כמה אירוני זה כי בזמן שהנשיא אובמה מצייר עצמו כידיד של ישראל בעוד הוא מגייס כספים מתורמים יהודים, שני חברים בכירים בנבחרת שלו מספקים תובנות מצמררות בנוגע למה שצפוי לישראל במידה והממשל הנוכחי יזכה לקדנציה נוספת. לאחר ששב והצהיר כי ארה"ב משמרת "מחויבות בלתי ניתנת לערעור לביטחונה של ישראל", שר ההגנה, ליאון פאנטה, פנה בגסות לפורום של מכון ברוקינגס ואמר כי הגיע הזמן שישראל "תשוב לשולחן המשא ומתן, לעזאזל". הוא התעלם מן העובדה כי אפילו לאחר הקפאת הבנייה בת עשרת החודשים בהתנחלויות, הפלסטינים סירבו לקחת חלק במשא ומתן ישיר עם ישראל. הוא המשיך בדבריו ושב על המנטרה המטופשת לפיה ישראל אחראית "באופן חלקי" לבידודה הדיפלומטי. הוא דרש מישראל כי תנקוט צעדים נועזים נוספים על מנת להתגבר על העימות עם הפלסטינים, וזאת על ידי ביצוע וויתורים חד- צדדיים נוספים. אין ספק כי הערבים היו מקבלים ויתורים כאלו בברכה כחלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח שלהם לפירוקה של המדינה היהודית בשלבים. פאנטה דרש כי ישראל "תושיט יד לשיקום יחסיה עם אלו החולקים עמה אינטרס ליציבות אזורית", ובהקשר זה ציין ספציפית את טורקיה ומצרים. כאן, הוא שכח לציין את מאמציה יוצאי הדופן של ישראל לשימור יחסים תקינים עם מצרים, אשר עוברת כעת תהליך של השתלטות מצד קבוצות ג'יהאדיסטיות, וכן את העובדה שטורקיה של ארדואן הינה כעת בת- ברית גלויה של החמאס הרצחני. האשמה משתמעת של ישראל בשחיקת היחסים עם מדינות אלו מצדו של שר הגנה אמריקאית הינה בלתי מתקבלת על הדעת.

עליית האסלאם מעצימה את פייסנות ארה"ב

Print This Post

islamistsengland

Islamic ascendancy intensifies US appeasement

כמה אירוני זה כי בזמן שהנשיא אובמה מצייר עצמו כידיד של ישראל בעוד הוא מגייס כספים מתורמים יהודים, שני חברים בכירים בנבחרת שלו מספקים תובנות מצמררות בנוגע למה שצפוי לישראל במידה והממשל הנוכחי יזכה לקדנציה נוספת.

לאחר ששב והצהיר כי ארה"ב משמרת "מחויבות בלתי ניתנת לערעור לביטחונה של ישראל", שר ההגנה, ליאון פאנטה, פנה בגסות לפורום של מכון ברוקינגס ואמר כי הגיע הזמן שישראל "תשוב לשולחן המשא ומתן, לעזאזל". הוא התעלם מן העובדה כי אפילו לאחר הקפאת הבנייה בת עשרת החודשים בהתנחלויות, הפלסטינים סירבו לקחת חלק במשא ומתן ישיר עם ישראל. הוא המשיך בדבריו ושב על המנטרה המטופשת לפיה ישראל אחראית "באופן חלקי" לבידודה הדיפלומטי. הוא דרש מישראל כי תנקוט צעדים נועזים נוספים על מנת להתגבר על העימות עם הפלסטינים, וזאת על ידי ביצוע וויתורים חד- צדדיים נוספים. אין ספק כי הערבים היו מקבלים ויתורים כאלו בברכה כחלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח שלהם לפירוקה של המדינה היהודית בשלבים.

פאנטה דרש כי ישראל "תושיט יד לשיקום יחסיה עם אלו החולקים עמה אינטרס ליציבות אזורית", ובהקשר זה ציין ספציפית את טורקיה ומצרים. כאן, הוא שכח לציין את מאמציה יוצאי הדופן של ישראל לשימור יחסים תקינים עם מצרים, אשר עוברת כעת תהליך של השתלטות מצד קבוצות ג'יהאדיסטיות, וכן את העובדה שטורקיה של ארדואן הינה כעת בת- ברית גלויה של החמאס הרצחני. האשמה משתמעת של ישראל בשחיקת היחסים עם מדינות אלו מצדו של שר הגנה אמריקאית הינה בלתי מתקבלת על הדעת.

עוד באותו הנאום, הזהיר פאנטה את ישראל כי במידה ותפעל באופן עצמאי בנוגע לאיראן, היא תציב את ארה"ב בעמדה שאין לקנא בה, תגבה מחיר כבד בחיי אדם ותוביל לתוהו ובוהו כלכלי גלובאלי. כפי שהבחין סגן היועץ לביטחון לאומי לשעבר, אליוט אברמס, פאנטה הקל על חששותיה של איראן בכך שביטל למעשה את הצהרותיה ארוכות הטווח של ארה"ב לפיהן "כל האפשרויות נמצאות על השולחן"  במטרה לרסן את האיום הגרעיני.

שר הגנה לא ישחרר הצהרות שכאלו ללא גיבוי מצד נשיאו.

לאחר נאומו הפרובוקטיבי של פאנטה הגיעה מזכירת המדינה, הילארי קלינטון, אשר דיברה גבוהה גבוהה על ישראל כמדינה דמוקרטית וביקרה בחריפות את הצעת החוק המגבילה מימון זר של ארגונים לא- ממשלתיים. בעוד הנושא עורר מחלוקת לא מבוטלת בישראל, התערבות של מזכיר מדינה אמריקני בדיון ציבורי שכזה ומתיחת ביקורת על ממשלתה של בת- ברית קרובה כביכול הינה חסרת תקדים. הדבר בולט במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את העובדה שקלינטון לא פעלה בישירות שכזו לגינוי הפרות זכויות אדם והתפרצויות אנטישמיות זדוניות המופגנות במדינות אסלאמיות אחרות או על ידי קבוצות המתגלות ככוחות הדומיננטיים החדשים במדינות האסלאמיות.

מטרידות אף יותר היו הערותיה של קלינטון הנוגעות למספר זניח של חיילים ישראלים שהולכו שולל וביקשו להחרים אירועים בהם משתתפות נשים כזמרות. נושא זה, וכן האופן המסורבל בו הוא טופל בידי הצבא, הטרידו ללא ספק את מנוחתם של ישראלים רבים. אך מדוע שמזכירת מדינה אמריקאית, אשר אינה אומרת דבר על זכויותיהן של נשים בערב הסעודית ובמדינות ערביות נוספות, תתערב בנושא זה? כמו כן, השוואת האירוע המבודד הזה- אשר יוזמיו היו קומץ חיילים- להפרדתם הגזעית של אפרו- אמריקאים בשנות ה-50', לא זו בלבד שהיא משקפת בורות אלא שהיא מהווה עלבון מוחלט. קלינטון אפילו טענה כי הנושא מזכיר לה את האופן בו האיראנים מתייחסים לנשים.

לבסוף, שגרירה היהודי של ארה"ב בבלגיה, הווארד גוטמן, אשר מונה לתפקיד בעקבות תפקידו כמגייס כספים מרכזי עבור אובמה, אומר למנהיגים ועורכי דין יהודים אירופאים כי "יש להבחין בין האנטישמיות המסורתית, אותה יש לגנות, לבין השנאה המוסלמית ליהודים, הנובעת מהעימות המתמשך בין ישראל לבין הפלסטינים". הרמיזה הברורה הייתה כי אנטישמיות מוסלמית הינה תוצר לוואי של חוסר נכונותה לפשרות של ישראל במזרח התיכון, ועל כן- ניתנת להבנה ולהצדקה מרומזת. הערות מחליאות אלו נאמרו על ידי שגריר אמריקאי בבלגיה, אחת מן המדינות האנטי- ישראליות ביותר באירופה.

ההתבטאויות הללו מסמנות לנו כי אף על פי שהיא נהנית מדעת קהל ציבורית אוהדת ומתמיכתו של הקונגרס, ישראל ממשיכה להתייצב אל מול עוינות וקשיים מצדו של הממשל האמריקני.

תזמונן של התפרצויות פרובוקטיביות אלו הופך אותן לראויות במיוחד לגנאי. הן התרחשו במקביל לפרסום תוצאות הבחירות במצרים, אשר אישרו כי האחים המוסלמים, בשילוב עם הסלאפים הקיצוניים עוד יותר, זכו ל-60% מן הקולות, ובכך שיקפו את הגל האסלאמי הרדיקאלי השוטף את צפון אפריקה כולה וכן את מדינות ערב.

למעשה, חששותינו החמורים ביותר התגשמו, וישראל מוקפת כעת בטבעת של מדינות אסלאמיות פנאטיות ועוינות. האחים המוסלמים, אשר הקים את החמאס, הינו ארגון ג'יהאדיסטי בוטה אשר אמנתו קוראת באופן חד משמעי להשמדתה של ישראל ולרציחתם של כל היהודים.

בהקשר זה, מרגיז ומחליא להמשיך ולהיות נתונים לספינים רוויי אשליות של פוליטיקאים מערביים וכלי תקשורת ליבראליים הטוענים כי כיום ארגון האחים המוסלמים פתח דף חדש, הוא כעת סובלני, ולפי דבריהם של בכירים בממשל האמריקני- נתון כעת בתהליך של "חילון".

יתר על כן, הנושא היחיד שלגביו הצליחו אי פעם הסונים והשיעים להתגבר על מחלוקותיהם הלהוטות הינו שנאתם היוקדת והמשותפת לישראל והפצתה של תעמולה אנטישמית אשר אינה שונה מהתעמולה הנאצית המחליאה ביותר.

ואולם, בתוכנית העל האסלאמית, ישראל והיהודים הם בסך הכל ה-"כנרית במכרה הפחם" ומהווים מרכיב שולי בשאיפותיהם הגלובאליות. במידה והייתה ישראל נעלמת מן המפה או נכנעת למתקפות האסלאמיות, הדבר לא היה מביא להקלה במתיחות אלא היה מחזק את ידיהם של האסלאמיסטים ביעדיהם לכיבוש אירופה ושליטה גלובאלית.

לישראל אין יכולות גדולה להשפיע על מהלך האירועים במדינות ערב, ועל כן מנהיגיה לקחו צעד מחוכם לאחור.

אך אין ספק כי כעת הגיע הזמן שממשל אובמה יכיר בעובדה שמדיניות הפייסנות שלו היא שהובילה לתוצאות ההרסניות הללו. במקום לנסות ולרכך את האסלאמיסטים על ידי הרחקה מישראל ומתיחת ביקורת חד- צדדית כנגדה, עליהם לשנס מותניהם לקראת מאבק ארוך טווח כנגד האסלאמיים הפנאטים אשר הורגלו להאמין כי הדרך הטובה ביותר להשגת מטרותיהם הגלובאליות הינה בדרך של חוסר פשרנות והגברת האלימות.

יהודי ארה"ב יכולים לתרום באופן משמעותי בתחום זה. ואולם, רוב מנהיגיהם נותרים דוממים, וזאת על אף הצהרות בוטות המכוונות כלפי ישראל מצדם של בכירים בממשל אובמה. ארגון ציוני אמריקה, מרכז שמעון ויזנטל והרפובליקנים היהודים השמיעו מחאה בלתי מפתיעה. אך, נכון לעכשיו, מבין מנהיגי הממסד היהודי, אייב פוקסמן מהליגה נגד השמצה היה היחיד שגינה לאמיתו של דבר את הערותיו של ליאון פאנטה. הארגונים היהודים- אמריקאים המרכזיים הגיבו בשתיקה רועמת. מפתה לברר האם הם החליטו למעשה באופן קולקטיבי שלא להתערב ולהסיר נושאים הקשורים לישראל מן השיח הפוליטי. אחרת, כיצד ניתן להסביר את העדרה של תגובה יהודית לפרובוקציות שכאלו? זה מוביל אותנו לשאלה- האם היהודים, ברמה העממית, ימשיכו להיות מסופקים משתיקתם של דובריהם בנושאים אלה?

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann