מספיק עם האשליות: בואו הביתה

Print This Post

British-American Flag English

ניתוח אובייקטיבי של אירועים שהתרחשו לאחרונה יכול להוביל רק למסקנה המדכדכת לפיה מעמדה של יהדות התפוצות, גרוע ככל שיהיה, צפוי רק להמשיך ולהתדרדר.

ההסלמה המזעזעת באנטישמיות הגלובלית והצונאמי האנטי ישראלי מתרחבים ומגיעים לאזורים אשר יהודים כלל אינם חיים בהם. האומות המאוחדות, ובמיוחד הגוף המתיימר להיות המועצה לזכויות אדם שלהם וארגוני זכויות אדם נוספים, שנחטפו ע"י גורמים מוסלמיים ושמאלניים קיצוניים, נהפכו לזירות של פסטיבלים אנטי ישראליים, ומפעילים עלילות דם נגד המדינה היהודית כממלאת מקומם של היהודים באופן המזכיר אנטישמים בכל התקופות. הקהילה הגלובלית מבצעת דמוניזציה של המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון, בזמן שהיא ממעיטה מערכו של ים הברבריות השוטף את האזור.

מוקד האנטישמיות הגלובלית הוא העולם הערבי, שם שנאת היהודים הפכה למולדת בקרב הקיצוניים הדתיים, הסונים והשיעים כאחד. הפלסטינים מהווים את הסקטור האנטי-יהודי האלים ביותר. בין ערפאת, עבאס וחמאס, שנאת היהודים שלהם התפתחה לטירוף דתי רצחני.

מהגרים מוסלמיים שהשתקעו במובלעות באירופה ייבאו את השנאה שלהם וכרתו בריתות בלתי קדושות עם אנטישמיים מסורתיים ואנשי שמאל פוליטיים – כולל ארגונים המתיימרים לקדם זכויות אדם – ועוררו סביבה של שנאת יהודים המזכירה את שנות ה-30 של המאה הקודמת, ממש קודם לעליית הנאציזם.

הזרם של מיליוני "פליטים" מוסלמים הממשיכים להיכנס לאזור יבצר באופן חזק את הגורמים המוסלמים והאנטישמיים הקיימים, וישנה לנצח את הדמוגרפיה של אירופה. היפוך המגמה אינו נראה באופק, ועל כן היא תאפשר לאסלאם להפוך לכוח פוליטי בעל עוצמה גבוהה ביותר במדינות מערב אירופאיות רבות. ההשלכות בעבור היהודים האירופאיים הן איומות, כאשר השילוב בין דעת הקהל האנטי ישראלית הארסית השלטת לבין ההסתה הפוליטית האסלאמית הקיצונית יוביל, בסבירות גבוהה, למדיניות קיצונית יותר כלפי ישראל. כמו כן, למרות מס השפתיים הטוען להיפך, האנטישמיות תמשיך לפרוח.

זאת ועוד, קיימת סכנה מתמדת של מעשי טרור שיבוצעו נגד יהודים ע"י ג'יהאדיסטים שנכנסו למדינה תוך התחזות ל"פליטים", או מצד מוסלמים בני הדור השני שטופחו ע"י מוללות ג'יהאדיים אירופאיים קיצוניים. יהודים באירופה נרצחו והותקפו ברחובות, ושומרים חמושים או כוחות צבאיים נדרשים על מנת להגן על בתי ספר ובתי כנסת. סטודנטים באוניברסיטאות ניצבים מול עוינות חברתית אנטישמית ואנטי ישראלית מתוכננת. היהודים מוזהרים שלא למשוך תשומת לב לעצמם ולהימנע מהזדהות פומבית ככאלו.

מעל לכל, רוב הממשלות האירופאיות, אפילו כאלו כמו הצרפתים שחוו על בשרם טרור ג'יהאדי, עדיין מכוונים את מדיניות החוץ שלהם על מנת לרצות את המיעוטים הערביים שלהם באמצעות נזיפה והפעלת סטנדרטים כפולים נגד ישראל. הם מסרבים להכיר בכך שרציחתם של אזרחים ישראליים מהווה תוצאה ישירה של ההסתה הפלסטינית לטירוף דתי, והם ממשיכים לגנות את ישראל על כך שהיא מגנה על עצמה. כעת, הם מבקשים להפעיל על ישראל לחץ להקים מדינה פלסטינית, וזאת למרות העובדה שישות עבריינית שכזאת תציב איום קיומי ובסך הכול תכשיר את הקרקע להשתלטות מצד דאעש.

היעדר כל מצפן מוסרי מודגש ע"י ההתרפסות המגונה של מדינות אירופאיות בפני משטר הטרור האיראני. היבשת שנספגה בדם היהודי של שישה מיליון יהודים במהלך השואה מארחת כעת את מנהיגיה של מדינה הקוראת שוב ושוב למחיקתה של ישראל מהמפה כמו סרטן, מדינה שמפעילה הכחשת שואה נתעבת, ואף מתדרדרת למעמקים המזוויעים של תחרויות איורים בחסות המדינה אשר לועגות לפתרון הסופי. ואולם, בתמורה לאפשרויות מסחר, רוב המנהיגים האירופאיים, ובתוכם האפיפיור, קיבלו בברכה וחיבקו את הנשיא האיראני חסן רוֹחאני מבלי להתייחס אפילו לתועבות הללו – שלא לדבר על רקורד זכויות האדם של איראן – ועל ההצהרות הישירות לפיהן חלק גדול מ-150 מיליארד הדולרים שאותם הם יקבלו יופנו ישירות לחיזוק שלוחות הטרור שלהם.

יהודים אירופאיים שאינם רואים את הכתובת על הקיר חיים בהכחשה ותו לא.

אך שנאת היהודים אינה מוגבלת רק לאירופה. יהודים בדרום אפריקה ניצבים מול מצב קודר לא פחות, והכוחות האנטישמיים באמריקה הלטינית, בעידוד מהגרים מוסלמים וההשפעה האיראנית, גדלו גם הם באופן דרמטי במהלך העשור האחרון.

המצב בארצות הברית, קנדה ואפילו אוסטרליה, בעוד שלא ניתן להשוות אותו לאירופה, חווה גם הוא הרעה משמעותית מאז שהנשיא אובמה נכנס לתפקידו. באמצעות הערעור והפעלת הלחץ המתמשכת שלו על הממשלה הישראלית, ממשל אובמה נתן למעשה לאירופאים ולאחרים אור ירוק להחרפת הלחץ שלהם נגד ישראל.

למרבה המזל, שני גורמים מנעו מאובמה מלהרחיק לכת הרבה יותר. הדממה המבישה של ההנהגה היהודית איננה יכולה להפחית מהעובדה שיהודים מסורים ברמה העממית עדיין מהווים כוח בעל השפעה, והם נותרו נאמנים לישראל. חשוב מכך, דעת הקהל האמריקנית היא פרו-ישראלית באופן מכריע, והתנועה המתרחבת של נוצרים אוונגליסטים באמריקה (וברחבי העולם כולו) התגלו כעת כתומכים ובני בריתה הלהוטים ביותר של ישראל.

אך ישנם חששות. העל מפלגתיות, ששלטה במהלך העשורים האחרונים, נשחקה באופן משמעותי עם הזינוק שמאלה של המפלגה הדמוקרטית, מגמה שהואצה תחת ממשל אובמה.

מדאיגה עוד יותר היא הקשחת המדיניות הליברלית נגד ישראל, הסובלנות והתמיכה המופגנות כלפי תנועת ה-BDS באקדמיה ומעל לכל, העוצמה של הפעילות האנטי ישראלית והאנטישמית אחוזת הטירוף המתרחשת בקמפוסים. זו, (כמו בחלקים אחרים של העולם), מפחידה סטודנטים יהודים, אשר רבים מהם נמנעים מעימותים בכדי להימנע מסטיגמה חברתית.

מאז שג'סטין טרודו התיק את סטיבן הרפר מתפקידו כראש ממשלה, קנדה החלה לעקוב בזריזות אחר גישת אובמה כלפי ישראל. היהודים הקנדיים הזדעזעו כאשר הודעתו של טרודו ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה, כמו אלו של מדינות אירופאיות רבות, השמיטה כל אזכור של יהודים.

אוסטרליה ממשיכה לשמר ממשלה פרו-ישראלית חזקה, ומהווה כנראה את אחת מהמדינות מסבירות הפנים ביותר כלפי יהודים. ואולם, ישנם כיום חלקים הולכים וגדלים במפלגת הלייבור מהאופוזיציה, שחלקם מושפעים מלחץ אלקטורלי מצד מוסלמים, אשר הפכו אנטי ישראליים באופן ארסי. התפרצויות אנטישמיות גדלו גם הן באופן משמעותי במהלך השנים האחרונות, פעילויות אנטי ישראליות וכאלו הקשורות ל-BDS התפשטו במהירות בקמפוסים האוניברסיטאיים, ופעם הראשונה,  שומרים חמושים נפרסו בכדי להגן על בתי ספר יהודיים.

על כן, את מצב יהדות התפוצות ניתן לסכם כהרסני באירופה ובדרום אמריקה, וכמדאיג בצפון אמריקה ובאוסטרליה.

אך הודות לקיומה של ישראל, כיום רוב היהודים יכולים לקבוע את גורלם שלהם. כעת, הגיע הזמן שיהודי התפוצות יסקרו בכנות את מצבם ויתכננו את עתידם.

כן, ישראל חווה כיום תקופה קשה. כן, ישנם איומים. אך עלינו לזכור שצבא ההגנה לישראל מעולם לא היה כה חזק, והוא מסוגל, במידת הצורך, להביס את כל אויבינו בו זמנית.

יותר מכל, כאן בישראל יש צבא יהודי, כוח משטרה יהודי וקהילה יהודית – דבר ששונה באופן מהותי מנוכחות של צבא לא יהודי המסופקת מתוך טינה בכדי להגן על היהודים בתפוצות.

כיהודי בתפוצות לשעבר, אני דוחק בכם לסקור את המצב באופן אובייקטיבי. אם אתם אירופאים ומעוניינים בכך שילדיכם יהיו יהודים גאים, עליכם לשקול ברצינות לעזוב עכשיו!

אלו החיים בארה"ב, קנדה או אוסטרליה צריכים לשקול לעודד את ילדיהם להשתקע בישראל, מולדתם האמתית היחידה.

על הממשלה הישראלית והסוכנות היהודית לקחת את עצמם בידיים. זהו רגע היסטורי, ויש לעשות כל מאמץ בכדי לעודד יהודים במדינות הנתונות תחת מצור לבוא לישראל במקום להעתיק את מקומם לקהילת תפוצות אחרת, שם הם צפויים לאבד את זהותם היהודית. בכדי להשיג מטרה זאת, על הממשלה לנסח מדיניות שתקל על קליטתם ולפתח כל הזדמנות שתספק להם תעסוקה.

למרות הגידול המתמשך והבלתי נמנע באנטישמיות, אנו לא צפויים לחזות בין לילה בקיבוץ גלויות. אך המסר ליהודים מסורים המבקשים להבטיח שנכדיהם ימשיכו להיות יהודים הוא לסקור באובייקטיביות את המצב שלהם, לשקול לשוב או הביתה או לכל הפחות, לעודד את ילדיהם לעשות עליה למולדת היהודית.

אלו שיישארו בתפוצות צריכים להגביר את מאמציהם ולהבטיח שהמורשת היהודית שלהם תועבר לילדיהם. מעל כל, למרות האווירה האנטי ישראלית האכזרית, עליהם להכיר במרכזיותה של ישראל ביהדותם, שבהיעדרה הזהות היהודית שלהם תקמל והם יאבדו לעם היהודי.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann