Photo by Abed Rahim Khatib/ Flash90

הצלת חיי חפים מפשע קודמת לחירויות אזרחיות

Print This Post

British-American Flag English

אין עוררין על כך שאחריותה המרכזית של כל ממשלה היא להגן על חייהם וגופם של אזרחיה. חובה זו מבטלת כל שיקול אחר, כולל זכויות אזרחיות וחופש ההתאגדות והביטוי.

העולם ניצב כיום מול האיום הגלובלי החמור ביותר בפני התרבות המערבית מאז מלחמת העולם ה-2, אז, למרות המחיר הגבוה בחיי אדם, העולם החופשי התאחד לבסוף והביס את הנאציזם.

אך למרבה הצער, מכל מה שראינו עד כה, המערב הציג את עצמו כחסר כל יכולת להתעמת עם הברברים החדשים, הפונדמנטליסטים האסלאמיים, אשר נחלו הצלחה בייצוא הטרור וביצירת תוהו ובוהו בערים המרכזיות ברחבי העולם, ולאחרונה בטבח שהתרחש בפריז.

בו בזמן, זרם עצום של "פליטים" מוסלמיים בעיקרם היגר ליבשת האירופית ועלול לבסוף להוביל לדומיננטיות דמוגרפית של האסלאם על חלק גדול של האזור.

ניתן להעיר כי בכל מקום שבו ישנו רוב מוסלמי, הרב תרבותיות איננה יכולה להתקיים. ואכן, יש כל סבירות שתחת תנאים שכאלה, חוקי השריעה יחליפו את הדמוקרטיה ויביאו לקיצה של התרבות המערבית באירופה.

מאז הקמתה, ישראל נמצאת בחזית הקרב לשימור הרב תרבותיות. ואולם, כיום היא מהווה את המדינה היחידה בעולם שעל זכותה להתקיים נקרא תיגר מצד שכנים אסלאמיים המסורים למחיקתה של הריבונות היהודית באזור.

העימות של ישראל עם שכניה והטרוריזם המתמשך שממנו היא סבלה, מוצגים באופן כוזב כעימות טריטוריאלי. אך המציאות היא שהפנאטיות האסלאמית ושנאת היהודים מהוות את המקור העיקרי לאלימות, אשר הוחרפה ע"י ההתפרצות הדרמטית של אנטישמיות פופוליסטית באירופה ובשל העובדה שהשמאל הפוליטי תופס את ישראל ככובשת קולוניאליסטית.

כתוצאה מכך, כאשר נשמעות קריאות להתאחד בכדי להילחם נגד הטרוריזם האסלאמי הגלובלי, כפי שקרה לאחר מעשי הטבח בפריז, ישראל, הניצבת בקו החזית של בקרב, זוכה להתעלמות מוחלטת.

בתנאים שכאלו ולאור הסבב החדש והאינטנסיבי של מעשי הרצח המתרחש כעת בישראל ע"י פנאטים דתיים אחוזי דיבוק הדוקרים, יורים ודורסים הולכי רגל, ממשלת ישראל חייבת לשקול עכשיו הצגה של מה שהיה נחשב בעבר כחקיקה דרקונית, וזאת במטרה למקסם את ביטחון תושביה.

אין כל מדינה הנתונה במלחמה עם שכנים עוינים אשר הייתה מעלה על סף דעתה לסבול קבוצות בתוך גבולותיה שלה, אשר מסיתות לשנאה נגד האומה ומעודדות טרור. בכל מצב בר השוואה, התנהגות שכזו הייתה מסתכמת בבגידה. ואולם, ההסתה האסלאמית הדתית המוטרפת נגד יהודים ונגד ישראל לא נובעת רק מחמאס ומהרשות, אלא גם מפוליטיקאים ישראלים ערביים ואימאמים מקומיים, התורמים באופן הולך וגובר להסלמה של האווירה הנוכחית ולחומרתו של גל האלימות האחרון.

יוזמות טרור שכאלו אינן יכולות להרוס את המדינה, אך הן משפיעות על איכות החיים של האזרחים הישראליים ע"י החרפת המתיחות והפחד.

על כן, הגיע הזמן שהממשלה תפעיל אמצעים דרסטיים יותר לעיקור ההסתה. ההחלטה להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל צריכה הייתה להתקבל מזמן. למנהיג הפלג, ראאד סלאח, יש קשרים קרובים עם חמאס והוא קורא להחלפת המדינה היהודית עם ח'ליפות אסלאמית. הוא ניצב בחזית הקמפיין בתוך גבולות ישראל לליבוי היסטריה ואלימות דתית תחת הסיסמה "אל אקצא בסכנה", כאשר הוא טוען בכזב שיהודים מתכוונים להרוס את המסגד. סלאח ירצה כעת עונש מאסר חדש בבית הכלא על הסתת חסידיו לאלימות.

זאת ועוד, על הממשלה להקשיח את תגובתה למחבלים, ויש להורות לכוחות אכיפת החוק ולצבא שלנו לירות על מנת להרוג כל טרוריסט הלוקח חלק במאמץ לרצוח אזרחים.

למרות הטענות לפיהן הרס בתי משפחות המחבלים הוא מעשה חסר אנושיות המסתכם בענישה קולקטיבית, יש להגביר את השימוש בהליך זה, וכל עוד אין תנאים מקלים, על משפחות המחבלים לדעת שאזרחותן והזכויות הסוציאליות שלהן עלולות להישלל והן עלולות לעמוד בפני גירוש.

את גופות הטרוריסטים והמחבלים המתאבדים אין להשיב לידי משפחותיהם, שם הם יקודשו כשאהידים.

רוצחים שנתפסו בחיים אינם צריכים להישלח לבתי הכלא, שם מתייחסים אליהם בכפפות של משי. יש למנוע מהם ביקורי התייחדות וביקורי משפחות או לפחות להגבילם באופן מחמיר. במרבית המקרים, רוצחים משוחררים חוזרים לסורם ושבים לפעילות טרור, ועל כן אין לספק להם גמול על פשעיהם בכך שיזכו לחינוך במימון המדינה בבתי הכלא.

הממשלה מחויבת לפעול בחומרה ולהתערב באופן צבאי בקהילות ערביות-ישראליות העוסקות בפעילויות חתרניות. יש לעודד באופן נרחב מעצרים מנהליים של חשודים בטרור או סייעניהם.

מעל לכל, יש לסגור מסגדים עם אימאמים קיצוניים המטפחים טרוריסטים פוטנציאליים, ואת אותם אימאמים המסיתים לשנאה יש לעצור ולגרש מהארץ במידת הצורך.

יש לקוות שבית המשפט העליון ייקח בחשבון את הנסיבות הקריטיות הללו שבהן חיי אזרחים חפים מפשע מוטלים על הכף, ויאמץ גישה חודרנית פחות בכל הקשור לחקיקה בנושאי ביטחון. זאת, תוך הכרה כי לעת עתה, הצורך בביטחון ציבורי חייב לקבל עדיפות על פני הפרות אפשריות של חרויות אזרחיות.

ואולם, למשטר נוקשה שכזה חייבים להתלוות מאמצים משמעותיים להעצים את מעמדם של אזרחים ערבים-ישראליים נאמנים ושומרי וחוק, כך שהם יזכו לכל אמצעי אפשרי להשתלבות ולחיזוק מעמדם במדינה.

כמובן שישנו חשש שחוקים שכאלו עלולים לאפשר שימוש לרעה מפעם לפעם. אך כל ממשלה הנוהגת באופן בלתי אחראי או אשר חוצה קווים אדומים תיאלץ להתמודד תוך זמן קצר עם ציבור בוחרים ישראלי עוין ביותר.

הצעות אלו ייחשבו כבלתי תקינות פוליטית וצפויות לזכות לגינוי מצד ליברלים וכאלו התומכים בחירויות אזרחיות, אשר יתארו אותן כקיצוניות ואפילו "פשיסטיות". אך גם אילו כל ההמלצות הללו היו מאומצות, ישראל הייתה נותרת אחת מהמדינות הדמוקרטיות ביותר בעולם ונאורה וחופשיה לאין שיעור מכל מדינה אסלאמית באזור.

אין מדובר רק בהגנה על איכות החיים במדינה. בנוסף, מדובר בנקודת ההנחה לפיה אנו ניצבים מול פונדמנטליסטים אסלאמיים ברבריים אשר יורתעו רק ע"י נחישותנו לעשות כל מה שנחוץ ולהפעיל את כל המשאבים שלנו על מנת להביא לסופו של הטרור.

על הקמפיין להיות מורחב מעבר לגבולותיה של ישראל. אלו ברשות הפלסטינית, מעבר לתחום שיפוטה של ישראל, חייבים לדעת שאנחנו לא נסבול הסתה. מנהיגי חמאס הקוראים באופן פומבי לרצח יהודים רבים יותר ומתזמרים מעשים שכאלו יהפכו פעם נוספת למטרות של חיסולים ממוקדים.

רפובליקת ויימאר שקדמה לאנשלוס הנאצי נחשבה כממשלה הדמוקרטית ביותר בעולם. הלקח שהיא הורישה היא שדמוקרטיה אשר אינה מגיבה בכוח לאלמנטים אנטי דמוקרטיים או טוטליטריים בשורותיה סופה להיות מושמדת.

רובם המוחלט של הישראלים מסורים באופן מלא למדינה יהודית ודמוקרטית, אך הם מתחילים להכיר בכך שאנו מחויבים להגיב בחומרה לברברים המתקיפים ללא הבחנה אזרחים חפים מפשע ברחובותינו. אם המחיר של הצלת חיים ישראלים הוא שיפי נפש או שמאלנים ישראליים הזויים הכותבים ב'הארץ' יזעקו "פשיזם" – שכך יהיה. רוב רובם של הישראלים עסוקים הרבה יותר במניעת שפיכת דם יהודי מאשר בשימור עמדות.

אין כל ספק שממשלות ארה"ב, בריטניה או צרפת היו פועלות באופן נוקשה לאין שיעור אילו היו מתייצבות מול אסלאמיסטים בשורותיהן הקוראים באופן ציבורי לטבח אזרחים חפים מפשע.

הגיע הזמן להגיב עם השכל הישר ולא להיות מושפעים ע"י אלו המבקשים את חורבננו או אשר מרגישים שהקרבת חיים יהודיים חפים מפשע היא מוצדקת במטרה לשמר את תמיכתם של הליברלים יפי הנפש. גם אם יוצלו חייו של ישראלי חף מפשע אחד ויחיד, מחיר ההפרה של חירויות האזרח יהיה מוצדק.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann