ראש הממשלה שלום, בהמשך לפנייתי לנשיא אובמה בשבוע שעבר, בה הפצרתי בו לשקול מחדש את המדיניות הנוכחית שלו, אני פונה כעת אליך בבקשה לפעול במהירות לנטרול ההשלכות הקשות אשר ינבעו מהיוזמה להכרה חד-צדדית במדינה פלסטינאית עצמאית בהתבסס על גבולות קווי שביתת הנשק 1949 הבלתי ניתנים להגנה. הרשה לי להחמיא לך תחילה על כך שהצלחת ליצור, בתוך זמן קצר לאחר בחירתך, קונצנזוס לאומי רחב בכך שניווטת את מפלגתך אל עבר ההכרה, בעיקרון, בפתרון שתי מדינות המעגן בתוכו את כל המגבלות הנדרשות לביטחון ארוך טווח.

מכתב גלוי לרה"מ בנימין נתניהו

Print This Post

בנימין נתניהו

An open letter to PM Binyamin Netanyahu

ראש הממשלה שלום,

בהמשך לפנייתי לנשיא אובמה בשבוע שעבר, בה הפצרתי בו לשקול מחדש את המדיניות הנוכחית שלו, אני פונה כעת אליך בבקשה לפעול במהירות לנטרול ההשלכות הקשות אשר ינבעו מהיוזמה להכרה חד-צדדית במדינה פלסטינאית עצמאית בהתבסס על גבולות קווי שביתת הנשק 1949 הבלתי ניתנים להגנה.

הרשה לי להחמיא לך תחילה על כך שהצלחת ליצור, בתוך זמן קצר לאחר בחירתך, קונצנזוס לאומי רחב בכך שניווטת את מפלגתך אל עבר ההכרה, בעיקרון, בפתרון שתי מדינות המעגן בתוכו את כל המגבלות הנדרשות לביטחון ארוך טווח.

מן היום שנכנסת לתפקידך נתקלת בנשיא אמריקאי הנחוש בדעתו להרחיק את ארצות הברית מאתנו, וזאת על מנת להתחבב ("להידבר") עם העולם האסלאמי.

ואולם, בהליכה-על-חבל דיפלומטית יוצאת דופן, אתה השכלת להתנגד לדרישות אשר היו עלולות להשפיע באופן שלילי על צרכי הביטחון ארוכי הטווח שלנו, ובו בזמן להימנע ממשבר ביחסים עם בת הברית החשובה האחת ויחידה שלנו, ולהבטיח כי הקונגרס והאומה האמריקאית ימשיכו לתמוך בנו בעוצמה.

אך כעת אנו עומדים בפני מספר איומים פוליטיים וצבאיים חדשים ומסוכנים, אשר עלולים להשליך באופן קשה על עתידנו.

מלבד ארצות הברית, אשר בראשה עומד נשיא בעייתי, ומספר מדינות כגון קנדה ואוסטרליה, מעולם לא הרגשנו כה מבודדים. האירופאים נטשו אותנו ואפילו הגרמנים מרחיקים עצמם מאתנו. סקרי דעת הקהל האירופאים תופסים אותנו כאיום גדול יותר לשלום העולמי מאשר מדינות נבלות כמו איראן, צפון קוריאה ועד לאחרונה- גם לוב.

על אף נסיגתו המאוחרת והמעורפלת של גולדסטון, הקמפיין הגלובאלי לדה-לגיטימציה שלנו ולהכפשתנו כפושעי מלחמה ממשיך באו"ם וברוב התקשורת הגלובאלית. כעת הפך תהליך זה לקמפיין בינלאומי מכוון.

לחץ בינלאומי מופעל עלינו כיום אפילו במטרה למנוע ממנו את הזכות להגן על אזרחינו, הממשיכים להוות מטרה למתקפות של טרוריסטים רצחניים.

המשטר האיראני הקסנופובי המאיים להשמידנו הולך ומתקרב ליכולת גרעינית.

"האביב הערבי" בשמו הכוזב סיפק דחיפה עצומה לקבוצות אסלאם רדיקאליות ברחבי המזרח התיכון, וקיימת אפשרות סבירה כי בקרוב נמצא עצמנו מוקפים מחדש במדינות מתנגדות.

הפלסטינים ממשיכים להתנגד לכל פשרה. הרשות הפלסטינאית הבוגדנית (המבקשת כעת להתאחד מחדש עם החמאס) חסרה כל תמריץ לשאת ולתת עמנו ונחושה שלא להתפשר על אף אחד מהנושאים שעל הפרק, פחות מכל על זכות השיבה הערבית. יעדם העיקרי הוא עודנו פיזורה של הריבונות היהודית.

החמאס זכה לחיזוק משמעותי על ידי כלי נשק איראניים מתקדמים, אשר זורמים כעת באופן חופשי דרך הגבול המצרי. מעודדים מהתחזקות האסלאמיזם במצרים ובמדינות אחרות, הם בוחנים במצח נחושה את כושר עמידתנו. אם מאמצי ההרתעה המוגבלים שלנו לא ימגרו את גשם הרקטות הנופל על אזרחנו, אנו עלולים למצוא את עצמנו מעורבים במלחמה נוספת בעזה בו בזמן שאנו מתעמתים עם חיזבאללה ועם מצרים עוינת.

אין ספק כי למרות שאנו יכולים להתנחם ביכולותיו של צה"ל להגן עלינו מכל איום צבאי, אנו עומדים מול הסכנה הקיומית החמורה ביותר מאז 1967.

על כן, ברור כי חובה עליכם- ראש הממשלה יחד עם ראש האופוזיציה- לשים בצד את הפוליטיקה המפלגתית ואת היריבות האישית ולהתאחד על מנת להגן על המדינה ולקדם את האינטרס הלאומי.

לא קיימים הבדלים אידיאולוגיים משמעותיים בין מרבית חברי הליכוד לבין חברי קדימה. פרשנים פוליטיים מאמינים כי המכשול העיקרי לכינונה של ממשלת אחדות הוא אמונה של יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, כי ממשלתך תקרוס. ייתכן וזה אכן יקרה, אך ברור כי בהינתן מספר המנדטים שהיא תצליח להשיג- ובמידה ולא תצטרף לקואליציה עם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן- היא לא תצליח ליצור קואליציה ללא הליכוד. ואתה, אדוני ראש הממשלה, זקוק לתמיכתה של קדימה על מנת לאפשר לך להתקדם בתוכנית הפוליטית שרוב הישראלים רוצים בה.

חיוני כי שניכם תיקחו את היוזמה להתאחד על מנת לסכל את המאמץ הבינלאומי לכפיית תכנית העלולה לסכן את עתידנו. כישלון לעשות כן יהווה בגידה בבית ישראל אשר ההיסטוריה לא תסלח לאף אחד מכם עליה.

על ישראל מוטלת כעת החובה להציג הצעות קונקרטיות לקידום תהליך הפרדתנו מן הפלסטינים. אם- כפי שסביר שיקרה- הם עדיין יסרבו לוויתורים כלשהם, עליך ליצור את האווירה שבה תהיה זאת חובתם של האמריקאים להתמודד עמם, במקום להמשיך ולהפעיל עלינו לחץ לוויתורים נוספים ללא תמורה.

אכן, הסיכוי המציאותי להשגת הסדר קבע עם הפלסטינים הוא אפסי. הם מאמינים כי הזמן משחק לטובתם ומתייחסים לוויתורים טריטוריאליים כאל לא יותר מאשר כלי לקידום מטרת העל שלהם- ביטול הריבונות היהודית באזור. הם משוכנעים כי בספטמבר באו"ם, הקהילה הבינלאומית תקנה הכרה גלובאלית במדינה הפלסטינית המבוססת על קווי שביתת הנשק של 1949- ללא מחויבות מצדם לוויתורים כלשהם או אפילו להכרה שלהם בסיום הקונפליקט.

על אף שבטווח הקצר לא ישתנו ככל הנראה העובדות בשטח, אם לא נניח הצעה חלופית על שולחן הדיונים תהווה הכרה בינלאומית בגבולות 49' אסון דיפלומטי עם השלכות טווח-ארוך בעלות אופי קטסטרופלי.

כאשר תישא דברים בקונגרס האמריקאי, יהיה חובה עליך להתמודד עם המציאות הקשה ולהדגיש כי על אף העובדה שהפלסטינים דחו את כל הצעותינו לפשרה טריטוריאלית, אתה תהיה מוכן לשרטט את הגבולות המינימאליים שלנו אשר יכללו את כל גושי ההתיישבות העיקריים. אתה תסכים לשאת ולתת בנוגע לאזורים אחרים, אם וכאשר הפלסטינים יתפסו את עצמם בידיים וייגשו לשאת ולתת עמנו. בתווך, בתנאי שדרישותינו הביטחוניות ייענו במלואן, אנו נסכים לאפשר לרשות לשלוט ולשמור על הסדר באזורים שתחת שליטתה.

הפלסטינים יידחו ללא ספק את ההצעה הזו, אך לכל הפחות האמריקאים והאחרים ייווכחו כי העקשנות הפלסטינית היא שמהווה את המכשול להתקדמות, וכך הנטל להשיב להצעה יחול עליהם.

כמו כן, מן ההכרח הוא כי אנו נציג חזית אחידה בזמן שנאלץ להפעיל הרתעה אפקטיבית יותר כנגד מתקפות הטרור, או כאשר ייכפה עלינו לחדש את הלחימה כנגד חמאס על מנת להגן על אזרחנו.

ההשמצה המתמשכת כנגדנו באומות המאוחדות תמשיך ללא ספק, אך לכל הפחות אנו נהיה בעמדה טובה יותר לחשיפתה של השרלטנות המושלת בגוף הנתעב הזה הנשלט על ידי הגוש האסלאמי, משטרים בלתי-דמוקרטיים ומדינות נבלות.

אדוני ראש הממשלה, אף אחד אינו מקנא בהחלטות הקשות שאותן תאלץ לקבל בחודשים הקרובים. ואולם, כמנהיג פוליטי חד-עין אתה וודאי מבין כי אם תוכל להתרומם מעל לוויכוחים הפוליטיים המקומיים הקטנוניים ולהושיט את ידך ליצירת ממשלת אחדות לאומית, רוב הישראלים יהיו מרוצים מההחלטה. כך יתאפשר לנו להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו ואתה תצטרף לשורת המנהיגים הנכבדים אשר עיצבו את גורלה של מדינתנו.

יתרה מזו, אם עקשנותה של לבני תהווה מכשול לכך, תוכל להמשיך באופן עצמאי עם היוזמות הפוליטיות הללו. קדימה תהיה מחויבת לתמוך בך- או שהיא תמצא עצמה נכחדת בקלפיות.

ההיסטוריה מכבדת מנהיגים אשר משפיעים על גורלן של אומות על ידי נקיטת צעדים אמיצים לקידום האינטרס הלאומי. היה ותמצא את האומץ לנוע בדרך זו, אתה תזכה ללא ספק בהערצתו ובתמיכתו של רוב רובו של הציבור הישראלי.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann