האיומים המתגלים מהתחזקותן המצמררת של תנועות האסלאם הקיצוניות- לאחר מה שנקרא באופן שגוי "האביב הערבי" ואחרי האיחוד בין חמאס לפת"ח- הפריכו את מעט האשליות שנותרו לגבי הסיכויים קצרי הטווח להשגת הסדר עם הפלסטינים. בתנאים הללו, במקום להשתטח מול הנשיא אובמה ולבצע ויתורים חד-צדדיים נוספים, נאומו של ראש הממשלה נתניהו בכנסת ביום שני מרמז כי רה"מ בחר לצאת למתקפה כנגד אלו המבקשים להקריב אותנו כשה על מזבחו של העולם האסלאמי. בדיאלוג שיקיים בוושינגטון עם נציגי הממשל, הקונגרס והאומה האמריקאית, מוטב שישוב ויחזק את רצוננו הנחרץ שלא למשול בעם הערבי, ואת נכונותנו להישמע להחלטת האו"ם 242. עם זאת, עליו להתעקש כי כל עוד הפלסטינים- אשר דחו את הצעותיו חסרות התקדים של אולמרט- ימשיכו לסרב אפילו לשאת ולתת עמנו, אנו לא נוכל להציע ויתורים נוספים.

נתניהו: היה תקיף בוושינגטון

Print This Post

נתניהו בוושינגטון

Be firm in Washington

האיומים המתגלים מהתחזקותן המצמררת של תנועות האסלאם הקיצוניות- לאחר מה שנקרא באופן שגוי "האביב הערבי" ואחרי האיחוד בין חמאס לפת"ח- הפריכו את מעט האשליות שנותרו לגבי הסיכויים קצרי הטווח להשגת הסדר עם הפלסטינים.

בתנאים הללו, במקום להשתטח מול הנשיא אובמה ולבצע ויתורים חד-צדדיים נוספים, נאומו של ראש הממשלה נתניהו בכנסת ביום שני מרמז כי רה"מ בחר לצאת למתקפה כנגד אלו המבקשים להקריב אותנו כשה על מזבחו של העולם האסלאמי.

בדיאלוג שיקיים בוושינגטון עם נציגי הממשל, הקונגרס והאומה האמריקאית, מוטב שישוב ויחזק את רצוננו הנחרץ שלא למשול בעם הערבי, ואת נכונותנו להישמע להחלטת האו"ם 242. עם זאת, עליו להתעקש כי כל עוד הפלסטינים- אשר דחו את הצעותיו חסרות התקדים של אולמרט- ימשיכו לסרב אפילו לשאת ולתת עמנו, אנו לא נוכל להציע ויתורים נוספים.

כעת הגיע הזמן להוקיע את המאמצים להכריח אותנו להתנהג כמוכנעים המתחננים למשא ומתן עם הפלסטינים. לא קיימת דוגמה נוספת בהיסטוריה בה מדינה התחננה לשלום משכנים אשר הובסו פעם אחר פעם לאחר שיזמו מלחמות חוזרות ונשנות במטרה להשמידה. על אחת כמה וכמה כאשר חלק ממנהיגיהם שבים ומצהירים על כוונתם לנסות זאת שוב.

על נתניהו להוקיע גם את הסטנדרטים הכפולים הבלתי מוסריים המופעלים כלפינו בהקשר של הפלסטינים הבלתי מתפשרים.

עליו להדגים כיצד זכתה ההתנקשות הממוקדת באוסמה בן לאדן שהתרחשה לאחרונה לציונים לשבח מכל ממשלות העולם, בעוד ישראל גונתה בעוינות כאשר ביצעה פעולה דומה ב-2004 כנגד מנהיג חמאס, השייח יאסין, אשר רצח ופצע מספר רב של ישראלים באופן מכוון. האו"ם, האיחוד האירופאי ומרבית הממשלות מחו כי "הריגות המתקיימות ללא משפט מנוגדות לחוק הבינלאומי", וטענו כי פעולתנו הייתה "לא חוקית, בלתי מוצדקת ולא מועילה".

הנשיא האמריקאי הליבראלי אשר עמד מאחורי ההתנקשות הממוקדת ברוצח הסדרתי הזה לא ייקרא לעמוד בפני וועדת חקירה של האו"ם, לא יזומן לבית המשפט הבינלאומי לצדק ולא ייחשף לאותם הגינויים הצבועים המכוונים כנגדנו כאשר אנו מבצעים פעולות זהות במטרה להגן על אזרחנו מפני הטרור.

על נתניהו למחות גם על העובדה כי על אף שצה"ל פועל תחת קוד אתי יוצא דופן ועל אף שהוא רגיש יותר להפחתת מספר הקורבנות האזרחיים מאשר כל צבא אחר בהיסטוריה, הוא ממשיך להיות מושמץ ומואשם בפשעי מלחמה על ידי מועצת זכויות האדם הדוחה, אשר נשלטת ברובה על ידי מדינות אסלאמיות ונבלות, כולל איראן ועד לאחרונה- גם סוריה ולוב.

עליו להוקיע את הממשלות אשר אינן מגנות את הרשות לאחר שמחמוד עבאס הכריז על מיזוגו של הפת"ח עם החמאס, ארגון טרוריסטי שאין בו חרטה ואשר אמנתו קוראת בבירור לחורבנה של ישראל ולרציחתם של כל היהודים. על אחת כמה וכמה כאשר מיד לאחר ההכרזה, שב חמאס והצהיר כי לעולם לא יכיר בישראל או יוותר על דרך הטרור.

נתניהו חייב לגנות באופן מיוחד את המדינות האירופאיות אשר סרבו להוקיע את האיחוד חמאס-פת"ח. עליו לציין כי הסרבנות האירופאית הבלתי מוסרית לגינוי המיזוג דומה באופן מדאיג באופייה לגישות שהוצגו על ידי אותן המדינות בדיוק כאשר הנאצים החלו בקמפיינים הרצחניים שלהם כנגד היהודים. למעשה, שרת החוץ של האיחוד, קתרין אשטון (אשר נכחה באופן אישי במעמד טקס החתימה), ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, והרוסים, אפילו שיבחו את האיחוד המוצע בין חמאס לפת"ח. והנשיא הצרפתי סרקוזי רמז כי צרפת עדיין תכיר במדינת הפלסטינית-חמאסטאנית בספטמבר באו"ם.

על נתניהו להזכיר כי מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, בשיתוף עם ארגון הגג שלו, האחים המוסלמים במצרים, גינה את הריגתו של אוסמה בן לאדן- שאותו הוא תיאר כ"לוחם קודש ערבי"- כחלק מ"המדיניות האמריקאית המבוססת על דיכוי ושפיכת דם מוסלמי וערבי".

חשוב מכך, למרות התרועות שפיזר עבאס על מותו של בן לאדן, הזרוע הצבאית של הפת"ח שלו, גדודי אל-אקצה, תיארה גם היא את ההריגה כ"קטסטרופה" והתייחסה אל "מות הקדושים של השיח, לוחם הג'יהאד, אוסמה בן לאדן, באופן זוועתי, על ידי כנופיות הכופרים…..הדרך המושקית בדם מנהיגיה היא הדרך לניצחון….. דור שלם ילך בעקבותיו של השיח אוסמה". לאחר שנמתח עליה ביקורת, משכה הפת"ח את ההצהרה באומרה כי היא תישאר "ניטרלית".

כעת נראה כי הנשיא אובמה יישא דברים בועידת AIPAC, כך שככל הנראה בחר הנשיא שלא להישמע ליועציו אשר דרבנו אותו להקדים את נאומו של נתניהו לפני הקונגרס בכך שיעמת אותו עם פתרון כפוי המבוסס על קווי שביתת הנשק הבלתי ניתנים להגנה מ-1949.

ובכל זאת, נתניהו חייב לעמוד איתן בעמדותיו. מלבד החזרה על הסכנות הטמונות בהתחמשות גרעינית של איראן הקסנופובית, עליו לנסות ולהבהיר את הטיפשות שבתמיכה במדינה פלסטינית אשר רבים ממנהיגיה הבולטים חולקים כיום תפיסת עולם הדומה לזו שהחזיק אוסמה בן לאדן. עליו להמחיש איזו השפעה הרסנית תביא תמיכה שכזו לא רק לישראל אלא גם למלחמה הגלובלית כנגד הטרור האסלאמי.

על נתניהו לדרוש כי מדינה פלסטינית בשלה תזכה להכרה רק אם וכאשר יהיה לנו פרטנר אמתי לשלום המכיר בישראל כמדינה יהודית, עומד בדרישות הביטחון ארוכות הטווח הלגיטימיות שלנו ומוותר על זכות השיבה הערבית. עד שזה יקרה, עליו להזהיר את חברינו שלא ליפול בפח של הלשונות המפוצלים של יריבנו, ולעמוד על כך כי יימנע מהם כל סיוע אשר יהיה ניתן לנצלו לפגיעה באזרחנו.

חבר הקונגרס הדמוקרטי גארי אקרמן כבר ציין כי "כעת נראה כי הנשיא עבאס מפחית מערך שותפותו עם ארה"ב". חלק ממנהיגי הקונגרס דורשים כי כספי משלם המיסים האמריקאים יחדלו לממן את הרשות, אשר אחוז גדול ממנהיגיה מתאבל על מותו של "הקדוש" בן לאדן ומצהירים בגאון על מטרותיהם הרצחניות.

נתניהו צריך להכריז כי אם הפלסטינים ימשיכו לסרב לגשת למשא ומתן ויכריזו באופן חד-צדדי על מדינה בגבולות קווי שביתת הנשק של  1949, ישראל תראה בכך הפרה ואיון של הסכמי אוסלו. היא תבקש מארה"ב לתמוך בסיפוח מידי של כל גושי ההתנחלויות העיקריים, בהתאם להבנות שהושגו עם ממשל בוש.

באקלים הנוכחי, נתניהו ייהנה מתמיכתם של רוב רובם של האמריקאים אם הוא יחזור וידגיש כי ישראל לא תיכנע ללחצים כמו שעשתה צ'כוסלובקיה, וזאת על מנת להתאים עצמה לאשליות של "שלום בימי חיינו". נתניהו חייב להזכיר לאמריקאים כי מבחינה מספרית, הטרוריסטים הפלסטינים רצחו אחוז גבוה הרבה יותר של ישראלים מאשר אחוז האמריקאים שנהרגו ב-9/11. על כן, לא ניתן לצפות מאתנו להתאים את עצמנו לפנטזיות של אלו המאמינים כי המערב יתגבר על הקונפליקט שלו עם הקיצוניות האסלאמית על ידי ריצויה על חשבוננו.

זהו הזמן לחיזוק בריתנו עם ארה"ב. עם זאת, על נתניהו להדגיש כי ממשלתו מחזיקה בגישה דומה לזו של אובמה, אשר הצהיר לאחר ההתנקשות בבן לאדן: "כמדינה, אנו לעולם לא נסבול איומים על ביטחוננו, ואף לא נעמוד מן הצד כאשר הורגים באזרחנו. אנו נפעל ללא הרף לשמירה על ביטחון אזרחנו."

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann