החל מתקופת ימי הביניים ואף טרם לכך, אנו נתקלנו ביהודים שוליים אשר הפנו עורף לבני עמם: מבין המומרים לנצרות היו אלו אשר כתבו עלילות דם מכפישות כנגד העם היהודי וכך סללו את הדרך לפוגרומים; סוציאליסטים כמו קארל מארקס, אשר דברי התוכחה האנטישמיים הדוחים שלו מדברים בעד עצמם; ובעת האחרונה, יהודים קומוניסטים אשר תמכו למראית עין בסדר העולמי החדש ואשר הריעו לסטלין בזמן שהוא רצח, כלא ורדף את אחיהם היהודים. כיום, בישראל ובחוץ לארץ, ישנם יהודים אשר משמרים את המסורת השפלה של קודמיהם הבוגדניים ומזדהים עם אלו המבקשים להשמיד את בני עמם. מספרם מועט, אך השפעתם מתרחבת מעבר למיקומם בשולי החברה היהודית, וזאת כיוון שרבים מהם ממלאים תפקידים מרכזיים באוניברסיטאות, בתקשורת ובאומנות. לאחרונה, חלק גדול מן התקשורת המערבית הליבראלית מקדם אותם וסוגד להם. לפני מספר ימים, הופנתה תשומת ליבי לשלוחה חסרת תקדים בגסותה של התנהגות מסוג זה, אשר מקורה, למרבה הצער, בלארי דרפנר, עיתונאי בכיר בג'רזולם פוסט. רק מספר ימים לאחר רציחתם האכזרית של משפחות ותינוקות בידיהם של טרוריסטים, דרפנר הצהיר באופן פומבי כי רציחתם של אזרחים ישראליים הינה כלי מוצדק לשימוש בידיהם של פלסטינים במאמציהם להתגבר על "הכיבוש".

הצדקת הרצח- תועבה

Print This Post

אוטובוס הרוס

Justifying murder – an abomination

החל מתקופת ימי הביניים ואף טרם לכך, אנו נתקלנו ביהודים שוליים אשר הפנו עורף לבני עמם: מבין המומרים לנצרות היו אלו אשר כתבו עלילות דם מכפישות כנגד העם היהודי וכך סללו את הדרך לפוגרומים; סוציאליסטים כמו קארל מארקס, אשר דברי התוכחה האנטישמיים הדוחים שלו מדברים בעד עצמם; ובעת האחרונה, יהודים קומוניסטים אשר תמכו למראית עין בסדר העולמי החדש ואשר הריעו לסטלין בזמן שהוא רצח, כלא ורדף את אחיהם היהודים.

כיום, בישראל ובחוץ לארץ, ישנם יהודים אשר משמרים את המסורת השפלה של קודמיהם הבוגדניים ומזדהים עם אלו המבקשים להשמיד את בני עמם. מספרם מועט, אך השפעתם מתרחבת מעבר למיקומם בשולי החברה היהודית, וזאת כיוון שרבים מהם ממלאים תפקידים מרכזיים באוניברסיטאות, בתקשורת ובאומנות. לאחרונה, חלק גדול מן התקשורת המערבית הליבראלית מקדם אותם וסוגד להם.

לפני מספר ימים, הופנתה תשומת ליבי לשלוחה חסרת תקדים בגסותה של התנהגות מסוג זה, אשר מקורה, למרבה הצער, בלארי דרפנר, עיתונאי בכיר בג'רזולם פוסט. רק מספר ימים לאחר רציחתם האכזרית של משפחות ותינוקות בידיהם של טרוריסטים, דרפנר הצהיר באופן פומבי כי רציחתם של אזרחים ישראליים הינה כלי מוצדק לשימוש בידיהם של פלסטינים במאמציהם להתגבר על "הכיבוש".

דברים אלו לא פורסמו כטור בג'רזולם פוסט, אלא הוצבו באתר האינטרנט הפומבי שלו אשר אליו מופנים קוראי הטורים השגרתיים שלו לעיתים קרובות. הדברים הופיעו גם בפייסבוק.

מהותו של עיתון טוב הינה בפתיחת טורי הדעות שלו לדעות סותרות ומגוונות. הג'רוזלם פוסט, כמו גם העיתון בעל התפוצה הרחבה ביותר בשפה העברית- ישראל היום, ללא קשר לעמדות עורכיהם, מספקים שניהם לקוראים קשת רחבה של עמדות פוליטיות. אני מתגאה בעובדה שאני תורם טורים קבועים לשני העיתונים, ולעיתים קרובות מוצא את טוריי כשהם מוצבים לצד דעות מנוגדות לחלוטין.

דברים אלו אינם מרמזים, כמובן, כי עיתון ישראלי המכבד את עצמו יקבל לשורותיו טורים פרי עטו של אדם ניאו-נאצי, אנטישמי-ג'יהאדיסט או אדם המצדיק את רציחתם של ישראלים.

בעוד דרפנר נחשב לבעל טור שמאלני קבוע בג'רזולם פוסט, התפרצויותיו המצמררות מתרחבות מעבר למאמצי השמאל-הקיצוני המסורתיים להחיל שקילות מוסרית על ישראלים וטרוריסטים. למעשה, דרפנר נוזף גם באנשי השמאל אשר מגנים את הטרור הפלסטיני.

על מנת להימנע מאי-הבנות, הרשו לי לפרט את הדברים שאותם דרפנר כתב. הוא הכריז כי במלחמה על "עצמאותם", הטרוריסטים הפלסטינים "מוצדקים" בכך שהם שמים למטרה ורוצחים באופן מכוון נשים וילדים ישראלים. הוא גם אמר במפורש כי "לא משנה מי היו הפלסטינים אשר הרגו את שמונת הישראלים בשבוע שעבר, וככל שהאידיאולוגיה שלהם הייתה מתועבת, המתקפה הייתה מוצדקת" וממשלת ישראל היא זו אשר "יש להאשים על מותם של אותם שמונה ישראלים". הוא סבר כי הגיעה העת שהישראלים יבינו כי "הטרור בפני הממשלה הישראלית הסרבנית הוא מוצדק… אפילו להרוג ישראלים".

הוא הצהיר כי על אף שהוא תומך בזכותם של הפלסטינים "להשתמש בטרור כנגדנו", הוא אינו רוצה לראות במותם של ישראלים, וכי בדומה לעבאס, הוא מרגיש שהטרור (על אף שהוא מוצדק) יכול להיות בלתי מועיל למטרה הפלסטינית. ואולם, "העיוורון" הישראלי "מחייב את הפלסטינים להשתמש בטרור", ועל ידי חשיפת הממשלה הישראלית "הבלתי הוגנת" כזו "האחראית למותם של הישראלים", יתרום הטרור למטרה של "סיום הכיבוש".

דרפנר הודה כי הערות שכאלו עלולות לעודד את החמאס, אך הוא לא היה מודאג מכך באופן מיוחד כיוון שהחמאס כבר מחויב לחורבנה של ישראל. היה חשוב לו יותר לוודא כי הישראלים יכירו בכך שבהתנהגותם "הם מחייבים את הפלסטינים לעסוק בטרור", מאשר לדאוג האם דבריו יצוטטו בהרחבה באתרי האינטרנט של חמאס. למעשה, התקשורת הערבית כבר שחזרה את הערותיו באופן נרחב, תוך שהיא הדגישה את העובדה שהוא בעל טור בולט בג'רזולם פוסט.

דרפנר סיכם את דבריו המזעזעים בהצהרה יוצאת הדופן לפיה "כתיבה של שורות אלו אינה מהווה בגידה. זוהי פטריוטיות". אדם המצדיק את רציחתם של נשים וילדים במדינתו-שלו ומתאר עצמו כ-"פטריוט" מעורר תהיות באשר לשפיות דעתו.

ככל הנראה, דרפנר צודק בטענתו לפיה דבריו אינם נחשבים לבגידה. ואולם, ייתכן וישנו יסוד להעמדתו לדין באשמת הסתה לרצח, דבריו הם כה דוחים עד שהם חורגים מעבר לבגידה. הם מציגים חוסר מוחלט של רגישות, אנושיות וחמלה כלפי עשרות אלפי המשפחות הישראליות אשר אהוביהם נרצחו מאז קום המדינה על ידי הברברים שאת פעולותיהם מצדיק דרפנר בגלל המדיניות הממשלתית הישראלית "הקשוחה".

דברים אלו היו מעוררים סערה גם אילו פורסמו על ידי גוף תקשורת אנטי-ישראלי מערבי. העובדה כי עיתונאי ישראלי מכובד כביכול עושה זאת היא פשוט בלתי נתפסת.

זהו אינו המקום להשיב לטענותיו המגוחכות של דרפנר כלפי "הכיבוש". כמו כן, כאן לא אתייחס להצעות אשר התייחסו ל-95% מדרישותיהם של הטרוריסטים שהוצעו על ידי ראשי הממשלה ברק בשנת 2000 ואולמרט ב-2008, ואשר נדחו על הסף על ידי ערפאת ועבאס. כמו כן, לא אדון בכך שמטרתם העיקרית של כל הפלגים הפלסטינים הינה סיומה של הריבונות היהודית באזור ולא השגת עצמאותם שלהם, וכי מאז כניסתו של נתניהו לתפקידו, הפלסטינים- לא פחות מהחמאס, מסרבים לקחת חלק במשא ומתן, וזאת אפילו לאחר הקפאת הבנייה חסרת התקדים של נתניהו בהתנחלויות במשך עשרה חודשים.

יהודי-ישראלי המועסק באופן מקצועי על ידי העיתון הישראלי היחיד בשפה האנגלית ומצדיק את רציחתם הברברית של אחיו ואחיותיו באתר אינטרנט פומבי מהווה תועבה אולטימטיבית ובלתי נסלחת.

ככל הנראה בתגובה להפגנות הגדולות שכוונו נגדו, דרפנר "התנצל" שבוע לאחר שמאמרו פורסם ונמחק מאתר האינטרנט שלו. ואולם, הייתה לו החוצפה לשוב ולחזק את ההצדקה של הטרור ולהצהיר רק כי הוא אינו עומד מאחורי רציחתם של חבריו הישראלים. זוהי אינה נסיגה ואף לא התנצלות. יש להניח כי דבריו המגונים, חסרי הרגישות והאדישים ירדפו אותו לשארית ימיו.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann