היהודים וישראל בעולם מאוים, חסר מנהיג והזוי

Print This Post

British-American Flag English

 

הלקח הכואב מהטבח באורלנדו הוא שאין שום מקום בעולם שחסין לקיצונים הדתיים הפנאטיים הנכונים להרוג את עצמם על מנת לזכות בישועה שמימית.

העולם המערבי מפרכס במאמציו הפתטיים להתעמת מול הכוחות הגלובליים השטניים המאיימים לדרדר אותו בחזרה לימי הביניים.

כישלונם הוא, במידה רבה, תוצר של חוסר היכולת של מדינות דמוקרטיות להתייצב מול המציאות ולהמציא אסטרטגיה אחידה להבסת הטרוריסטים האסלאמיים הפונדמנטליסטים הללו.

תחת זאת, הם טומנים את ראשיהם בחול ונוקטים בפחדנות במדיניות של פיוס, וזאת למרות היעדרו של כל תקדים היסטורי מתועד שבו כוח טרור בן זמננו שינה את התנהגותו בתגובה לגישות שכאלו.

אירופה, שבה ערים מרכזיות סובלות ממתקפות אובדניות מצד טרוריסטים מוסלמים מיובאים ומקומיים, קולטת כעת בעקשנות מילוני מהגרים נוספים משדות ההרג של המזרח התיכון – מהגרים שבאופן אירוני נדחו ע"י מדינות אסלאמיות בשל היותם סיכון בטחוני. הדמוגרפיה של אירופה משתנה לצמיתות, אך כל דיון רציונלי בנושא מגונה מיד בתור אסלאמופוביה.

בניגוד לכל הראיות, מרבית ממשלות מערב אירופה ממשיכות להצביע על המבוי הסתום הישראלי-פלסטיני כאל הגורם המרכזי המלהיט את הטרור האסלאמי. כיום, צרפת – שע"פ ההערכות אוכלוסייתה האסלאמית היא למעלה מ-15% וגדלה באופן דרמטי – בוחרת להתעלם מהתהפוכות המתמשכות באזור ובמקום זאת, מבקשת לכפות על ישראל נסיגה טריטוריאלית לקווי שביתת הנשק הבלתי ניתנים להגנה מ-1949.

חלק גדול מן המשבר הנוכחי ניתן לייחס להשפעתו של הנשיא אובמה ולקווי המדיניות שאותן הוא יזם. מטרתו הכוללת הייתה לבנות גשר בין ארה"ב לבין האסלאם הגלובלי, ולצורך זה הוא התחנף בפני מנהיגי מדינות אסלאמיות סוררות והשפיל את ראש הממשלה נתניהו כיריב בעל דרג נמוך במקום להתייחס אליו כבן ברית.

אובמה התרפס בפני מנהיגי איראן, הישות הטרוריסטית הבלתי מתפשרת ביותר בעולם, בעוד שהם המשיכו לפלל לנפילתה של ארה"ב, 'השטן הגדול' – והצליח להפוך אותה למדינת סף גרעיני, דבר שעודד עוד יותר את האייתוללות – ועורר את זעמם של תומכיה המסורתיים והמתונים של אמריקה.

הססנותו היא האשמה במידה רבה למלחמת האזרחים המזוויעה והמתמשכת בסוריה, והיא שאפשרה לרוסיה לתפוס עמדה של מינוף קריטי באזור. הוא הפגין עוינות כלפי הממשלה המצרית, אשר, עם תמיכת ההמונים, החליפה את האחים המוסלמים ולוקחת חלק במלחמת החרמה נגד הפונדמנטליסטים האסלאמיים.

כחלק מהאובססיה שלו לרצות את המוסלמים, אובמה דחה כל ביקורת כלפי הפונדמנטליזם האסלאמי כאסלאמופוביה. באופן ביזארי עוד יותר, למרות העובדה שרוב רובן של תקריות הטרור ברחבי העולם תוזמרו ע"י או שאבו את השראתן מהפנאטים האסלאמיים, קישור בין הטרור לבין האסלאם נאסר מהלקסיקון של הבית הלבן ומחלקת המדינה.

מבצע הטבח באורלנדו אומץ ע"י דאעש שהתייחס אליו כ"אחד מחיילינו באמריקה". תוך כדי ההרג הוא צעק "אללה אכבר" ואף הצהיר אמונים למדינה האסלאמית. ואולם, אובמה נותר בהכחשה, סרב לתייג את הטבח כטרור אסלאמי והגדיר אותו באופן מטעה כ"פשע שנאה" אנטי הומוסקסואלי "מבית" שהושפע ע"י "מידע קיצוני המופץ האינטרנט".

למרבה הצער, אין כל ערובה באשר למדיניות שאותה יאמץ יורשו של אובמה.

אם ייבחר, דונלד טראמפ עשוי לבצע שינויים, אך ההצהרות המזגזגות הגסות שלו והקריאה שלו לאסור על כניסתם של כל המוסלמים – להבדיל מהגבלתם או אכיפת סינון ביטחוני נוקשה יותר בכניסה – מהווה דמגוגיה פופוליסטית ורחוקה מלהרגיע. תומכי טראמפ טוענים כי הוא יקיף את עצמו ביועצים טובים ויהיה מאוזן יותר. אך רבים, כולל שמרנים בולטים, מתייחסים אליו כאל טיל בלתי מונחה ונותרו סקפטיים ביותר באשר ליכולותיו הנשיאותיות.

הילרי קלינטון מהווה גם היא תחזית מפחידה. גם בהתעלם מהעוינות לישראל שאותה היא הפגינה כאשר שימשה כמזכירת המדינה, השפעתם של אנשי ברני סנדרס על הרדיקליזציה המתמשכת של המפלגה הדמוקרטית מטרידה ביותר.

ראוי לציין שאפילו לאחר הטבח באורלנדו, קלינטון המשיכה להמעיט מערכה של הקיצוניות האסלאמית, והטילה את האשמה לכישלון על חוקי אחזקת הנשק. בעוד שישנה כל סיבה להגביל מכירת נשק אוטומטי לציבור, האשמת "אלימות הנשק" מטשטשת את המקור האמתי לאלימות, שהוא הג'יהאד הגלובלי. ואכן בישראל, מאז גל "מתקפות הזאב הבודד הספונטניות", דווקא מעודדים אזרחים ישראלים בעלי רישיון לאחזקת נשק לשאת אותם עליהם, דבר שהוביל למניעה מוצלחת של מתקפות רבות.

כיצד יכולות ממשלות להתעמת עם הטרור הגלובלי כאשר הן מסרבות להעריך את מקור האיום ולזהות אותו באופן אובייקטיבי?

אין עוררין על כך שחלק הארי מן הטרור הגלובלי מקורו במוסלמים. על כן, על מנת להגן על חיי אדם, יש לבחון הגירה וויזות כניסה באופן רציונלי. נניח שמתוך 1.6 מיליארד המוסלמים ברחבי העולם, 95% הם אזרחים שומרי חוק. ואולם, כל סקרי דעת הקהל הצביעו על כך שאף על פי כן, מרביתם מתייחסים לטרוריסטים באהדה וכמהים לשליטה גלובלית מוסלמית. מחקר עולמי שערך 'תאגיד ראנד' (Rand Corporation) לפני שלוש שנים העריך ש-100,000 מהם הם ג'יהאדיסטים בפוטנציה. הערכה זו לוקה בחסר משום שהיא לא לקחה בחשבון את העלייה המשמעותית בג'יהאדיסטים לאור הח'ליפות של דאעש.

יש לאמץ פרוצדורת ביטחוניות נוספות. ישנו צורך דחוף בהרחבת המודיעין ובשיתופו. אין להמעיט מחשיבותן של זכויות אזרחיות, אך על אלו גוברת החובה להגן על חייהם וגופם של אזרחים חפים מפשע. ואולם, אפילו אחרי אורלנדו, התקשורת אולצה להתייחס בנוסח מאופק אל הגורם האסלאמי, על מנת שלא "לגרום למצוקה בקרב הקהילה המוסלמית".

אסור לאפשר למוסלמים שומרי חוק לעמוד מן או הצד או להסתפק בגינוי של מעשי טרור. עליהם להבין שזוהי מחויבותם להפנות את גורמי אכיפת החוק לכל איש דת ומסגד הלוקחים חלק בקידום הרדיקליזם והג'יהאד, כמו המסגד שעומר מאטין, הטרוריסט מאורלנדו, נהג ללכת אליו. אם הרשויות רציניות במאמציהם להפחית ממתקפות הטרור, אין כל ברירה אלא להשיב על כנם את המעקבים אחר אגודות אסלאמיות שקוצצו בארה"ב בחודשים האחרונים לאחר שהממשלה הואשמה בהתנהגות מפלה ובאסלאמופוביה.

האיום המתמשך של מתקפות טרור משפיע על הגישות הפוליטיות. כאשר הקיצונים האסלאמיים מתרברבים בתאים רדומים המוטמעים בחברה המערבית וערוכים להשיק מתקפות טרור נוספות, חלק גדול מהאוכלוסייה איבד את אמונו במנהיגיו. התקוממות אמתית כנגד הסדר הממוסד משתקפת בהתפכחות הרדיקלית הנגלית לכל רוחב הספקטרום הפוליטי. במערב אירופה, ישנה עלייה דרמטית בתמיכה הפופוליסטית בימין, מה שמהווה בוודאי תגובה לפחדים מפני הטרור האסלאמי. ובארה"ב, המשיכה הפופוליסטית של טראמפ מימין וסנדרס משמאל מסמנת התקוממות כנגד כל הממסדים.

בקונסטלציה זו, למרות כל האתגרים העומדים בפניה, ישראל ניצבת בעמדה חזקה במיוחד. ארה"ב, האירופאים והאו"ם ימשיכו ללא ספק להפעיל לחץ ולקבל החלטות מפלות הדורשות ויתורים טריטוריאליים חד צדדיים נוספים אשר יערערו את ביטחוננו.

נתניהו ציין שערכם של הערכים המשותפים והתמיכה הפופולארית עולים במשקלם על המתיחויות, וכי ארה"ב ממשיכה להוות את בת בריתנו הקרובה ביותר. אך אנו השגנו התקדמות יוצאת דופן גם בהידוק היחסים עם מדינות מעבר לצפון אמריקה ומערב אירופה, כגון הודו וסין. החום שהופגן כלפי ישראל והעם היהודי ע"י רוסיה היה גם הוא יוצא מן הכלל. העיתון 'אלגמיינר' אף רמז שפוטין עשוי להשתמש בווטו של רוסיה באו"ם על מנת להגן על ישראל במידה וארה"ב תנטוש אותה. בהקשר זה, לא אעצור את נשמתי בציפייה.

כיום, יותר מבכל זמן בעבר, ישראל ניצבת בעמדה טובה יותר להתנגדות לאלו המוכנים להקריב אותנו על מנת לרצות את הג'יהאדיסטים. המציאות היא שבעולם שהולך ונהיה קשוח יותר, שבו אף עיר אינה חסינה מפני הטרור, ישראל יכולה לספק דוגמה לביטחון שטוב תעשנה מדינות אחרות אם יתחקו אחריה, ולבסוף, היא עלולה לשחק תפקיד חשוב במאמץ ליצור אסטרטגיה ולנטרל את הג'יהאד הגלובלי.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann