מנהיגים יהודים ליברליים באמריקה מזינים את האנטישמיות

Print This Post

British-American Flag English

אנו מנסים לשכנע את עצמנו שההתנהגות האנטי ציונית של יהודים אינדיבידואלים איננה מצדיקה קנאות אנטישמית.

ואולם, הניצול הפוליטי הגס של שורשים יהודיים מצד אמריקנים העומדים בראש ארגונים יהודיים מן הזרם המרכזי המתיימרים להיות בלתי מפלגתיים הינו חסר תקדים. כיום, תוך שהם פועלים באופן שיש לתאר אותו כהרס עצמי, נדמה שמספר משמעותי של מנהיגים בלתי אחראיים של הקהילה היהודית המוצלחת והחזקה ביותר בעולם, איבדו את עשתונותיהם ופועלים באופן שמזין את האנטישמיות.

מובן שכמו כל אזרח אמריקני, ליהודים עומדת הזכות לעסוק בפעילות פוליטית לפי ראות עיניהם. כיחידים, מותר להם לתמוך בנשיאם שנבחר לאחרונה או לבקר אותו מרות, אך כמנהיגי ארגוני זרם מרכזי דתיים וקהילתיים, הם מחויבים, כפי שהיה בעבר, עליהם להימנע בחריצות ממראית עין של אימוץ גישות פוליטיות מפלגתיות.

את מה שהתחרש בארגוני הזרם המרכזי היהודיים המובילים במהלך ומאז הבחירות ניתן לתאר רק כמשבר קולקטיבי בהנעה עצמית. מה שניתן היה להתייחס אליו כאל סטייה זמנית, למעשה הלך והתעצם במהלך השבועות האחרונים.

נניח בצד את העובדה שרבים מהארגונים היהודיים הליברליים הללו גם הרחיקו עצמם מישראל או אפילו נטשו אותה. הם עשו זאת למרות שלממשל טראמפ ישנו הפוטנציאל לשיקום הברית בין ארה"ב לישראל, שאותה אובמה ערער במאמץ עקר לרצות את המוסלמים. נהיר שבעבור רבים מהיהודים הליברליים המתבוללים, ישראל כבר איננה מהווה עדיפות, ובמיוחד כעת, לאחר שטראמפ אותת על כוונתו לחדש את הברית.

העובדות הן שהמנהיגים היהודים הליברליים הכריזו על מלחמה היסטרית כנגד ממשל טראמפ. בהובלת הליגה נגד השמצה (ADL) ובתמיכת האגפים הרפורמים והקונסרבטיבים של הקהילה היהודית, מנהיגים רבים של קהילות יהודיות ניצלו את מעמדם במטרה לקדם קמפיין אכזרי שבמסגרתו הנשיא טראמפ מתואר כאנטישמי שטני המקדם פשיזם וגזענות, שנוכחותו מייצגת את האנטיתזה לערכים היהודיים. זאת, למרות המציאות לפיה הנשיאות שלו מציגה קבלה חסרת תקדים של יהודים ברמות הגבוהות ביותר של הממשל.

בהובלתו של המנכ"ל ג'ונתן גרינבלט, חבר סגל לשעבר של אובמה, ה-ADL השיק את הקמפיין שלו במהלך מערכת הבחירות כאשר השמיע דברים זהים למעשה לאלו של J Street השמאלני קיצוני. הוא האשים את טראמפ בכך שהתיר ועודד אנטישמיות ועליונות לבנה ובעיסוק באסלאמופוביה.

גרינבלט הרחיק לכת והודיע בגאווה כי במידה והאיסור על כניסת מהגרים יופעל נגד מוסלמים, הוא יכריז על עצמו כמוסלמי. כמו כן, הוא קרא ליהודים לעשות כמותו.

במקביל, מספר רבנים פרוגרסיביים, בדרך כלל ללא מנדט מצד ציבור המאמינים שלהם, ארגנו צומות וימי אבל בבתי הכנסת שלהם. בנוסף, כשהם עטופים בטליתות וחובשים כיפות, הם צעדו בחזית ההפגנות נגד טראמפ אשר ערערו באופן וולגרי את מוסד הנשיאות, תוך שימת דגש על העובדה שעמדתם הפוליטית היא תוצר של הערכים הדתיים היהודיים שלהם.

זאת ועוד, הם תמכו ולקחו חלק בהפגנות שהובלו ונחטפו ע"י פעילים מוסלמים אנטי ישראלים אכזריים דוגמת לינדה סרסור ואפילו הטרוריסטית הפלסטינית המורשעת לשעבר רסמיה עודה. באורח דומה, ה-ADL ממשיך לתמוך בתנועת Black Lives Matter, וזאת למרות שנאתה לישראל ותמיכתה ב-BDS.

האשמות השווא הבלתי פוסקות באנטישמיות הודגשו ע"י התקשורת הליברלית המוטה, ובכך עודדו וחיזקו דגנרטים ימניים שזכו לחשיפה עצומה. הדבר ייצר את התפיסה לפיה מתקיימת עלייה פתאומית באנטישמיות מצד הימין הרדיקלי.

ברשתות החברתיות נרשם שטף עצום של התפרצויות אנטישמיות. ארגונים יהודיים ספגו איומים על פצצות ומספר בתי קברות יהודיים חוללו.

התקשורת הציבה זרקור על ההתפתחויות הללו, ויהודים רבים חוו פניקה והאמינו כי מתקיימת עלייה דרמטית באנטישמיות, תוך שהם מאמצים את האשמות השווא לפיהן מדובר בהשלכה של טראמפ. בשבוע שעבר, גרינבלט הרחיק והשמיע הצהרה אבסורדית לפיה טראמפ "העצים" את האנטישמים ועודד מעשי טרור בארצו שלו.

למרבה המזל, עד היום, אף יהודי לא נפגע. נדרשים רק מספר קטן נבלים פנאטיים על מנת להצית שטף של ציוצים ופעילויות אנטישמיות ברשתות החברתיות. כל שנדרש הוא קומץ של איומי פצצות טלפוניים המגיעים לארגונים יהודיים. הקמפיין להטלת האשמה על טראמפ ולהאשמתו באדישות להסתה האנטי היהודית הוא שטותי ותו לא.

כמו כן, חשוב לציין כי האדם הראשון שנעצר על כך שביצע אינספור התרעות על פצצות, לא היה קיצון של הימין האלטרנטיבי (alt-right) אלא אפריקני אמריקני שנודע לשמצה בכך שהתבטא בכעס בטוויטר נגד "אנשים לבנים" ונגד "התקשורת הלבנה".

אבוי, המציאות היא שבקידום האג'נדה הפוליטית האישית שלהם ובהפיכתו של טראמפ לוולגרי כיהודים המונעים ע"י עקרונות דתיים, הם מנצלים באופן צבוע את עמדות ההנהגה שלהם ומזינים את האנטישמיות.

הדברים הופכים בוטים עוד יותר כאשר מבחינים בכך שבמהלך שמונה שנותיו של ממשל אובמה, לא נשמע גינוי יחיד כנגד ההצהרות המוטות באופן שערורייתי שהשמיע בכל הקשור לישראל. הצהרותיו החוזרות ונשנות של אובמה שהפעילו שקילות מוסרית בין המגנים על ישראל לבין הטרוריסטים הפלסטיניים, ההאשמות שהשמיע בנוגע לתגובה הבלתי פרופורציונאלית של ישראל וסירובו לגנות את האיראנים בזמן שהם נשבעו שוב ושוב למחוק את ישראל מהמפה – כולם זכו להתעלמות. שלא לדבר על היחס הנבזי שלו זכה נתניהו בוושינגטון בזמן שאובמה התרפס בפני הטרוריסטים האיראניים.

לא קיימת הבחנה בין האנטישמיות של הימין לזו של השמאל, והכוחות הקנאיים צומחים ברחבי הגלובוס, כולל בארה"ב, אשר עדיין מהווה את המדינה הסובלנית ביותר בעולם ביחסה ליהודים.

המציאות היא שכיום, האיום האנטישמי הגלובלי המרכזי נובע לא מניאו נאצים, אלא מקדירת המכשפות של הסתה אנטי יהודית מצד השמאל הקיצוני והמוסלמים, אשר הפכה את הקמפוסים האוניברסיטאיים באמריקה לחממות של אנטישמיות. סטודנטים יהודיים חווים הפחדות, ומדוברים פרו ישראליים נמנעת האפשרות להשמיע את טיעוניהם. המצב הלך והתדרדר במהלך השנים האחרונות, וכיום הוא מהווה את המקור המרכזי להסתה אנטישמית בארה"ב. היכן היו אז הקולות הצווחניים שמאשימים כיום את טראמפ בנוגע לאיומים האנטישמיים? גרינבלט הרחיק והתנגד לחקיקה כנגד BDS, בהתעקשו שחלק ממקדמי ה-BDS עדיין אוהבים את ישראל ואין לגנות אותם.

אחוז ניכר מהתומכים בטראמפ הם נוצרים אוונגליסטים שתמיכתם הלהוטה בישראל יותר ממפצה על יהודים ליברלים הדואגים יותר למוסלמים, שאחוז משמעותי מהם שונא את היהודים והיה הורג אותם, תומך בג'יהאדיזם ותומך בחורבנה של המדינה היהודית. אין ספק כי הם מורגזים כאשר הם חוזים ביהודים המתיימרים לשמר את הערכים היהודיים באמצעות עיסוק ישיר בדמוניזציה של נשיאם.

אין ספק כי הגיע הזמן שמנהיגים יהודים אחראיים יתערבו ויגנו את עיוות היהדות הזה, תוך שהם מבהירים כי לבכירים ולרבנים הליברליים הללו אין כל מנדט לדבר בשמה של הקהילה היהודית, וכי הם מקדמים למעשה את האג'נדות הפוליטיות האישיות שלהם ותו לא.

ארגון ציוני אמריקה ומספר קבוצות יהודיות אורתודוקסיות עושים מאמץ כדי להפריך את התפיסה לפיה המתקפות הללו על טראמפ זוכות לתמיכה יהודית רשמית. לזכותו, אייב פוקסמן, שגם הוא ליברל ואשר עמד בראש ה-ADL במשך שלושה עשורים קודם לגרינבלט, דרבן את המנהיגים היהודים "להרגיע", תוך שהוא מדגיש כי "טראמפ איננו אנטישמי". הוא הזהיר שהנושא "נחטף באופן פוליטי ע"י הדמוקרטים. כל הנושא הפך לפוטבול פוליטי שאינו משרת אותנו".

יהיה זה עצוב ואירוני שדעיכתה של הקהילה העשירה והמוצלחת ביותר תהיה מתוזמרת ע"י חלק ממנהיגיה, אשר, בקנאות הליברלית הפנאטית שלהם, ניצלו את יהדותם ואת השיוך היהודי שלהם על מנת לקדם אג'נדה פוליטית מפלגתית. כל עוד הגל הזה של דמוניזציה יהודית רשמית נגד טראמפ לא יתהפך או ייעצר, תהיינה לדבר השלכות שליליות ארוכות טווח על מעמדה והשפעתה של הקהילה היהודית האמריקנית.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann