דיוויד האריס הוא מקצוען יהודי למופת, אשר אחראי במידה רבה להפיכתו של הועד היהודי האמריקני (AJC) לגורם יצירתי וחשוב בזירה היהודית העולמית. על כן, מצערת אותי תקיפתו הפומבית והארסית נגד אן בייפסקי, מלאני פיליפס וקרולין גליק בשל ביקורתן המבוססת ביותר שהשמיעו על האסטרטגיה שאימץ אירגונו ביחס לועידת 'דרבן II' ומועצת זכויות האדם של האו"ם. ה-AJC אימץ גישה לקויה בנושא זה למן ההתחלה, כשהתעקש שממשלת ארה"ב והאחרים ישתתפו בועידה. גישתם פגעה במאמצים של גופים כמו 'מבט על האו"ם' (Eye on the UN) שהשקיע מאמצים כבירים ביצירת מודעות ציבורית לצורך בחרם. החלטתו של ה-AJC לקבל את ההזמנה להשתתף כחבר במשלחת ארה"ב לכנס ההכנה של ועידת דרבן II כדי לוודא האם גוף דוחה זה ישנה את גישתו הייתה אפוא שגיאה חמורה. הם היו אחראים לעידוד התפיסה שגוף, הנשלט באופן גורף בידי הועידה האסלאמית ומדינות מנוולות (Rogue States), ולוב אף עומדת בראשו עם איראן וקובה כסגניותיה, יוכל בצורה כלשהי לשמש כמשהו אחר זולת אמצעי לקידום הרוע.

הפולמוס בנושא 'דרבן II' והועד היהודי האמריקני

Print This Post

Human Rights Council1

דיוויד האריס הוא מקצוען יהודי למופת, אשר אחראי במידה רבה להפיכתו של הועד היהודי האמריקני (AJC) לגורם יצירתי וחשוב בזירה היהודית העולמית.

על כן, מצערת אותי תקיפתו הפומבית והארסית נגד אן בייפסקי, מלאני פיליפס וקרולין גליק בשל ביקורתן המבוססת ביותר שהשמיעו על האסטרטגיה שאימץ אירגונו ביחס לועידת 'דרבן II' ומועצת זכויות האדם של האו"ם.

ה-AJC אימץ גישה לקויה בנושא זה למן ההתחלה, כשהתעקש שממשלת ארה"ב והאחרים ישתתפו בועידה. גישתם פגעה במאמצים של גופים כמו 'מבט על האו"ם' (Eye on the UN) שהשקיע מאמצים כבירים ביצירת מודעות ציבורית לצורך בחרם.

החלטתו של ה-AJC לקבל את ההזמנה להשתתף כחבר במשלחת ארה"ב לכנס ההכנה של ועידת דרבן II כדי לוודא האם גוף דוחה זה ישנה את גישתו הייתה אפוא שגיאה חמורה. הם היו אחראים לעידוד התפיסה שגוף, הנשלט באופן גורף בידי הועידה האסלאמית ומדינות מנוולות (Rogue States), ולוב אף עומדת בראשו עם איראן וקובה כסגניותיה, יוכל בצורה כלשהי לשמש כמשהו אחר זולת אמצעי לקידום הרוע.

הדברים הידרדרו עוד יותר כאשר משלחת ארה"ב, ובתוכה נציג ה-AJC, ישבה בחיבוק ידיים במהלך דיוני כנס ההכנה כאשר דמוניזציה מרושעת של ישראל התחוללה. הנציגים אף נותרו בשתיקתם כאשר איראן התנגדה להחלטה המגנה הכחשת שואה.

עבור רבים מאיתנו, טרם התבררה גישתו של ממשל אובמה כלפי ישראל. אבל צריך לקבור את הראש בחול כדי לא להיות מודאגים מהמדיניות החדשה של 'הושטת יד' לרודנים וג'יהאדיסטים, שלא להזכיר את שמות חלק מהמועמדים לתפקידים בממשל בשבועות האחרונים.

בהקשר זה, אנו מצפים מהועד היהודי האמריקני (AJC), אשר באופן מכריע תמך באובמה, לעשות כל מאמץ להבטיח שישראל לא תוקרב כדי לאפשר לארה"ב לפייס קיצונים ערבים.

מכאן כי עם האכזבה, שהובעה בידי אן בייפסקי, מלאני פיליפס וקרולין גליק שה-AJC הסכים להשתתף במשלחת ארה"ב לאותו כנס אנטישמי מתריס, יוכלו להזדהות רוב הפעילים המעורבים בתחום זה.

ניתן היה לצפות ממנהיגי הועד היהודי האמריקני לכל הפחות להביע דאגה גם כן, כאשר במקביל להודעה לכך שלא ישתתף בועידת דרבן, ממשל ארה"ב הודיע שבעתיד ישתתף במפגשים של מועצת זכויות האדם, ואף ישקול להתמודד למנהיגות אותו גוף נורא. הפעולה האמריקנית רק תספק לגיטימציה לארגון שמייצג את האנטיתזה של שמו, מגן על המשטרים הגרועים ביותר העוסקים בהכחשה של זכויות האדם וכעת מנסה להגביל כל ביקורת על ההתנהגות והפרקטיקה האסלאמית.

למרבה הצער, ה-AJC רק לפני שנתיים "דחק בארה"ב לנסות ולהשיג מעמד חברות בועידת זכויות האדם של האו"ם". נראה כי עד עצם היום הזה האריס וה-AJC לא הצליחו להכיר בכך כי ארגונים המתיימרים לקדם זכויות אדם הנשלטים בידי רודנים ודיקטטורות לעולם לא יוכלו להשתנות.

יש לבודד אותם ולהפוך אותם לשוליים.

ארה"ב נסוגה מההשתתפות בועידת דרבן II משתי סיבות: החשובה ביותר היא הקמפיין אותו הובילה אן בייפסקי שחשף את ההתנהגות הדוחה של אלה השולטים בהתרחשויות. השנייה הייתה עיקשותו של כנס ההכנה, בו סירבו אף לשלם מס שפתיים, לנהוג בכבוד ולשנות את מסמך ההכנה. הסכנה כעת היא שהם ינסחו כעת מסמך קצר יותר שלא כולל את השפה המרושעת, ושארה"ב תתהדר בכך כניצחון ותסכים להשתתף במה שעדיין יהיה מסע אנטישמיות הנשלט בידי אותם פושעים.

דיוויד האריס הוא מנהיג מסור ועתיר יכולות עם היסטוריה של הישגים יוצאים מהכלל עבור העם היהודי. הוא אינו חסין מטעויות, והוא טעה בנושא הזה. עליו לקחת צעד אחד אחורה ולשוב לעבודתו החיובית עבור היהודים. במקום לגעור באלה שהוא צריך לעבוד עימם בשיתוף פעולה, האריס צריך להיות בחזית המאמצים לשכנע את ממשל אובמה כי פיוס או מתן לגיטימציה לג'יהאדיסטים יביאו השלכות הרסניות על עתיד העולם הנאור.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann