הגיע הזמן שהיהודים הליברלים בארה"ב התומכים בישראל ישאלו עצמם האם לארגונים המבקשים לקחת חלק בשיח היהודי המרכזי צריכים להיות גבולות וקווים אדומים. עד היום, רבים היו משוכנעים כי אימוץ כל הארגונים היהודים כאילו הם "משלנו" רק ישרת את האינטרסים היהודיים, גם אם הם מדברים סרה על המדינה היהודית ומזיקים לה. הדוגמא המובהקת ביותר לכך היא ג'יי סטריט, ארגון אשר טוען שמחובתו להפעיל לחץ על הממשל האמריקני כך שיכריח את ישראל לנקוט בצעדים המנוגדים לרצונם, לא רק של מנהיגיה הנבחרים, אלא גם של הרוב המכריע של אזרחיה. רבים מרגישים כי קבלתה של קבוצה כזו לתוך המיינסטרים היהודי הופכת את השיח היהודי לפארסה. עתה ארגון ג'יי סטריט, אשר מעודד ומחוזק מחוסר רצונם, ולעתים פחדנותם, של מנהיגי הממסד היהודי ליצור עימותים עמו, לקח את הדברים כמה צעדים קדימה.

עוד יוזמה שערורייתית מבית ג'יי סטריט

Print This Post

ג'יי סטריט

J Street's outrageous new initiative

הגיע הזמן שהיהודים הליברלים בארה"ב התומכים בישראל ישאלו עצמם האם לארגונים המבקשים לקחת חלק בשיח היהודי המרכזי צריכים להיות גבולות וקווים אדומים. עד היום, רבים היו משוכנעים כי אימוץ כל הארגונים היהודים כאילו הם "משלנו" רק ישרת את האינטרסים היהודיים, גם אם הם מדברים סרה על המדינה היהודית ומזיקים לה.

הדוגמא המובהקת ביותר לכך היא ג'יי סטריט, ארגון אשר טוען שמחובתו להפעיל לחץ על הממשל האמריקני כך שיכריח את ישראל לנקוט בצעדים המנוגדים לרצונם, לא רק של מנהיגיה הנבחרים, אלא גם של הרוב המכריע של אזרחיה. רבים מרגישים כי קבלתה של קבוצה כזו לתוך המיינסטרים היהודי הופכת את השיח היהודי לפארסה.

עתה ארגון ג'יי סטריט, אשר מעודד ומחוזק מחוסר רצונם, ולעתים פחדנותם, של מנהיגי הממסד היהודי ליצור עימותים עמו, לקח את הדברים כמה צעדים קדימה.

עיתון הניו-יורק טיימס פרסם מאמר באורך עמוד מלא שקרא תגר על תרומות אמריקאיות אשר באופן ישיר או עקיף סייעו לקידום מיזמים בהתנחלויות. המאמר פורסם באופן מכוון במקביל למועד פגישתו של הנשיא אובמה עם ראש הממשלה נתניהו. הוא התמקד באופן סלקטיבי בגורמי שוליים קיצוניים והשתמע ממנו כי גורמים אלו קשורים למפעל ההתנחלות בכללותו. כך ערער על הצדקתם של הטבות מס על תרומות העלולות לסייע לאזורים אלו. שלא במפתיע, כפי שציין ג'רלד שטיינברג במאמר אחרון בעיתון "ג'רוזלם פוסט", הניו-יורק טיימס בחר להתעלם מארגוני השמאל הרדיקלי הרבים אשר מגייסים כספים פטורים ממס המשמשים לחתור תחת הממשלה הישראלית ולעשות לה דמוניזציה.

ג'יי סטריט השתמשו במאמר זה למטרותיהם והמטירו על חבריהם ותומכיהם אימייל שכותרתו "חיקרו את ארגוני הצדקה בהתנחלויות: פעלו עכשיו". אימייל זה לווה בכותרות מטעות כגון: "איש גיוס הכספים המושחת ג'ק אברמוף", "התנחלויות בגדה המערבית", "ארגוני טרור יהודיים בתמיכת ארה"ב".

כך ג'יי סטריט ניצלו לרעה מאמר בלתי מאוזן ומוטה וסילפו אותו אף יותר. הם עשו זאת, על-ידי-כך שהתמקדו מחוץ להקשרה בהתייחסות של הניו-יורק טיימס לארגון השוליים הקיצוני "כהנא חי" וכללו אותו תחת אותה המטרייה עם מפעל ההתנחלויות. למרות שארגון "כהנא חי" כבר אינו קיים, ובשיאו לא היו בו יותר מקומץ חברים, ג'יי סטריט הדגישו כי תנועת "כהנא חי" "הוגדרה כתנועת טרור על-ידי ארה"ב ב-1994." אפילו הניו-יורק טיימס לא הזכיר זאת, אך בג'יי סטריט העלו את הנושא על-מנת להעביר ולהדגיש את המסר הכוזב כי מתן תרומות לכל פעילות או מטרת רווחה מעבר לקו הירוק שקול לתמיכה בטרור.

בכדי לעשות דה-לגיטימציה נוספת למפעל ההתנחלויות, האימייל של ג'יי סטריט הדגיש את העובדה כי איש גיוס הכספים המושחת ג'ק אברמוף תמך בארגון צדקה שפעל מעבר לקו הירוק.

ארגון ג'יי סטריט חצה את הקו האדום בכך שקרא לתומכיו לפתוח בקמפיין משותף נגד משרד האוצר של ארה"ב, אותו הוא מכנה "הרשות הפדרלית האחראית על אכיפת החוק בכל הקשור למימון טרור והעלמות מס". הארגון מבקש מתומכיו לשלוח למשרד האוצר אימיילים הדורשים חקירה שתקבע האם ארגוני צדקה שתרמו כספים לפעילות מעבר לקו הירוק "עברו על החוק".

זוהי שערורייה שארגון ג'יי סטריט רומז כי תרומות, ובכללן כאלו המיועדות למוסדות חינוכיים, גני-ילדים, מתקנים רפואיים ומטרות רווחה, מהוות "מימון לטרור" או "העלמות מס" מפני שחלק מהכספים שגוייסו עלולים להועיל לתושבי ההתנחלויות היהודיות. ובאווירה הרעילה של היום, זהו דבר מגונה שארגון יהודי, הטוען שהוא משתייך למיינסטרים, קורא לסנקציות משפטיות נגד ארגונים התומכים במטרות מסויימות בישראל המנוגדות להשקפת עולמו הפוליטית.

בעוד שלא סביר כי אכן יהיו אי אילו השלכות משפטיות, ארגון ג'יי סטריט, ללא בושה, מפעיל לחץ על הממשל האמריקאי. הוא דורש כי הממשל לא ייתן פטור ממס לכל תרומה פילנתרופית המיועדת לארגון צדקה הממן פרוייקטים מעבר לקו הירוק וכן כי תרומה כזו תיחשב כנוגדת את חוקי ארה"ב. יוזמה זו ככל הנראה לא תצליח, אך במידה ואכן תתקבל היא תמוטט כלכלית אין ספור פרוייקטים ומוסדות חיוניים הנמצאים מעבר לקו שביתת הנשק של 1949.

לבטח ארגונים מכובדים מהמיינסטרים היהודי יכירו בהשלכות בעלות הפוטנציאל ההרסני שיכולות להיות להצלחת היוזמה האחרונה של ג'יי סטריט. ארגון זה כבר אינו מגביל את פעילותו לחתירה תחת הממשלה הישראלית. כעת הוא מרחיב את פעילותו לנסיונות למנוע מתן סיוע חיוני לישראלים נזקקים ולפרוייקטים חברתיים לגיטימיים ואפוליטיים שבמקרה ממוקמים מעבר לקו הירוק. מניעת סיוע מסוג זה תשפיע ברובה על ירושלים ועל גושי ההתנחלויות המרכזיים שאין לגביהם ויכוח.

האם מנהיגי הארגונים היהודיים האמריקאים ימשיכו בשתיקתם לנוכח פעילות שערורייתית שכזו, שאינה מופנית רק כלפי המדינה היהודית ואזרחיה, אלא גם כלפי ארגוני צדקה שמושבם בארה"ב ותורמים לצרכיהם הלגיטימיים של הישראלים?

אם מנהיגי הממשלה הישראלית והאופוזיציה, שללא ספק מתנגדים לפעילות הרסנית שכזו, היו מאחדים כוחות ומגנים פעילות מסוג זה העלולה להסב נזק רב למדינה היהודית, הדבר אולי היה מעודד את המנהיגים היהודים בארה"ב להוקיע קבוצות כאלה מתוך המיינסטרים היהודי.

 [email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann