלתי ניתנת להפרכה בהתבסס על העובדות. אך יש לתקשר אותה באופן ברור ומקצועי. אחריותו של משרד ראש הממשלה הינה ליישם זאת, וזהו תפקידו הישיר של נתניהו לוודא כי משרדו מאויש על ידי הצוות הטוב ביותר. עד היום, למרות שישנם מספר אנשים מוכשרים המשרתים במשרד רה"מ, שירותי המידע בכללותם ממשיכים להוות כישלון תהומי ועגום. הגיעה העת כי ראש הממשלה יתערב. במידה וחלק מצוותו הנוכחי אינו מסוגל למלא את תפקידיו- עליו להחליפו בצוות חדש הכשיר לכך.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann