יש אירוניה בכך שרבות מההתבטאויות המדאיגות בנוגע לישראל בנאומו של הנשיא אובמה בקהיר הן שכפול של אמירות החוזרות ומועלות כבר מספר חודשים על ידי מיעוט קולני של יהודים אמריקאים. אלו ה"חובטים" בישראל בקביעות טוענים עכשיו בגאווה כי השפה החדשה בה משתמש הנשיא אובמה "משקפת את אוצר המילים שאנו משתמשים בו". מספר ימים לפני שבנימין נתניהו הגיע לוושינגטון, התפרסמה בניו יורק טיימס מודעה של עמוד שלם מטעם הפורום למדיניות בנושא ישראל (IPF). במקום הברכות המקובלות לראש ממשלה ישראלי המבקר במדינה או הבעת הזדהות עם ישראל, המודעה למעשה הפצירה בנשיא אובמה לדרוש שישראל תבצע ויתורים חד צדדיים נוספים לפלסטינים. הם הבטיחו לו כי אם יתפתח עימות עם ישראל, הוא יקבל גיבוי מרוב היהודים, מאחר ש"הם אינם ישראלים החיים בגלות". האחראי לניתוח מדיניות בפורום, מ.ג'. רוזנברג, קרא גם לנטרל את "המיעוט של היהודים" אשר לטענתו מציגים שלא בצדק, את הקהילה היהודית כ"תומכים עיוורים" של ממשלת ישראל. הפורום למדיניות בנושא ישראל הוא רק אחד מקבוצה של ארגוני שמאל קיצוניים שבחוצפתם מכנים את עצמם אוהבי ישראל ואפילו "ציונים", בעוד שהם למעשה קוראים לממשל אובמה להפעיל לחץ על ישראל. הם מנסים לייפות את הקמפיין האנטי-ישראלי שלהם על ידי כך שהם משווים את עצמם להורים שילדיהם (הישראלים) מכורים לסמים וזקוקים ל"אהבה קשוחה" על מנת לכפות עליהם לשנות את הרגליהם המסוכנים. רגשות אלו חזרו ועלו גם בנאומו של הנשיא אובמה בקהיר.

"ציונים" מזויפים חובטים בישראל

Print This Post

Israel & United States

Bogus 'Zionist' Israel Bashers

יש אירוניה בכך שרבות מההתבטאויות המדאיגות בנוגע לישראל בנאומו של הנשיא אובמה בקהיר הן שכפול של אמירות החוזרות ומועלות כבר מספר חודשים על ידי מיעוט קולני של יהודים אמריקאים. אלו ה"חובטים" בישראל בקביעות טוענים עכשיו בגאווה כי השפה החדשה בה משתמש הנשיא אובמה "משקפת את אוצר המילים שאנו משתמשים בו".

מספר ימים לפני שבנימין נתניהו הגיע לוושינגטון, התפרסמה בניו יורק טיימס מודעה של עמוד שלם מטעם הפורום למדיניות בנושא ישראל (IPF). במקום הברכות המקובלות לראש ממשלה ישראלי המבקר במדינה או הבעת הזדהות עם ישראל, המודעה למעשה הפצירה בנשיא אובמה לדרוש שישראל תבצע ויתורים חד צדדיים נוספים לפלסטינים. הם הבטיחו לו כי אם יתפתח עימות עם ישראל, הוא יקבל גיבוי מרוב היהודים, מאחר ש"הם אינם ישראלים החיים בגלות". האחראי לניתוח מדיניות בפורום, מ.ג'. רוזנברג, קרא גם לנטרל את "המיעוט של היהודים" אשר לטענתו מציגים שלא בצדק, את הקהילה היהודית כ"תומכים עיוורים" של ממשלת ישראל.

הפורום למדיניות בנושא ישראל הוא רק אחד מקבוצה של ארגוני שמאל קיצוניים שבחוצפתם מכנים את עצמם אוהבי ישראל ואפילו "ציונים", בעוד שהם למעשה קוראים לממשל אובמה להפעיל לחץ על ישראל. הם מנסים לייפות את הקמפיין האנטי-ישראלי שלהם על ידי כך שהם משווים את עצמם להורים שילדיהם (הישראלים) מכורים לסמים וזקוקים ל"אהבה קשוחה" על מנת לכפות עליהם לשנות את הרגליהם המסוכנים. רגשות אלו חזרו ועלו גם בנאומו של הנשיא אובמה בקהיר.

באפריל בשנה שעברה הצטרפה אליהם ג'יי סטריט, קבוצה חדשה שהוקמה על ידי איל ההון היהודי, ג'ורג' סורוס, הידוע כמי ש"חובט" בכל הממשלות הישראליות, ללא קשר לנטייתן הפוליטית.

ג'יי סטריט וקבוצה קיצונית נוספת, ברית צדק ושלום, הודיעו בגאווה כי הצליחו לשכנע 11,000 מחבריהן להציף את הבית הלבן בהודעות דואל (אימייל) הקוראות לנשיא אובמה לעמוד בקשיחות מול נתניהו.

במהלך המבצע בעזה, ג'יי סטריט גינתה את פעולת ישראל נגד חמאס מאחר שהיא "אינה פרופורציונאלית". בשעה שהם מסרבים "לבחור צד" ולקבוע "מי צודק ומי טועה" הם יישמו את אותה משוואה מוסרית על שני הצדדים וטענו כי "אנו מכירים בכך שלא לישראלים ולא לפלסטינים יש מונופול על טוב ורע… בעוד שאין שום דבר "טוב" בירי טילים על משפחות ישראליות או שליחת מחבלים מתאבדים, אין גם שום דבר "טוב" בהענשת מליון וחצי עזתים הסובלים כבר בכל מקרה, בשל פעולותיהם של הקיצונים ביניהם".

ג'יי סטריט מתנגדת גם לניסיונותיה של ישראל למנוע מאיראן להפוך למעצמה גרעינית. למרות שהישראלים מכל גווני הקשת הפוליטית מאוחדים בנושא הזה, הם ביקשו מחבריהם לפעול נגד הצעת החלטה בקונגרס מטעם שתי המפלגות, הקוראת להטלת סנקציות חריפות יותר על איראן.

הקבוצות הקיצוניות גם הקימו לתחייה את ההאשמה האנטישמית והמזויפת של "נאמנות כפולה", והזהירו את היהודים כי אם הם ימשיכו לתמוך "בעיוורון" בישראל, הם ייצרו ניכור מצד הציבור האמריקאי ויזכו לגינוי על כך שהם נאמנים לישראל יותר מאשר לארצות הברית. הם גינו באופן כמעט היסטרי את היהודים שניצלו את זכותם למחות נגד מינויו של המתנגד החריף לישראל, צ'ארלס פרימן, לראש הסוכנות לביטחון לאומי. דובר מטעם הפורום למדיניות בנושא ישראל הרחיק לכת עד כדי כך שטען כי עצם היותו אנטי-ישראלי פנאטי אינה מהווה עילה מספקת כדי למנוע מאדם מינוי לתפקיד בכיר בממשל.

אם היה עוד ספק כלשהו לגבי ג'יי סטריט, תמיכתם במחזה הבריטי האנטישמי "שבעה ילדים יהודים", שהוא למעשה עלילת דם מודרנית, מיקמה אותם באופן ברור כחלק מהמחנה השואף ליצור דמוניזציה של המדינה היהודית. הם הצדיקו את תמיכתם בכך שהמחזה יקדם "דיון אינטלקטואלי ואזרחי שבהם הקהילה שלנו מתגאה".

ג'יי סטריט והפורום למדיניות בנושא ישראל מנסים להשמיץ ולהחליש את איפא"ק (AIPAC), השדולה הפרו-ישראלית היעילה בארצות הברית, ומציגים אותה כגוף ניצי השייך לימין הקיצוני, זאת למרות שאיפא"ק קידמה את המדיניות של כל ממשלות ישראל, כולל אלו היוניות שקדמו לנתניהו.

בסביבה שבה האנטישמיות העולמית והדמוניזציה של ישראל מתחילות לחדור לארצות הברית, אין לזלזל ביכולתן של קבוצות קיצוניות אלו לערער את מעמדה של ישראל.

עד כה, הקהילה היהודית מעולם לא עמדה בפני מצב שבו ארגונים יהודיים, המציגים את עצמם כציוניים, פועלים ללא בושה נגד ממשלה ישראלית שנבחרה באופן דמוקרטי, ומנסים ללא בושה לשכנע את הנשיא שלהם ללחוץ על המדינה היהודית לבצע ויתורים שמשמעותם עבור אזרחיה עלולה להיות חיים או מוות.

יהודים אנטי-יהודים הם כלל לא תופעה חדשה. יהודים קומוניסטים התנגדו בחריפות לניסיון לשחרר את יהודי ברית המועצות והגנו על האנטישמיות בתמיכת המדינה שם, אך הם נותרו בשוליים ונודו על ידי הקהילה היהודית.

הבעיה בארצות הברית היא שהמנהיגים היהודים המבוססים החליטו להתעלם מהארגונים האלו מאחר שהאמינו בטעות שעימותים איתם יפורשו כפגיעה בחופש הביטוי ויהפכו את הקיצונים לקדושים מעונים.

אך נושא חופש הביטוי אינו העיקר כאן. כל יהודי רשאי להביע את עמדותיו, גם אם בעיני הרוב הן קשות לעיכול או חריגות מבחינה אידיאולוגית. הדבר בודאי נכון לגבי אלו הטוענים בעד או נגד ההתנחלויות, אך ברור שנחצה קו אדום כאשר בשונה מהבעת דעות, ארגונים שבסיסם בארצות הברית וטוענים שהם "אוהבי ישראל", פועלים באופן אגרסיבי על מנת לגרום לממשלת ארצות הברית ללחוץ על ישראל לבצע ויתורים שעלולים לסכן את חייהם של ישראלים. כאשר מאפשרים לקבוצות כאלו לפעול במסגרת הקהילה היהודית, הדבר מעניק להם חזות מכובדת שהם אינם ראויים לה. למרבה הצער, כיום חלק מקבוצות אלה כבר משתתפות בתדרוכים של הממשל כשווים לארגונים מבוססים אחרים.

בנוסף לכך, חוסר היכולת לעמוד מול ארגונים אלו כבר סיפק לתקשורת אפשרות לטעון כי התמיכה של יהודי ארצות הברית בישראל קורסת. זה בודאי עודד את ממשל אובמה להחריף את הלחץ על ממשלת נתניהו להיענות לדרישותיו. בנוסף, יהודים חלשים עלולים בשל כך להרחיק את עצמם מישראל על מנת להמנע מעימות עם הנשיא האמריקאי הפופולרי.

ישנם גם סימנים מדאיגים כי אנו עומדים בפני חזרה על המצב במהלך מלחמת העולם השניה, כאשר המנהיגים היהודים הוקסמו מהנשיא פרנקלין רוזוולט וחששו מעימות איתו, ולכן לא היה להם האומץ למחות נגד שוויון הנפש של ממשלת ארצות הברית בנוגע להשמדת היהודים בידי הנאצים.

כעת, יותר מבעבר, כאשר מדינת ישראל המכותרת עומדת בפני איראן, שעלולה להיות האיום הקיומי הגדול ביותר מאז הקמתה, תמיכתם של יהודי ארצות הברית היא בעלת חשיבות מכרעת.

קהילה יהודית מאוחדת צריכה להרחיק את הקיצונים האנטי-ישראלים לשוליים ולדחוק בנשיא אובמה (שזכה בבחירות ב-80% מקולותיהם) לעמוד בהתחייבויות שנתנו לישראל ממשלים קודמים, באותו אופן שבו ממשלת נתניהו מחויבת לדבוק בהבטחות שניתנו על ידי הממשלות הקודמות בישראל. עמדה יהודית ברורה בנושא זה עשויה להטות את הכף ולמנוע קרע גדול והרה אסון בין ארצות הברית לישראל.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann