הקמפיין העולמי הנוכחי, המאשים את צבא ההגנה לישראל במעורבות בפשעים נגד האנושות וברצח עם מאפיל על כל העלילות והשקרים הנתעבים שהופצו עד כה נגד המדינה היהודית. לאמיתו של דבר, אחד ההישגים הבולטים של ישראל הוא הקוד המוסרי של צה"ל אשר מנחיל לחיילים את המודעות כי בשל היותם חלק מצבא יהודי, עליהם כישראלים מוטלת חובה לשמש דוגמא להגינות. מרשימה הרבה יותר היא העובדה שקוד מוסרי ואתי כזה מיושם בישראל, המדינה היחידה בעולם שמיום הקמתה נאלצה להגן על עצמה ללא הרף משורה של התקפות טרור מצד שכניה, אשר מתייחסים לחיסול הריבונות היהודית באזור כמטרתם העיקרית.

לשים סוף לעלילות הדם נגד צה"ל

Print This Post

חיילי צה"ל בדרך לעזה

End the blood libels against Israel and the IDF

הקמפיין העולמי הנוכחי, המאשים את צבא ההגנה לישראל במעורבות בפשעים נגד האנושות וברצח עם מאפיל על כל העלילות והשקרים הנתעבים שהופצו עד כה נגד המדינה היהודית.

לאמיתו של דבר, אחד ההישגים הבולטים של ישראל הוא הקוד המוסרי של צה"ל אשר מנחיל לחיילים את המודעות כי בשל היותם חלק מצבא יהודי, עליהם כישראלים מוטלת חובה לשמש דוגמא להגינות.

מרשימה הרבה יותר היא העובדה שקוד מוסרי ואתי כזה מיושם בישראל, המדינה היחידה בעולם שמיום הקמתה נאלצה להגן על עצמה ללא הרף משורה של התקפות טרור מצד שכניה, אשר מתייחסים לחיסול הריבונות היהודית באזור כמטרתם העיקרית.

למעשה, בתקופה שבה מיליוני אזרחים חפים מפשע נטבחו בסכסוכים אתניים במזרח התיכון, אפריקה, אסיה ומזרח אירופה, לא ניתן אלא לייחס כוונות אפלות להתמקדות המבישה של ממשלות רבות כל כך במדינה היהודית, אשר מסייעת, מעודדת או לפחות עומדת מן הצד אל מול דמוניזציה שכזו.

בלתי הוגן במיוחד הוא אימוצה של ישראל כשק חבטות עבור רבים מארגוני זכויות האדם הליברליים, אשר משקיעים מאמצים חסרי פרופורציה בהשמצה ודה-לגיטימציה של הדמוקרטיה היחידה באזור. ניתן לייחס חלק מכך לתמיכה הכספית שהם מקבלים מממשלות וארגונים על מנת לערער את המדינה היהודית. דוגמא לצביעותם של ארגונים ניתנה כאשר אחד מהארגונים הלא-ממשלתיים המובילים, Human Rights Watch, גייס לאחרונה כספים בסעודיה, מדינה שאינה ידועה כמי שמתייחסת לזכויות אדם, "על מנת להביס קבוצות לחץ פרו-ישראליות".

בראש הקמפיין הבינלאומי נגד ישראל עומד גוף משנה של האו"ם, אשר באופן לא הולם נקרא הועדה לזכויות האדם. גוף זה, שבראשו עומדות מדינות כמו איראן ולוב, שם ללעג את הצדק ואת זכויות האדם ומתמקד בעיקר בניגוח ישראל. מתוך נחישותו להשמיץ את ישראל הוא הקים את ועדת גולדסטין לבדיקת פשעי המלחמה לכאורה של ישראל בעזה. בהגדרת התפקיד של הועדה לא היתה כל התייחסות לחמאס, הגוף המרושע שמהלל בגלוי רצח של יהודים וששיגר 12,000 טילים נגד המדינה היהודית. הרכבה של הועדה מבטיח שהממצאים יהיו בהתאם לרוחו של גוף האם. לכן עשתה ישראל נכון כאשר סירבה לשתף פעולה עם חקירה עויינת זו.

את הפעולות שעשתה ישראל על מנת לצמצם את הפגיעה באזרחים במהלך המבצע בעזה תיאר קולונל ריצ'ארד קמפ, מפקד הכוחות הבריטיים באפגניסטן לשעבר, כחסרי תקדים בהיסטוריה של הלוחמה. הדוח בן 160 העמודים שפרסם משרד החוץ הישראלי הראה שאותו צה"ל שמואשם בפשעי מלחמה פיזר 2.5 מליון כרוזים וטלפן ל-165,000 אזרחים כדי לתת להם התראה 4 שעות לפנות את האזור לפני תקיפה אווירית. היו גם מבצעים שבוטלו ברגע האחרון לאחר שהתברר שאזרחים הוצבו במכוון לצד מצבורי תחמושת או משגרי טילים על מנת לשמש מגנים אנושיים. המאמצים הישראליים לצמצם את מספר הנפגעים בקרב האזרחים בעזה היו רחבים הרבה יותר מאלה של הכוחות האמריקניים והאירופאים בעיראק ובאפגניסטן.

כאשר משווים בין התנהלותה של ישראל לזאת של מדינות כמו רוסיה בצ'צ'ניה, הרצח ההמוני הברבארי בדארפור (שהוצדק לאחרונה על ידי הועידה האסלאמית), רצח העם בקונגו או הרצח הברוטאלי של טאמילים בסרי לנקה, השנאה המרוכזת שמפנות מדינות מערביות נגד ישראל מעוררת תדהמה.

נראה כאילו חזרנו לימי הביניים, כאשר יהודים הואשמו בכל צרות המין האנושי, החל מעלילות דם שקריות ועד להאשמות בהרעלת בארות והפצת הדבר השחור. הדבר נתמך על ידי הממצאים התמוהים של סקרי דעת קהל באירופה, שלפיהם ישראל זוכה ליחס שלילי אפילו יותר ממדינות סוררות כמו צפון קוריאה, סודאן, זימבבואה ואיראן.

מה שהופך את המצב לסוריאליסטי אפילו יותר הוא התנהגותה של קבוצה קטנה אך קולנית של ישראלים התומכים ומעניקים אמינות לעלילות המתועבות המתואמות על ידי אלו שמבקשים להשמיץ את פעולות ההגנה העצמית הלגיטימיות של המדינה שלהם.

אני לא נרתע מהשימוש במושג שלעיתים נעשה בו שימוש לרעה, "יהודים אכולי שנאה עצמית", על מנת לתאר את אנשי האקדמיה, העיתונאים והארגונים הלא-ממשלתיים הישראליים אשר משתפים פעולה עם קבוצות אנטי ישראליות בחו"ל, במטרה לקדם דמוניזציה, החרמה ודה-לגיטימציה של המדינה שלהם עצמם. הם הידרדרו כעת לשפל נמוך אפילו יותר של חוסר מצפון בכך שהם מנסים להטיל דופי בצעירים הישראלים האצילים שמוכנים להקריב את חייהם על מנת להגן על עמם ועל מולדתם.

הם נוהגים באותה צורה מגעילה כמו זו שהפגין עיתון "הארץ" שהציג בהבלטה לפני מספר חודשים האשמות לפיהן צה"ל ביצע מסע של מעשי רצח סאדיסטיים בסגנון קוזאקי, אשר התבררו בסופו של דבר כמבוססות על רכילות וחסרות כל בסיס. אך עד שהתרמית נחשפה הנזק כבר היה בלתי הפיך, וישראל הוכתמה בעמודים הראשיים של עיתונים בכל רחבי העולם.

בתמיכת מימון רב מממשלות אירופאיות ותורמים זרים אחרים, ייסדו המשמיצים קבוצה חדשה בשם "שוברים שתיקה" והם שוב מצטטים חיילים אלמוניים אשר ממשיכים לקשקש על גילויים חדשים של פשעי מלחמה. הם מצדיקים את האנונימיות של המקורות בטענה המקוממת שחושפי שחיתויות צריכים להשאר אנונימיים על מנת שלא ייענשו. זאת למרות שידוע כי אם צה"ל היה אי פעם מתנהג בצורה כזאת התקשורת העצמאית בישראל היתה שמחה מאוד להצליף בו על כך. יש להם את החוצפה לדרוש חקירה בלתי תלויה של צה"ל, דבר שאף מדינה בעולם לא הסכימה מעולם לעשות.

מיותר לציין שבכל מלחמה, גם אם נעשים מאמצים אדירים לשמור על סטנדרטים מוסריים, אי אפשר למנוע הפרות מקריות או התנהגות לא הולמת מצד אנשים בודדים. המבחן של דמוקרטיה הוא האם מקרים כאלו מטוייחים או מועמדים לדין. הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל אביחי מנדלבליט הורה לחקור בצורה שיטתית כל האשמה, ואם התגלתה התנהגות פסולה העבריין נשפט והוענש. עד כה לא התגלה אפילו מקרה אחד של התנהגות שיכולה להיחשב כרצח מכוון של אזרחים. גניבה של כרטיס אשראי או ביזה של בית ערבי הם מתועבים וחייבים להעניש בחומרה, אך אי אפשר להשוות ביניהם לבין רצח גחמני או להתייחס אליהם כפשע נגד האנושות. אם ייחשפו דוגמאות נוספות של התנהגות אישית לא הולמת, אין ספק שהגורמים המעורבים יועמדו לדין.

מלחמות כוללות מצבים של חיים ומוות שבהם חפים מפשע מתים באופן בלתי נמנע. אך בשעה שאנו שומרים על הסטנדרטים המוסריים שלנו, עלינו להבטיח כי אנו לא עוברים לקיצוניות השניה ומסכנים את חיי חיילינו בכך שאנו מונעים מהם להגן על עצמם באופן הולם.

עד לא מזמן לא היה ניתן להעלות על הדעת שישראלי שפוי יקדם עלילות דם שכאלה ויאשים את בנינו בפשעי מלחמה. המחאה הציבורית היתה זועקת לשמיים ואלו שהשמיצו את חיילינו היו מנודים. בדמוקרטיה ישנם חוקי המגנים על כל אדם מפני השמצה ומענישים את מי מכפיש את שמו של אדם חף מפשע. ישראל נמצאת במלחמה והקרב על דעת הקהל הוא מרכיב חשוב בסכסוך. להכתים אומה על ידי הצגה שקרית של חייליה כרוצחים גחמניים זו השמצה שהיתה עשויה להיחשב כבגידה במדינות רבות. אם מאפשרים לניהיליסטים מנוונים להכפיש או להפיץ שקרים גמורים, הדבר לא רק מערער את המוסר הלאומי אלא גם מסכן את ביטחוננו. יש לקדם חקיקה שתאפשר להעמיד לדין את מי שבאופן מודע מפיץ הכפשות ומשמיץ את המדינה, ובמקביל להשתדל לא לפגוע בחופש הביטוי. יש גם לחייב קבוצות המקבלות מימון מממשלות זרות להירשם כסוכנים של גורמים זרים.

המאבק לשמירה על המוניטין שלנו כעם הגון ומוסרי הוא מרכיב חשוב במאבק שלנו לשלום וביטחון. אם לא נצליח לנקות את החצר האחורית שלנו, ניתן יתרון לאויבינו ולאנטישמים המנסים לחסל אותנו.

[email protected]

 Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann