לפני שיהיה מאוחר מדי

Print This Post

גירסת מאמר זה באנגלית: The threat from within

Londonistan
מלאני פיליפס
Encounter
200 עמ', $25.95

ספרה החדש של מלאני פיליפס, הנקרא בצורה הולמת למדי 'לונדוניסטאן', הוא ניתוח מפוכח של חדירת הפונדמנטליזם האיסלאמי לחיים הציבוריים בבריטניה. זהו המחקר החשוב ביותר שפורסם עד כה, החושף את האסון הממשמש ובא לבריטניה (ולרוב מדינות אירופה) במלוא חומרתו, אם לא תשתנה המדיניות הנוכחית שעיקרה פייסנות כלפי האיסלאם הקיצוני.

המחברת, סופרת מוכשרת שזכתה בפרס ג'ורג' אורוול לעיתונות ב-96', כותבת טור קבוע ביקורתי ונוקב בעניינים פוליטיים וחברתיים ב'דיילי מייל' הלונדוני.

פיליפס טוענת כי רעיון הרב-תרבותיות, שהליברלים ורוב יהודי המערב תמכו בו בחוזקה עד כה, היה למעשה סוס טרויאני שאִפשר לפונדמנטליסטים האיסלאמיים להקים בלונדון, ערש הדמוקרטיה המערבית, צומת בינלאומי ממדרגה ראשונה לגיוס, קידום ומימון טרור גלובלי. היא מתארת בפירוט גרפי כיצד נוצלו חוקי ההגירה הליברליים, בסובלנותם הרחומה של המודיעין והמשטרה הבריטיים, כדי לאפשר לכמה מהסוכנים הקיצוניים ביותר של ארגוני טרור בינלאומיים למצוא מקלט בטוח בתוך החברה הבריטית, להקים בה רשתות ואפילו לרכוש בה מעמד מכובד.

בספר מובאים תיאורים מרשימים של אי-סדר, ניוון וחוסר כל עמוד שדרה מוסרי כאשר המעמד השליט, הביורוקרטיה ואפילו הכנסייה האנגליקנית כורעים ברך לרגלי הקיצונים האיסלאמים. פיליפס מצטטת ככתבן וכלשונן את התגובות הרכרוכיות מצד פוליטיקאים, וביניהם כמה חברי פרלמנט, לדרישות מזעזעות של אנשי הג'יהאד, שכופפו את גוום עד כדי לשמש "מעודדים" למפגעים מתאבדים, בניסיון נואש לגייס קולות בקרב ציבור הבוחרים המוסלמי ההולך וגדל.

כיום מתגוררים בבריטניה שני מיליון מוסלמים. אלה מביניהם הפוקדים את המסגדים רבים מהבריטים הפוקדים את הכנסיות האנגליקניות. המנטרה הנשמעת לעתים קרובות כי רוב המוסלמים הם אנשים מתונים היא שטות מוחלטת. לאמיתו של דבר, מעמדו של המיעוט – ההולך ומצטמק – של אלה האוזרים עדיין אומץ להתנגד לטרור בפומבי הולך ומתערער על ידי השלטונות המפגינים יראת כבוד כלפי קבוצות כגון "המועצה המוסלמית של בריטניה", וכלפי אלה המשמיעים איומים מוזרים, מתנהגים בצורה מפחידה ואפילו מזדהים עם מפגעים מתאבדים.

הפרק העוסק בהתנהגות המתרפסת של הכנסייה האנגליקנית מציג כיצד ההשלכות המשותפות של פייסנות כלפי קיצונים מוסלמים וההשלמה הגוברת והולכת עם הפוסט-מודרניזם חותרים תחת הזהות הלאומית הבריטית ומעודדים את הכנסייה לסגת מהמסורת היודו-נוצרית שלה. מגמות אלה מחמירות בגלל ההשלמה הגוברת והולכת עם תיאולוגיית התחלופה הנוצרית ונקיטה חוזרת ונשנית של מוסר כפול גס כלפי ישראל, הלובש לעתים קרובות נימות אנטישמיות.

הפרק המצמרר העוסק בצמיחה הגוברת של אנטישמיות תוקפנית טוען כי יהדות אנגליה נמצאת בדרך להורדתה למעמד של "טמאים". הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני מתלכדים עתה עם הקיצונים האיסלאמיים ויוצרים אווירת שנאה נגד יהודים, ההולכת וצוברת תאוצה. הם מזכירים פעם אחר פעם "מזימות" יהודיות גלובליות, וחוזרים וחולקים על זכותה של ישראל להתקיים. המאמצים המחודשים מצד סניפים שונים של "אגודת המרצים" הבריטית לקבל החלטות שיטילו חרם על מרצים ומוסדות אקדמיים ישראליים ממחישים את הקיצוניות שאליה מגיעות היוזמות האנטי-ישראליות. שום החלטה כזאת לא נתקבלה מעולם נגד שום מדינה אחרת! מוזר אפוא לראות שמאלנים הצועדים בגאווה מאחורי מצע אנטי-ישראלי משותף המבוסס כביכול על זכויות אדם לצדם של אנשי ג'יהאד הכופרים בשוויון זכויות של האשה, מטיפים להטלת עונש מוות על הומוסקסואלים, דוגלים בצנזורה ותומכים בפיגועי התאבדות נגד אזרחים חפים מפשע.

ראוי שיהודי בריטניה, שרבים מהם ממשיכים להתכחש ולהדחיק ומקטינים את ממדי המפולת האנטישמית הסובבת אותם, יקראו את 'לונדוניסטאן'. הספר הזה ימחיש להם שאם כי דו-שיח עם מוסלמים הוא ללא ספק מטרה ראויה, באווירה הנוכחית תהיה זו שטות של ממש להאמין כי פעילויות כאלה יקטינו בצורה כלשהי את נטיות הקיצונים המוסלמים.

היומון הלונדוני 'The Independent' דיווח ב-10 במאי כי יותר מ-700 תומכי אל-קאעידה חיים כיום בבריטניה. כעבור ימים אחדים אישר בפרלמנט שר הפנים הבריטי ג'ון רייד כי המפגעים המתאבדים שהרגו בלונדון 52 אזרחים חפים מפשע ב-7 ביולי 2005 היו טרוריסטים שגדלו "בבית" ושהונעו בידי שאיפה למות מות קדושים. אבל חרחור השנאה על ידי אימאמים מוסלמים קיצונים ומנהיגים חילוניים נמשך ללא הפרעות בכל רחבי בריטניה גם אחרי הפיצוצים בלונדון.

כיום ניכרים קווים מקבילים ברורים למדיניות הפיוס שמשלה בכיפה בזירה האירופית בשנות השלושים, לפני עלייתו של צ'רצ'יל לשלטון. אולם הסכנה נשקפת כיום מבפנים ולא מאיום נאצי חיצוני. "גיס חמישי" גדל והולך כבר הטיל עוגן בהצלחה בלונדון, והוא מוכן כיום להתקדם עוד יותר לקראת היעד שאין בלתו: לאכוף שלטון של ח'ליפות ולהפוך את האיסלאם לסמכות השולטת בארץ. כבר היו כמה ניסיונות רציניים ליצור סמכות שיפוט איסלאמית מקבילה, תחת אצטלת השריעה. כל מי שהיה צופה התפתחויות יוצאות דופן כאלה לפני חמש שנים בלבד היה נחשב מטורף.

הספר 'לונדוניסטאן' הוא אפוא תרועת השכמה של הרגע האחרון שנועדה לגרום לבריטים לפעול עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי. כבמקרים דומים בעבר, התגובה האינסטינקטיבית מצד הקיצונים המוסלמים וסניגוריהם תהיה השמצת מלאני פיליפס כ"שונאת מוסלמים" וקיצונית; אבל אם מנהיגי האומה שגיבשו את יסודות הדמוקרטיה המערבית עדיין אינם מוכנים להגן על אורח החיים שלהם, יש סיבה רצינית לדאגה בעניין הישרדותה של הציוויליזציה המערבית לטווח ארוך.

איזי ליבלר הוא יו"ר ועדת הקשרים עם התפוצות במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה ומנהיג יהודי בינלאומי ותיק.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann