הגיע הזמן שמנהיגי יהדות התפוצות יתעשתו. במקום שיתחרו זה בזה ברמת הפגנת התקינות הפוליטית שלהם הם מוכרחים להצמיח עמוד שדרה ולקרוא לילד בשמו. כיום אנו עדים לתחייתה הגדולה ביותר של האנטישמיות העולמית מאז ימי-הביניים. התופעה חודרת לכל רבדי האוכלוסיה, היא קיימת אצל אקדמאים ואצל אנשים שאינם יודעים קרוא וכתוב ואצל פוליטיקאים אירופאים הנותרים בעמדות הכח גם לאחר שהם משמיעים הערות ניאו-נאציות חסרות בושה וכן אצל ההמון המתלהם בהפגנות האנטי-ישראליות הנושא כרזות של "היהודים לתאי הגזים". הדבר מחלחל לכל אורך הקשת הפוליטית ובחוד החנית עומדים ליברלים ומוסלמים. אלו הקודמים מתייחסים לישראל באופן המזכיר את יחסה של הכנסייה בעלילות הדם של ימי-הביניים. מוסלמים רדיקליים מעלים לשידור תכניות טלויזיה פופולריות המציגות סצנות בהן דם של ילדים מוסלמים משמש להכנת מצות. כמו-כן, הודות לגורמים אלו "הפרוטוקולים של זקני ציון" חזרו לרשימת רבי-המכר. הדמיון בין סצנות אלו לסצנות הגרועות ביותר שיצרו הנאצים קרוב להפליא, שכן האימאמים מצטטים בפני מאמיניהם טקסטים המעודדים רצח עם ומסיתים אותם לרצוח יהודים שהם, לדבריהם, "צאצאיהם של קופים וחזירים".

יהודים ואסלאמופוביה

Print This Post

Islamophobia and the Jews

הגיע הזמן שמנהיגי יהדות התפוצות יתעשתו. במקום שיתחרו זה בזה ברמת הפגנת התקינות הפוליטית שלהם הם מוכרחים להצמיח עמוד שדרה ולקרוא לילד בשמו.

כיום אנו עדים לתחייתה הגדולה ביותר של האנטישמיות העולמית מאז ימי-הביניים. התופעה חודרת לכל רבדי האוכלוסיה, היא קיימת אצל אקדמאים ואצל אנשים שאינם יודעים קרוא וכתוב ואצל פוליטיקאים אירופאים הנותרים בעמדות הכח גם לאחר שהם משמיעים הערות ניאו-נאציות חסרות בושה וכן אצל ההמון המתלהם בהפגנות האנטי-ישראליות הנושא כרזות של "היהודים לתאי הגזים".

הדבר מחלחל לכל אורך הקשת הפוליטית ובחוד החנית עומדים ליברלים ומוסלמים. אלו הקודמים מתייחסים לישראל באופן המזכיר את יחסה של הכנסייה בעלילות הדם של ימי-הביניים. מוסלמים רדיקליים מעלים לשידור תכניות טלויזיה פופולריות המציגות סצנות בהן דם של ילדים מוסלמים משמש להכנת מצות. כמו-כן, הודות לגורמים אלו "הפרוטוקולים של זקני ציון" חזרו לרשימת רבי-המכר. הדמיון בין סצנות אלו לסצנות הגרועות ביותר שיצרו הנאצים קרוב להפליא, שכן האימאמים מצטטים בפני מאמיניהם טקסטים המעודדים רצח עם ומסיתים אותם לרצוח יהודים שהם, לדבריהם, "צאצאיהם של קופים וחזירים".

מחריד לראות את הברית בין הליברלים לג'יהדיסטים שמייצגים את האנטיתזה לכל הדברים שהשמאל מתיימר לייצג. האסלאמיסטים הקיצוניים הם הכוחות הראקציונריים ביותר בעולם. הם מדכאים זכויות אדם בסיסיות, מקדמים השפלה של נשים, שוללים את חופש הביטוי והדת ואף מיישמים חוקים ברבריים הכוללים הוצאות להורג בסקילה של נואפים וכריתת איברים כעונש לעבירות קלות. מעל ל-50 מדינות מוסלמיות מסרבות לתת ליהדות או לנצרות מעמד שווה לזה של האסלאם.

מה שהופך את המצב לאף יותר ביזארי הוא שבחודשים האחרונים מיושם קמפיין מתוכנן בקפידה המזהיר כי איסלאמופוביה היא האיום הגדול ביותר לזכויות האדם. בארה"ב המחלוקת סביב בניית המסגד בגראונד זירו, היכן שנרצחו 3,000 בני-אדם בשם האיסלאם, התפרשה שלא כהלכה כנסיון למנוע ממוסלמים שוויון זכויות ולא כהמנעות מפגיעה ברגשותיהם של המשפחות השכולות. אין אף פוליטיקאי שמרן אחד מהמיינסטרים שניסה לשלול את זכותם של המוסלמים לבנות מסגדים ברחבי ארה"ב.

דברים אלו מתרחשים בעוד שלמוסלמים ישנה החוצפה לקדם הצעות חוק באו"ם ובמקומות אחרים שלמעשה יהפכו כל ביקורת על האיסלאם לעבירה פלילית.

התגובה של ממשל אובמה לכך היא חזרה על המנטרה המגוכחת שהציג הנשיא בוש לפיה "האיסלאם היא דת של שלום", בהתעלמות מוחלטת מהעובדה שהטרור המודרני הוא תופעה מוסלמית בבסיסה, למרות שאין בכך טענה כי כל המוסלמים הם טרוריסטים.

ג'ון ברנן, יועצו של הנשיא אובמה למלחמה בטרור, הרחיק לכת והגיע עם התקינות הפוליטית לקיצון האולטימטיבי כאשר תאר את הג'יהד כ"מאבק קדוש, יסוד לגיטימי של האיסלאם, שבו האדם מטהר את עצמו ואת הקהילה" והפציר שלא להתייחס למבצעים פעולות טרור ב"מונחים דתיים". כל פעולות הטרור שחוותה לאחרונה ארה"ב בוצעו על-ידי מוסלמים קיצוניים. אולם הממשל בחר בתחילה לכנות את האחראים למעשים אלו אנשים מטורפים במקום לכנותם טרוריסטים מוסלמים. כך אפילו הגדירו את הרוצח מפורט הוד שהושפע מאימאם יליד ארה"ב ובעת שטבח בחיילים אמריקנים לא חמושים קרא קריאות "אללהו אכבר".

היהודים, למרבה הצער, הם התומכים העיקריים של הנסיונות להמעיט בערך הקיצוניות האיסלאמית. זאת על-ידי כך שהם מגזימים ומפריזים בהיקף האסלאמופוביה.

תופעה זו מוזרה ביותר כיוון שהיהודים, בייחוד באירופה אך גם בארה"ב באופן הולך וגובר, הם אלו שמתמודדים עם איומי אלימות הרבה יותר מאשר המוסלמים. אלו בתי הכנסת, ולא המסגדים, שמושחתים ומחוללים – במקרים רבים על-ידי אסלאמיסטים.

בהקשר זה, המתינות היחסית של המוסלמים בציוויליזציה המערבית משמשת כעדות מהוללת לסובלנות – סובלנות שסביר והיהודים לא היו נהנים ממנה בנסיבות דומות. דמיינו את התגובה של העולם למצב בו לישראל היה רקורד דומה לזה של חלק מהמדינות המוסלמיות או למצב בו היהודים במדינות המערב היו מבצעים פיגועי התאבדות נגד שכניהם ונמצאים בחזית פעילות הטרור הגלובאלית.

בעוד שיש לציין לשבח יחסים בין-דתיים אמיתיים וכנים, יהודים רבים מנהלים "דו-שיח" עם ארגונים מוסלמיים המסרבים להתנתק מגישות איסלאמיות בלתי מתפשרות. כאשר יהודים, אשר באופן כללי נחשבים לקרבנותיה העיקריים של הגזענות וצרות האופקים, מתקרבים לאסלאמיסטים רדיקליים הם מחלישים את המתונים שביניהם. חלק מהקבוצות הסעודיות המובילות שיוזמות כנסים בין-דתיים בינלאומיים מעורבות באופן ישיר בקידום אנטישמיות. אך היהודים המשתתפים בפגישות בין-דתיות מזוייפות אלו מקשקשים בתמימות על אהבה ודו-קיום בעודם מתעלמים מהמציאות.

לכל הדתות ישנם טקסטים ותפיסות עולם המעודדים אלימות ותוקפנות. אך זוהי פרשנותם של המנהיגים הדתיים שבסופו של דבר קובעת את התנהגות המאמינים. היהדות, הנצרות והבודהיזם של היום הן דתות שבאופן גורף תומכות בשלום, שואפות לדו-קיום, ומגנות ומוקיעות קיצוניים.

בניגוד לכך, מעטים המוסלמים המתונים שלהם האומץ להשמיע את קולם ולבקר קיצוניות בחוגים שלהם. אלו האמיצים דיים ועושים זאת נדחקים לשוליים, מגונים על-ידי קרוביהם ולעתים קרובות חייהם נמצאים בסכנה. הרוב המכריע דומם או מגן על הקיצוניות של המשטרים האסלאמיים.

אך כאשר כומר אמריקאי מטורף מאיים לשרוף ספרי קוראן, הנשיא אובמה מתערב באופן אישי ומזהיר מפני החשש להתפרצויות אלימות ומהומות ברחבי העולם. זו הפעם הראשונה שנשיא אמריקאי קרא לעמו שלא "לסכן את חיילנו" משום שקיצוניים כלשהם הביעו מורת רוח ממעשיו של אמריקאי אחד משוגע.

כמובן ששריפת הקוראן או כל טקסט דתי הנה מעשה ברברי. אך כיום נדמה כי כל מעשה שעלול לפגוע ברגשות המוסלמים, ובכלל אלו קריקטורות וביקורות, מגונה מחשש לתגובות אלימות מצד מוסלמים. דבר זה עומד בניגוד לחוסר הכבוד המופנה כלפי הנצרות. כאשר לפני מספר שנים הקרן לעידוד האמנות בארה"ב (NEA) תרמה צילום חסר רגישות ושערורייתי של דמותו של ישו הצלוב בשתן לתערוכה בניו-יורק שכותרתה היתה "Piss Christ", הנוצרים שהתקוממו לא איימו במסעות רצח.

דוגמא למצב הקיצוני שנוצר כתוצאה מהפחד מהאלימות המוסלמית מתבטאת במקרה של מולי נוריס. נוריס, קריקטוריסטית העיתון "סיאטל וויקלי", נאלצה לאמץ זהות חדשה בהמלצת ה-FBI מפני שהפכה למטרה לנסיונות התנקשות לאחר שציירה קריקטורה סאטירית של הנביא מוחמד בעיתון המקומי בו עבדה. כתוצאה מהפרסום הוצאה כנגדה "פתווה" שציינה כי "שימוש בחומר נפץ והצתות הינם תגובה הולמת לחילול הקודש". הנשיא אובמה, מאבירי התיקון הראשון לחוקה בהתייחס למוסלמים, לא התייחס באופן פומבי לחוויה הקשה שעברה על נוריס.

ישנו צורך נואש לעודד את המוסלמים המתונים ולתמוך בהם. ריצוי הקיצוניים והתרפסות לבריונים מוסלמים רק מחזקת אותם. אין מקרה אחד בהיסטוריה שבו ויתור לפנאטים דתיים, ולא משנה מאיזו דת, הביא להתקדמות. אם נרשה לעצמנו להיות מאויימים ולא נתנגד לג'יהדיסטים האסלמים הם יצליחו במשימתם להרוס ולעקור את יסודות הציוויליזציה שלנו.

היהודים, שלהם הכי הרבה להפסיד, מוכרחים להתאחד סביב עניין זה.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann