תסבוכת המשט לעזה סיפקה לאו"ם את התואנה לפתוח בגל חדש של הסתה נגד ישראל. בעוד שמועצת הביטחון אינה מסוגלת לתת מענה למעשי טבח מתמשכים ולהפרות זכויות אדם, היא כינסה באופן מידי דיון חירום אשר הווה במה להכפשת ישראל ולאישורה של הצעת החלטה, עם תיקונים שיזמה ארה"ב, הדורשת חקירה של הפעולה הישראלית. נטייתה ואופיה המשוחד של מועצת האו"ם לזכויות האדם היתה אף יותר בוטה. זו גינתה את ישראל ללא דיחוי ורק לאחר הודעת הגינוי דרשה להקים ועדת חקירה, שבדומה לדו"ח גולדסמית' הידוע לשמצה, תהיה לא יותר מאשר הצגה אחת גדולה. האידיאליסטים שהקימו את האו"ם וניסחו את ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם היו מתהפכים בקבריהם לו היו מודעים לכך שנבלים סוררים השתלטו על המוסד האצילי שהקימו.

מועצת האו"ם לזכויות האדם מועלת בתפקידה

Print This Post

מועצת הביטחון

The perfidious UN

תסבוכת המשט לעזה סיפקה לאו"ם את התואנה לפתוח בגל חדש של הסתה נגד ישראל. בעוד שמועצת הביטחון אינה מסוגלת לתת מענה למעשי טבח מתמשכים ולהפרות זכויות אדם, היא כינסה באופן מידי דיון חירום אשר הווה במה להכפשת ישראל ולאישורה של הצעת החלטה, עם תיקונים שיזמה ארה"ב, הדורשת חקירה של הפעולה הישראלית. נטייתה ואופיה המשוחד של מועצת האו"ם לזכויות האדם היתה אף יותר בוטה. זו גינתה את ישראל ללא דיחוי ורק לאחר הודעת הגינוי דרשה להקים ועדת חקירה, שבדומה לדו"ח גולדסמית' הידוע לשמצה, תהיה לא יותר מאשר הצגה אחת גדולה.

האידיאליסטים שהקימו את האו"ם וניסחו את ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם היו מתהפכים בקבריהם לו היו מודעים לכך שנבלים סוררים השתלטו על המוסד האצילי שהקימו.

כיום רוב רובן של 192 החברות באו"ם מעלימות עין בעקביות מהפרות זכויות אדם ומעשי טבח, לעתים קרובות אף לאלו המתרחשים בקרב אזרחיהן. ישנן כמה וכמה דוגמאות לכך. התגובה של רוסיה להתקוממות בצ'צ'ניה שהותירה אחריה 700,000 גופות כשגרוזני הוחרבה כליל, היא אחת מהן. דוגמא נוספת היא האופן האכזרי בו דיכו הסינים את העימות בטיבט. כמו-כן, היה גם רצח העם של למעלה ממיליון נוצרים ואנימיסטים בידי הממשל האיסלאמי בסודן. בל נשכח את רציחתם של 250,000 אלג'יראים במלחמת האזרחים שלהם ואת הפשעים הברבריים של סדאם חוסיין כלפי בני עמו.

יתר-על-כן, היוזמות הבינלאומיות האחרונות של האו"ם הובילו לתוצאות הרות אסון. ב-1994, בעת שהתרחש רצח העם ברואנדה, האו"ם הסיג מהמקום את כוחות שמירת השלום שלו ובכך סלל את הדרך לטבח הברוטלי של מעל למיליון בני טוטסי. לאחר מכן, כוח או"ם שאושר על-ידי מועצת הביטחון של הארגון, סיפק מקום מבטחים לרוצחים בני ההוטו. על-אף האמור, הוענק פרס נובל לשלום למזכ"ל האו"ם קופי אנאן.

במהלך המלחמה האתנית האכזרית ביוגוסלביה ב-1995, גדוד של האו"ם העביר לסרבים 8000 אזרחים מוסלמים. אלו נטבחו על-ידי הסרבים ללא דיחוי. רק לאחר ש-250,000 בני אדם נהרגו, ארה"ב עקפה את מועצת הביטחון והביאה לסוף התסבוכת היוגוסלבית.

ההונאה הבוטה והמרשיעה ביותר של האו"ם היא השנאה האכזרית והמתמשכת שמכוונת כלפי ישראל, החברה היחידה באו"ם שצריכה באופן תמידי להגן על זכותה להתקיים. המאמצים לעשות דמוניזציה ודה-לגיטימציה למדינה היהודית מהווים את המכנה המשותף שמאחד את העולם האיסלאמי, המדינות הסוררות ומדינות העולם השלישי. למעשה, גורמים אלו החיו את הצעת ההחלטה הידועה לשמצה שהגישה ברית-המועצות והקבילה את הציונות עם גזענות. כידוע, הצעת החלטה זו בוטלה. מדינות אלו גם רתמו את הביורוקרטיה של האו"ם בכללותה בכדי לצייר את ישראל כמקור העיקרי לרוע עמו מתמודדת האנושות.

ואכן, תוך שהן מונעות מ"ריאל פוליטיק" או פשוט מרצון לצבור לעצמן תמיכה, רוב הדמוקרטיות בוחרות שלא להתערב או אף לתמוך בהתנהגות בלתי מוסרית ומוטה שכזו.

מטרידה ביותר העובדה שארה"ב, אשר בתקופה הקודמת לממשל אובמה היוותה סוללת מגן מפני התנהגות בוגדנית שכזו, השתיקה את התנגדותה על-מנת להתאים את עצמה למדיניותו החדשה של אובמה ל"שיתוף ושילוב" עם האיסלאם.

הגוף הקרוי בשם מועצת האו"ם לזכויות האדם (UNHRC), ששמו אינו מייצג כלל את מהותו ואף להיפך, הוא מראשי הקמפיין האנטי ישראלי, כאשר למעלה מ-80% מהצעות ההחלטה המגנות של המועצה מכוונת כלפי המדינה היהודית. בעוד שממשל בוש החרים את מועצת זכויות האדם, אחת היוזמות הבינלאומיות הראשונות של ממשל אובמה היתה ההצטרפות אליה.

כיום מדינות דמוקרטיות מהוות רק 40% מחברי המועצה. בחודש שעבר, שבעה משטרים אוטוריטריים נוספים נבחרו למועצה, ללא כל התנגדות, ובכך הצטרפו למדינות הידועות כ"חסידות זכויות אדם" כגון ערב הסעודית, סין, קובה ורוסיה.

לוב, הידועה לשמצה מכולן, הינה דיקטטורה המאשרת עינויים וקטיעות איברים קטלניות, מוציאה להורג נשים על חילול קודים מוסריים ומוציאה הומוסקסואליות אל מחוץ לחוק. כעת, הנציג הלובי, המפורסם בהתפרצויותיו האנטישמיות, מחזיק בתפקיד נשיא העצרת הכללית. הדיקטטור האקסצנטרי של לוב, מועמר קדאפי, ערך קבלת פנים ממלכתית למחבל שהיה אחראי להתרסקות מטוס פאן אם ב-1988 מעל לוקרבי שבה נהרגו 270 איש. קדאפי גם התנהג כליצן בישיבתה של העצרת הכללית של האו"ם בה נשא נאום לא קוהרנטי שערך כמעט שעתיים.

המשטר האיראני האכזרי של מכחיש השואה מחמוד אחמדינג'אד (נואם תדיר בישיבות העצרת הכללית) ויתר על מועמדות המדינה לחברות במועצה לזכויות האדם בתמורה לעסקה שנעשתה מאחורי הקלעים ושנועדה להבטיח למשטר מקום בועדת האו"ם למעמד הנשים. נוכחותה והשתתפותה של איראן, מדינה שלה ככל הנראה הרקורד הגרוע ביותר של התעללות בנשים, בארגון אשר כביכול מקדם את זכויותיהן של נשים הופכת את האו"ם לבדיחה. כמו-כן, נוכחותה של איראן בועדה משקפת את כוחו של ארגון הוועידה האסלאמית, שלכאורה תווך בעסקה המדוברת.

כוחה ההרסני של המועצה לזכויות האדם מכוון כמעט בבלעדיות נגד ישראל בעוד שמדינות חברות אחרות ממשיכות באין מפרע להפר זכויות אלו. ישנה התעלמות מרציחתם של חפים מפשע באיראן, פקיסטן, קניה, זימבבואה, סין, אפגניסטן וניגריה. סודן, זירת רצח העם בדארפור, אף צויינה לשבח ב-2009 על "התקדמות" בתחום זכויות האדם. לנוכח הטבח הזוועתי של אזרחים בסרי לנקה כשהמדינה הכניעה את המורדים הטמילים, מועצת זכויות האדם העבירה הצעת החלטה ששיבחה את המדינה. המועצה סירבה לפעול נגד הפרות זכויות אדם באיראן.

מועצת האו"ם לזכויות האדם הקימה מספר תת ועדות שמטרתן היחידה היא לתקוף את ישראל. ישנה גם ועדה מייעצת, בראשותה של חאלימה וורזאזי, שהגנה על סדאם חוסיין מפני גינוי לאחר התקפת הכורדים בגז ב-1988. סגן יו"ר הועדה המייעצת הוא ג'ין ציגלר, שלאחר הפיגוע הלובי כנגד מטוס פאן אם, המליץ על מועמר קדאפי לפרס בתחום זכויות האדם.

וועידת דרבן השניה של המועצה לזכויות האדם, שכביכול כונסה בכדי להיאבק בגזענות, הפכה לקמפיין של שנאה אנטי-ישראלית. היוזמה האחרונה של מועצת האו"ם לזכויות האדם היתה עריכת דו"ח גולדסטון הידוע לשמצה, דו"ח המוקיע את ישראל כמדינה פושעת ומאשים את צה"ל בהרג מכוון של אזרחים פלסטינים. דבר זה מוגבר כעת על-ידי ה"חקירה" של ה"ברבריות", ה"שוד", ה"פיראטיות", "טבח החפים מפשע" ועוד כהנה וכהנה בהתייחסם למשט לעזה.

מועצת האו"ם לזכויות האדם אף מפרסמת באתר האינטרנט שלה תכנים אנטישמיים בוטים וגסים. דוגמא לכך נמצאת במסמך המאשים רופאים ישראלים, מרכזים רפואיים ורבנים ב"גניבת איברים מהרוגים, מתים וחטופים פלסטינים". זהו גלגול מפלצתי של עלילות הדם האנטישמיות מימי-הביניים.

למרבה הצער, למרות מינויים של שגרירים יוצאים מן הכלל לאו"ם כגון דן גילרמן, הממשלה הישראלית נכנסה למגננה במקום לנקוט במדיניות תקיפה. זוהי שערורייה שתהליך מינויו של שגריר חדש לאו"ם עוכב במשך למעלה משנה, לכאורה כיוון שראש הממשלה ושר החוץ לא הסכימו על מועמד מתאים. בהקשר זה, יש לציין את תרומתה החשובה של עמותת U.N. Watch, בראשותו של הלל נוייר, בחשיפה הגלובאלית של ההתנהלות השערורייתית של האו"ם.

ארה"ב, יחד עם מדינות אירופה, מספקת את חלק הארי מתקציב האו"ם הגדול מ-20 מיליארד דולר. למרבה הצער, למרות שהגדרותיה של האו"ם לזכויות אדם הפכו לפארסה מחרידה, ממשל אובמה נמנע ממצבי עימות עם הגופים האנטי-דמוקרטים. ארה"ב אף לא הביעה מחאה רשמית להצטרפותה של לוב למועצה לזכויות האדם. בחודש האחרון ארה"ב הודיעה על כוונתה להצטרף ל"ברית הציוויליזציות" – גוף נוסף של האו"ם שסדר יומו נקבע בעיקר על-ידי מדינות איסלאמיות, לכאורה על-מנת להיאבק באיסלאמופוביה, אך למעשה שואף למסד מגבלות על חופש הביטוי והדיבור.
אילולא האובססיה של ממשל אובמה לשתף פעולה עם מדינות סוררות, היה כעת הזמן הנכון להטיל ספק בצורך לקיים ולהחזיק ארגון מתחזה כזה, שבעיקרו מקדם את האינטרסים של מדינות סוררות ורודנויות. כמו כן, אילולא כך היתה גם השעה נכונה לשקול את הקמתה של התאחדות רב-צדדית חדשה, כזו שחברות בה תהיה מוגבלת למדינות דמוקרטיות בעיקרן אשר מכבדות באופן אמיתי את זכויות האדם.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann