באופן מסורתי, ביטול עונש המוות היה תמיד מטרה מרכזית עבור הממסד הליברלי ברחבי העולם. אולם ישנם יוצאי דופן שיש לציינם. לדוגמא, כאשר פעילי חמאס זורקים חברי הנהגה של הרשות הפלסטינית מהגגות, והרשות יוצאת בפעולות תגמול, לכאורה אין זו ידיעה הראויה להופיע בחדשות. באופן דומה, כאשר ה"פרנטר לשלום" הפלסטיני חוזר להפעיל את המדיניות ארוכת השנים שלו של הריגת כל אזרח העובר על העבירה הקרדינלית של מכירת אדמה ליהודים, אין לכך השלכות בינלאומיות. לא נמצא כתבות ברשת בי-בי-סי ולא מאמרי מערכת ב"ניו-יורק טיימס" או ב"גרדיאן" המגנים התנהגות שכזו.

ליברלים, פלסטינים וקדושת החיים

Print This Post

הר זיתים

Liberals, Palestinians and the sanctity of life

באופן מסורתי, ביטול עונש המוות היה תמיד מטרה מרכזית עבור הממסד הליברלי ברחבי העולם. אולם ישנם יוצאי דופן שיש לציינם.

לדוגמא, כאשר פעילי חמאס זורקים חברי הנהגה של הרשות הפלסטינית מהגגות, והרשות יוצאת בפעולות תגמול, לכאורה אין זו ידיעה הראויה להופיע בחדשות.

באופן דומה, כאשר ה"פרנטר לשלום" הפלסטיני חוזר להפעיל את המדיניות ארוכת השנים שלו של הריגת כל אזרח העובר על העבירה הקרדינלית של מכירת אדמה ליהודים, אין לכך השלכות בינלאומיות. לא נמצא כתבות ברשת בי-בי-סי ולא מאמרי מערכת ב"ניו-יורק טיימס" או ב"גרדיאן" המגנים התנהגות שכזו.

כמובן, באווירה הפוליטית הביזארית של ימינו, ייתכן וישנם ליברלים שהיו טוענים כי הוצאה להורג של אדם מפני שמכר אדמה ליהודי אינה מהווה הפרה של החוק הבינלאומי או פשע מלחמה. ישנם כאלו שהיו אומרים כי אם ערבי ירד לשפל המדרגה ומכר אדמה ליהודי, לבטח מגיע לו שיוציאו אותו להורג. בנוסף, רבים טוענים כי נושאים מסוג זה הם עניינים פנים-פלסטיניים אותם עליהם לפתור ללא התערבות חיצונית. אך כשערבי-ישראלי נתקל באפליה בכל הקשור לרכישת קרקעות, הדבר מביא באופן קבוע לזעקות חמס בינלאומיות.

מביש במיוחד שהנשיא אובמה, שלא הפגין עכבות כלשהן בהפעלת לחץ פומבי על ישראל להארכת ההקפאה בהתנחלויות, נתן לפלסטינים יד חופשית בעניין זה כיוון שסרב לומר על כך דבר. באופן בלתי מפתיע נושא זה גם לא הועלה בפני מועצת הביטחון של האו"ם ולא היתה אפילו רמיזה להקמתה של ועדת חקירה.

ישנם מספר ליברלים יפי נפש שאולי מאוכזבים באופן אישי מכך שהפרטנר המתון שלנו לשלום, מחמוד עבאס, חידש את המדיניות הברברית הזו, אשר במקרים קודמים כבר הביאה לעינויים ורציחתם של פלסטינים שלכאורה מכרו אדמות ליהודים. אך הם טוענים כי עבאס היה מחסל מדיניות זו ואחרות כמוה לו לא היו נושאים אלו קרובים כל-כך ללב העם הפלסטיני, שרבים בקרבו עברו שטיפת מוח על-ידי האימאמים ורואים ביהודים "צאצאיהם של קופים וחזירים". מלבד זאת, כרגע עבאס רותח מזעם ומגנה את ישראל על הרג המחבל מהחמאס בטול-כרם, איזור בו לכאורה הרשות אחראית לביטחון.

ראוי לציין את העובדה כי בוטלה הזמנתו של מרטין פרץ, העורך הראשי של המגזין הליברלי "ניו-ריפבליק", לשאת דברים באירוע של אוניברסיטת הרווארד לאחר שהכעיס מאוד את הממסד הליברלי בהתבטאותו ה"מקוממת" כי "החיים המוסלמיים הם זולים, במיוחד עבור המוסלמים עצמם".

השאלה שזכותנו לשאול היא זו: איך הנשיא אובמה והממסד הליברלי בארה"ב יכולים לצפות מישראל להגיע להבנות ולהסדר עם הסקטור "המתון" של החברה הפלסטינית אשר מנהיגיה לא רק שחוגגים את ימי-השנה לזכרם של המפלצות שטבחו באזרחים יהודים אלא גם מוכנים להתפאר בפני העולם כולו כי יוציאו להורג כל אדם שימכור אדמה ליהודי.

חשבו על-כך. מחמוד עבאס והרשות הפלסטינית אוכפים מחדש חוק אשר באופן בוטה מחייב את המדינה "להרוג כל אחד שימכור חלקת אדמה ליהודי."

שאלו את עצמכם את השאלה, האם ניתן להגדיר מנהיגים כאלו פרטנרים לשלום?

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann