חודש של צביעות וניוון מוסרי

Print This Post

מעולם לא היינו עדים להתנהגות פוליטית מנוונת מוסרית כמו זו שהתקיימה במהלך השבועות האחרונים.

באופן פרדוקסלי, הדבר התרחש דווקא לאור סדרה של הישגים מדהימים שנזקפו לישראל.

מנהיגה המייסד של ישראל דוד בן גוריון, שהיה חילוני מושבע, הוא שהצהיר "כל מי שאינו מאמין בניסים אינו מציאותי".

קיבוץ גלויות – ההתכנסות של הפזורות היהודיות, הפך למציאות. ישראל הפכה למעצמת על כלכלית וצבאית, היא עצמאית בתחום המים והאנרגיה, והיא מהווה כוח משמעותי בתחום ההיי טק. אין אח ורע למעמדה ברמה הגלובלית. ממשל טראמפ, בניגוד לקודמו, מתייחס לישראל כאל בת ברית אמתית. הוא ביטל את הסכם הגרעין הכוזב עם איראן מ-2015 וכפה עליה סנקציות נוקשות, וזאת על אף קיטוריהם של האירופאים, הנואשים להמשיך ולפייס את האיראנים.

בנוסף, מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, דרש כי האיראנים ייסוגו מסוריה ויחדלו מעיסוקם בטרור בינלאומי. הוא הזהיר אותם באופן מפורש כי עליהם להפסיק לקרוא לחורבנה של ישראל. לא עוד תתייצב ישראל לבדה מול איראן.

במקביל, נתניהו הצליח לשמר יחסי ידידות עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שקרא גם הוא לאיראן לסגת מסוריה. כיום, ישראל נהנית מביקוש רב, ומדינות רבות באפריקה, אסיה ודרום אמריקה מבקשות את קרבתה.

בחודש שעבר, ישראל רשמה לעצמה ניצחון צבאי יוצא דופן נגד האיראנים כאשר היא השמידה הלכה למעשה את כל התשתית שלה בסוריה במתקפות ליליות, וזאת ללא נפגעים מכוחותינו. לאחר מכן הגיעה החשיפה הדרמטית של המוסד, אשר הצליח באופן מדהים לגנוב טונות של חומרים איראניים מסווגים. החשיפה הוכיחה לעולם עם ראיות מכריעות כי האיראנים שיקרו כאשר הכריזו כי אין להם כל כוונה לייצר פצצה גרעינית.

פסגתה של החגיגה הישראלית הגיעה כאשר הממשל האמריקני חנך את השגרירות שלו בירושלים בטקס חגיגי שריגש את האומה.

למרות הביקורות והגינויים החוזרים והנשנים על כך מצד אירופה ומדינות נוספות, הישראלים הפגינו מצב רוח מרומם שהגיע לשיאו עם הניצחון המרהיב שהשיגה נטע ברזילאי למען ישראל באירוויזיון.

כעת, נתייחס לעזה. באופן מתמשך, נשמעות תלונות בנוגע לתנאי המחייה המזוויעים ורמת האבטלה הגבוהה ברצועה. מרבית הכספים הזורמים לעזה מטעם ישראל ומדינות נוספות נלקחים ע"י חמאס לטובת ייצור רקטות, חפירת מנהרות והכנה לעימות צבאי עם ישראל. הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא המלט – שישראל מתירה להכניס לעזה – המוסת לטובת מנהרות טרור במקום לבניית בתים. לאחרונה, בחודש שעבר, חמאס דחה משלוח של תרופות חיוניות מישראל, וזאת על מנת להימנע מלהציג את ישראל באור חיובי. אילו חמאס היה חדל מהאובססיה שלו להחריב את המדינה היהודית, סיוע ישראלי ובינלאומי היה זורם אל הרצועה והופך אותה לסינגפור של המזרח התיכון.

אך תנאי המחייה המחפירים של אלו שתחת שליטתו אינם מעסיקים את חמאס, שממשיך להתרכז ב"עימות המזויין" ובחורבנה של ישראל.

לאחר שסוכלו מאמציו של חמאס לערער את ישראל באמצעות רקטות ומנהרות, אנשי הארגון ניצלו את פתיחת שגרירות ארה"ב ואת 70 השנה לנכבה כאמתלה להשקה של קמפיין חדש נגד ישראל, שבמסגרתו גויסו אלפי עזתים להסתער על הגדר ולתבוע מחדש את זכות השיבה שלהם לישראל.

על אף שהדבר תואר לעולם החיצוני כ"הפגנות שלוות ובלתי אלימות", למשתתפים סופקו מפות של יישובים יהודיים שחלקם מצויים במרחק של 500 מטר מהגבול. נאמר להם לקחת עמם כלי נשק במטרה להרוג כמה שיותר יהודים, ולנסות לחטוף ישראלים כבני ערובה. יישובים חקלאיים שקטים החיים רק קילומטר מעבר לגבול היו מטרתם הראשונית. המפגינים פשטו בהמוניהם על גדרות הגבול כאשר הם מיידים אבנים, משליכים בקבוקי תבערה, נושאים מטעני חבלה, רימונים, סכינים וכמה כלי ירייה, ובנוסף שיגרו עפיפונים בוערים שעליהם צוירו צלבי קרס במטרה להצית שדות ישראליים.

חמאס הכריז כי מטרתו של הקמפיין היא להביא לסופה של המדינה היהודית, וכי הקורבנות יהוללו כשהידים ויזכו לפיצוי.

ממשלת ישראל הגיבה באותו האופן שבו הייתה מגיבה כל אומה שגבולותיה מותקפים ע"י נחילים של טרוריסטים המבקשים לרצוח את אזרחיה. צה"ל הונחה להבטיח שאף טרוריסט לא יחצה את הגבול, ולמרות שנעשו כל המאמצים להימנע מנפגעים מיותרים, לא הייתה ברירה אלא לפתוח באש חיה כאשר הטרוריסטים הפילו את המחסומים וחדרו לישראל.

פעילי חמאס תודרכו ללבוש בגדים אזרחיים. פעילים נוספים ובני משפחותיהם הובאו באוטובוסים, והובטח להם תשלום בעבור שירותיהם וסכומים גדולים יותר במידה וייפצעו. בפייסבוק פורסמו מפות שהציגו את מיקומיהם של בתים, בתי ספר וגני ילדים ישראליים הסמוכים לגבול.

צעירים ותינוקות רבים נדחפו לחזית, ופעם נוספת נכפה עליהם לשמש כמגנים אנושיים. במסגרת חודשיים של התפרעויות ומתקפות בגבול, למעלה מ-100 נהרגו ואלפים נפצעו לכאורה. למרות שחמאס הכריז לתומכיו שמרבית ההרוגים היו פעילי הארגון, הם הודיעו לעולם כי מדובר בטבח של אנשים חפים מפשע שהפגינו בדרכי שלום. ככל שעלה מספר הקורבנות, כך עלץ חמאס.

למרות ראיות ברורות שהצביעו על המתקפות האלימות של חמאס לפריצת הגבולות, התקשורת הליברלית – שחשה תסכול אל מול רצף ההצלחות האחרונות של ישראל – אימצה באופן מוחלט את השקרים של חמאס ופרסמה כותרות זועקות על ישראלים קשים וצמאי דם הרוצחים מפגינים שלווים, כולל נשים וילדים.

מנהיגים פוליטיים הצטרפו להיסטריה, האשימו את ישראל בתגובה בלתי פרופורציונאלית, ורמזו למעשה כי אילו היו נהרגים 500 ישראלים, מותם של הבריונים של חמאס היה מוצדק יותר. חלקם, דוגמת מנהיגה האנטישמי של טורקיה ארדואן, אף האשימו את ישראל בביצוע פשעי מלחמה ובהפגנת התנהגות חמורה יותר כלפי הפלסטינים מזו שהפגינו הנאצים כלפי היהודים.

ארצות הברית היא היחידה שעמדה מאחורי זכותה של ישראל להגן על עצמה כאשר הטילה וטו על קריאה להקמת ועדת חקירה מצד מועצת הביטחון של האו"ם. הצטרפה אליה אוסטרליה במועצת זכויות האדם, שם הצבועים העבירו החלטה שקראה להקים ועדת חקירה שתבדוק את פעולותיה של ישראל מבלי להתייחס כלל לפרובוקציה מצד חמאס.

הייתה זו אחת מן הדוגמאות החמורות ביותר של הסטנדרטים הכפולים ואווירת הפוגרום המופעלים כלפי ישראל. אחת עשרה מדינות אירופאיות, לחרפתן, הגיעו לשפל המדרגה כאשר עמדו מן הצד ונמנעו. בקבוצה זו נכללות גם ידידות לכאורה של ישראל כגון גרמניה, בריטניה וצרפת. הפסיביות המוחלטת שלהן בזמן שישראל זוכה לגינוי על כך שהגנה על עצמה מפני טרוריסטים המסורים להשמדתה, משקפת קלקול מידות מוסרי, לא פחות. שיתביישו להן!

למרות הטבחים המפלצתיים המתקיימים באזור, עמותות המתיימרות לקדם זכויות אדם, האו"ם, התקשורת השמאלנית, ורוב מנהיגי הממשלות השתמשו באירועים הללו כאמתלה לדמוניזציה ולגינוי של ישראל.

בהניח בצד את ההתנהגות המגונה הזאת ואת ההדהוד של התסריט המסית והרצחני שנכתב עבורם ע"י חמאס, הדבר המקאברי ביותר הוא התנהגותם של חלקים מהקהילות היהודיות בתפוצות. קבוצות קיצון בארה"ב כמו גם בבריטניה הפגינו באופן פומבי לטובת הרוצחים של חמאס, ואפילו השמיעו תפילות קדיש סוריאליסטיות שבהן הקריאו את שמות ההרוגים. הדבר מקביל לאמירת קדיש על חיילי אס אס מתים, שחלקו את אותן השאיפות הרצחניות נגד יהודים שבהם מחזיק חמאס – חילול השם אמתי.

גם מעבר לקיצון המופרע הזה, ישנם יהודים רבים המביעים בפומבי יגון על מותם של הטרוריסטים. ואולם, הם אינם מביעים צער על כך שיריבינו מעלים קורבנות אנושיים דוחים כאשר הם מציבים נשים וילדים בקו באש במטרה להרוויח מהקורבנות ולייצר דמוניזציה של ישראל לצרכי יחסי ציבור.

דרשות רבות שהשמיעו רבנים התייחסו לרוב ההרוגים כחפים מפשע, וזאת על אף שמנהיגי חמאס בעצמם טוענים ש-85% מהקורבנות היו פעילים שלהם. ב-14 למאי, בטקס הסיום וההסמכה שלו, היברו יוניון קולג' של התנועה הרפורמית בחר להזמין ללא בושה כדובר האורח שלו את מייקל שייבון, הסופר האנטי ציוני הלוחמני.

ראש הליגה נגד השמצה ג'ונתן גרינבלט כתב באתר האינטרנט שלו כי "מדובר בטרגדיה מזוויעה שכל כך הרבה אנשים נהרגו ונפצעו בגבול בעזה". האם גרינבלט היה אומר זאת גם על המוני הנאצים והאזרחים הגרמניים שנהרגו במהלך מלחמת העולם השנייה?

קיים חולי רציני בקרב יהודים כאשר כה רבים מהם מודאגים יותר באשר למותם של אלו המבקשים להרוג בנו, מאשר החרדה שהם מפגינים לטובת בני עמם.

אף מדינה שהייתה עומדת מול מתקפה שכזו על גבולותיה לא הייתה נוהגת באיפוק רב יותר מזה שהפגין צה"ל. אף מדינה לא הייתה נמנעת מלנקוט צעדים שיגנו על השלמות הטריטוריאלית שלה או על חייהם וגופם של אזרחיה.

אף על פי כן, העולם נצמד בזדון לשקרים שמקדם חמאס, ארגון טרור שאינו מנסה אפילו להסתיר את שאיפתו לרצוח ישראלים. הם טוענים כי הם מפעילים הפגנות בדרכי שלום ונטבחים ע"י ישראלים הצמאים לטבוח בילדים פלסטינים.

ואולם, אחד ממייסדי חמאס, מחמוד א-זהאר, אמר לערוץ אל ג'זירה כי "כאשר אנחנו מדברים על 'התנגדות לא אלימה', אנחנו מטעים את הציבור". ותוך כדי הקמפיין הזה, מנהיג חמאס יחיא סינוואר אמר לאנשיו, "נקרע את הגבולות ונקרע את לבבותיהם מתוך גופם… ונאכל את הכבדים של הישראלים".

הפגנות בדרכי שלום???Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann