מוכרחים לעקור את הטרור היהודי כמו סרטן

Print This Post

British-American Flag English

 

עם ישראל התחלחל למראה קטעי סרטון החתונה שפורסמו בהרחבה ושבהם נראו צעירים חובשי כיפות לבנות גדולות כאשר הם מניפים סכינים כמו פראי אדם, שרים המנון של שיר נקמה ורוקדים בעליזות סביב צילומיהם של קורבנות מתקפת ההצתה הקטלנית בכפר דומא. העובדה שמחזה כה ברברי ומתועב יכול להתקיים במדינה יהודית החליא את רוב רובה של האוכלוסייה.

האירוע גרם לי להיזכר בשיחה שניהלתי עם ד"ר יוסף בורג ז"ל, שר בכיר בקבינט ומנהיג המפלגה הציונית דתית שקדמה ל'בית היהודי' והייתה קרובה יותר לעמדות המרכז, 'הפועל המזרחי'. בתקופה של אופוריה עם 'גוש אמונים' והרחבת ההתנחלויות, בורג הביע חשש כבד בנוגע ליהודים החיים באזורים מרוחקים ומוקפים ע"י ערבים. הוא הזהיר, באופן נבואי, שהשנאה האכזרית המוקרנת מצד הערבים כנגד היהודים המבודדים תשפיע עליהם באופן שלילי ותערער את האנושיות שלהם. ואבוי, זה בדיוק מה שקרה.

למרות החרפה המזעזעת והכתם על שמנו שנגרמו מהתנהגות שטנית שכזו, הדבר מחוויר לעומת ההשפעה שלמעשים איומים ונוראיים שכאלו יכולה להיות על החברה שלנו במידה ולא יימחקו באופן חסר רחמים.

נכון, אלו שמעורבים באירוע מהווים קומץ שולי ולחלוטין אינם מייצגים כל חלק של הקהילה. כמו כן, כמעט וחסר תקדים שכל מגזר בחברה הישראלית – מראש הממשלה, עבור ב'בבית היהודי' הימני וכלה ב'מרץ' מן השמאל, וכן ארגוני מתנחלים ורבנים דתיים לאומים – יגנו כולם באופן חד משמעי את המעשים הללו ויקראו לכך שכל המעורבים בהם יזכו ליחס שאינו שונה מזה שלו זוכים מחבלים פלסטיניים.

ואכן, הזעם שהצית האירוע הוביל לכך שהשב"כ הורשה לנקוט בצעדים נגד חשודים יהודים בטרור שעד כה הוגבלו לעצירים פלסטיניים שהוגדרו "פצצה מתקתקת", וזאת מן הטעם שניתן להפעיל לחץ יוצא דופן במידה והדבר יכול להוביל להצלת חיים. צעדים שכאלו, כמו גם מעצר מנהלי, אינם ערבים לחך במדינה דמוקרטית, אך הם מוצדקים במצב מלחמה או תחת מצור. בתקופת מלחמת העולם השנייה, בנות הברית נקטו בצעדים חמורים לאין שיעור, והשעו את זכויות האדם.

האולטרה-ימין – כולל בתחילה מספר אנשים מ'תקומה', המרכיב הקיצוני הרדיקלי של 'הבית היהודי' – השיק קמפיין היסטרי נגד השב"כ. ואלם, רבים נסוגו מהקמפיין לאחר שצפו בסרט. למרבה האירוניה, חלק ממקדמי החירויות מן השמאל הקיצוני ההזוי הקשורים ל'הארץ', אשר מבקשים לבטל את כל האמצעים המנהליים הקשורים לביטחון בהתייחס למחבלים פלסטיניים, איחדו כוחות עם האלמנטים מהימין הרדיקלי וגינו את השב"כ על כך שהשתמש בעינויים בכדי לסחוט וידויים מצד החשודים.

בהתחשב בדרישות הביטחון הנוכחיות של ישראל שעדיפותן היא על העליונה, מתקיימות מפעם לפעם ובאופן בלתי נמנע טעויות ומקרים של התעללות. אך מעל לכל, על המדינה לעשות כל מה שנדרש בכדי לזהות ולהביא לדין את אלו שלוקחים חלק בהתנהגות ברברית ובלתי אנושית שכזאת. בתנאים השוררים, ובמיוחד עם ממשלת ימין, לרוב הישראלים יש אמונה בראש הממשלה, בשר הביטחון משה יעלון ובמנהיג 'הבית היהודי' נפתלי בנט כאשר אלו מתעקשים חד משמעית שהשב"כ פועל במסגרת החוק ובהתאם להנחיות הממשלה.

עד עתה, ישראלים רבים התייחסו לתופעה זו בביטול כחוליגניות מצדם של "נערי גבעות" פרועים. זהו זלזול בערכו של המקרה. אנו מגדלים, למרות שעכשיו מדובר רק במספר קטן, "מטורפים דתיים" אשר ניתן לתאר אותם כפוסט ציונים דתיים. הם ספגו רעיונות מסוכנים בנוגע לצורך לפרק את המדינה החילונית, להיפטר מן הערבים ולהקים את מה שהם מתארים כמדינת תורה. הפנאטים האלו הם מבשריה של סכנה גדולה לחברה הישראלית, וזאת במידה והם לא יושמו למטרה באופן חסר רחמים ויאבדו את הלגיטימיות שלהם.

התועבה החלה בתחילה עם מה שנקרא "פעולות תג מחיר" שבהן חוללו מסגדים, בתי קברות ורכוש ערבי. רבים מביננו הזהירו שיש להתייחס לפעולות המגונות הללו כאל טרור במקום מעשי פשיעה. אנו הזהרנו שהם יובילו לבסוף לאלימות ואפילו להרג, ולמרבה הצער, זה בדיוק מה שקרה.

ישנם רבים מדי אשר, למרות שהם חשים גועל כלפי מעשי הרצח, נוטים להמעיט מערכו של הנזק שהבריונים הפנאטיים האלו – שלעיתים קרובות מתייחסים אליהם באופן בלתי מספק כצעירים טועים – יכולים להסב לחברה שלנו. במקרים מסוימים, ההורים שכשלו במניעת ההשתתפות של ילדיהם בפעולות "תג מחיר" בלתי אלימות כביכול, צריכים לשאת גם הם באחריות. הדבר נכון במיוחד עכשיו, בתקופה זו של טרוריזם מוסלמי אובדני, בעת שכעס ופחד מתפשטים בקרב אזרחים ברחבי המדינה והופכים אותם לסובלניים פחות כלפי ערבים.

מה שהופך את הפנאטים הללו למסוכנים עוד יותר היא העובדה שרובם חושבים שהם מבצעים את רצון האל. הם יכולים בקלות לשנות את צורתם ולהפוך למקביליהם של הג'יהדיסטים.

נדמה שאחד ממקורות ההשראה המרכזיים שלהם נובע מקומץ רבנים קיצוניים וכריזמטיים אשר מעלימים עין או אפילו מעודדים את חסידיהם לקחת חלק בפעולות של אלימות.

המדינה וממשלות עוקבות עד היום הסכימו לסבול סוטים שכאלו. זוהי חרפה שבמערכת הפוליטית הבלתי מתפקדת שלנו, פנאט דתי כמו הרב הראשי של קריית ארבע, דב ליאור, ממשיך לשמש בתפקיד רבני במימון המדינה. זאת, כאשר הוא מתייחס באופן פומבי ובלתי מתנצל לרוצח ההמונים ברוך גולדשטיין כ"קדוש יותר מכל קדושי השואה". כמו כן, הוא הורה לבית הכנסת שתחת סמכותו להשמיט מנוסח התפילה את התפילה לשלום הממשלה. אין זה מפתיע שבמידה והממשלה ממשיכה לממן אפילו מספר קטן של רבנים בעלי עמדות שכאלו, שחלק מנערי הגבעות שלנו נופלים תחת קסמם ומחליטים להרחיב את מלחמתם נגד הערבים.

לעת עתה, המצב מוגבל לקבוצות שוליים מפוצלות המורכבות בעיקרן מסוטים דתיים צעירים. יש להריע לממשלה על כך שהיא עושה שימוש באגרוף ברזל בנחישותה להביא לדין ולנטרל את הנבלים האלו. אך קומץ הרבנים הרדיקליים העומדים מן הצד או תומכים באופן מופגן בפעולות הללו חייבים להיות מפוטרים באופן מידי ולהיחקר בחשד להסתה אפשרית.

נפתלי בנט, כשר החינוך, חייב להוציא הנחיות הולמות על מנת להבטיח שתכנית הלימוד, ובמיוחד בזרם הדתי לאומי, תעביר את המסר הנדרש לילדים בכל הקשור לנושא הזה. על כל הרבנים להשמיע את קולם ולגנות כל עמית אשר מחריש או מפגין אמביוולנטיות.

בנוסף, על תנועת ההתיישבות לעשות יותר מאשר לגנות את הסוטים הללו ותו לא. יש לגרום לקיצונים האלו להבין שמלבד העמדה לדין מצד רשויות אכיפת החוק, קהילותיהם יקיאו אותם מתוכן וידווחו עליהם לרשויות.

בו בעת, ככל שאנו זועמים כלפי מעשי נבלות שכאלו, אל לנו להפוך למזוכיסטים או לקבל את העיוותים לגבינו שמקודמים ע"י התקשורת הגלובלית. כן, יש בקרבנו אלמנט שוליים זעום של קיצונים יהודים פנאטיים שניתן להגדירם כטרוריסטים. אך דבר זה אינו מצדיק השוואה בינינו לבין שכנינו. ההגדרה של חברה בריאה אינה נקבעת באמצעות מעשי טרור, אלא ע"י האופן שבו החברה מגיבה.

בזירה הפלסטינית, לטרור קודמים קמפיינים מחליאים המסיתים מוסלמים להרוג יהודים ולהפוך לשאהידים. כל מעשה רצח מקודש ומהולל ברמה הלאומית, החל מראש הרשות מחמוד עבאס, דרך המוללות במסגדים ובתי הספר ועד לתקשורת. כל רצח מוביל לחגיגות צוהלות ברחובות שבהן נראים הוריהם הגאים של ה"שאהידים". זמן קצר לאחר מכן, רחובות, כיכרות ואפילו קבוצות כדורגל ייקראו על שם הרוצחים.

השוו זאת עם ישראל, בה האומה כולה, כולל כל מפלגה בכנסת, נחרדת ומזועזעת מן העובדה שאפילו התנהגות ברברית מבודדת מסוג זה יכולה להתקיים במדינה, ושבה ננקטים צעדים דרקוניים במטרה לזהות ולהעמיד לדין את הטרוריסטים היהודים.

עלינו לספק תמיכה מלאה לממשלה לפעול באמצעות משמעת בלתי מתפשרת ולהכרית את גידולי הפרא המקומיים האלו אשר מתכחשים לקדושת החיים האנושים. כמו כן, עלינו לאפשר לה לחקור את התנהגותם של קומץ הרבנים הקיצוניים משולי החברה.

אלו ימים מוקדמים ועוד ניתן לתקן את המצב. אך חייבת להיות הכרה בכך שכמו סרטן בגוף, כך יש לכרות את הגורמים הללו באופן מלא, אחרת הם עלולים לשוב לחיים ולגרום לנו נזק בל ישוער, תוך ערעור יסודותיה המוסריים של האומה.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann