ניתן היה לצפות כי כאשר ריצ'ארד גולדסטון ירגיש מחויבות מאוחרת לחזור בו מהכפשתו המקורית והמזעזעת את ישראל, הוא יבחר במדיה מתאימה יותר למתן ההצהרה שלו מאשר במאמר דעה מעורפל בעיתון וושינגטוני. לכל הפחות, היה על גולדסטון לבקש באופן רשמי ממועצת זכויות האדם של האו"ם, אשר הזמינה את הדו"ח שלו, לאפשר לו להצהיר על אשמתו מעל דוכן הנואמים שלה. אך אל לנו להיתפס לאשליות. אף הצהרה או פעולה לא תוכל להחזיר לאחור את החורבן העצום שעלילת הדם של גולדסטון המיטה על העם היהודי. בהיותו יהודי המתיימר להיות ציוני, קיבל הדו"ח משנה אמינות מצדם של זרים לא מיודעים רבים. השנאה ששוחררה בעקבותיו היא כמעט בלתי הפיכה, והדו"ח שלו הפך לאחד המרכיבים האפקטיביים ביותר בקמפיין לדמוניזציה ודה-לגיטימציה המכוון כנגדנו. הוא הציג אותנו לעולם הרחב כברברים, כפושעי מלחמה השואבים סיפוק מרציחתם בכוונה תחילה של נשים וילדים פלסטינים חפים מפשע. אישושו בשלב מאוחר זה של אמינות הסטטיסטיקה הצה"לית- צה"ל התעקש כי רוב רובם של ההרוגים בעימות היו פעילי טרור של החמאס- יעשה מעט מאוד לנטרול ההצהרות הקודמות אשר הציגו את החיילים הישראלים כרוצחים מחושבים.

ההודאה באשמה של גולדסטון

Print This Post

גולדסטון

The Goldstone Mea Culpa

ניתן היה לצפות כי כאשר ריצ'ארד גולדסטון ירגיש מחויבות מאוחרת לחזור בו מהכפשתו המקורית והמזעזעת את ישראל, הוא יבחר במדיה מתאימה יותר למתן ההצהרה שלו מאשר במאמר דעה מעורפל בעיתון וושינגטוני.

לכל הפחות, היה על גולדסטון לבקש באופן רשמי ממועצת זכויות האדם של האו"ם, אשר הזמינה את הדו"ח שלו, לאפשר לו להצהיר על אשמתו מעל דוכן הנואמים שלה.

אך אל לנו להיתפס לאשליות. אף הצהרה או פעולה לא תוכל להחזיר לאחור את החורבן העצום שעלילת הדם של גולדסטון המיטה על העם היהודי. בהיותו יהודי המתיימר להיות ציוני, קיבל הדו"ח משנה אמינות מצדם של זרים לא מיודעים רבים. השנאה ששוחררה בעקבותיו היא כמעט בלתי הפיכה, והדו"ח שלו הפך לאחד המרכיבים האפקטיביים ביותר בקמפיין לדמוניזציה ודה-לגיטימציה המכוון כנגדנו. הוא הציג אותנו לעולם הרחב כברברים, כפושעי מלחמה השואבים סיפוק מרציחתם בכוונה תחילה של נשים וילדים פלסטינים חפים מפשע. אישושו בשלב מאוחר זה של אמינות הסטטיסטיקה הצה"לית- צה"ל התעקש כי רוב רובם של ההרוגים בעימות היו פעילי טרור של החמאס- יעשה מעט מאוד לנטרול ההצהרות הקודמות אשר הציגו את החיילים הישראלים כרוצחים מחושבים.

כמו בעלילות הדם בימי הביניים, השקרים המרושעים הללו צפויים להישאר מוטמעים במודעותם של אנשים למשך מאות שנים. אין דרך מתאימה להביע את זעמנו על הנזק שהאיש הנוראי הזה גרם לעמו. הוא מזכיר את היהודים שהמירו את דתם, הפכו את עורם כנגד בני עמם והוציאו לאור עלונים אנטישמיים על מנת להתחבב על אדוניהם הנוצרים.

גם כעת, גולדסטון ממשיך להתעקש בצדקנות כי אילו ישראל הייתה משתפת פעולה עם בית משפט השדה במעטה של ועדת חקירה שלו, הדו"ח לא היה מופיע בצורתו הנוכחית. אך הוא אינו מציין כי ישראל סיפקה באופן בלתי רשמי את המידע, אך ועדתו סילפה והציגה באופן מעוות את העובדות במטרה להעצים את הדמוניזציה שלנו.

ישנם, כמובן, שותפים נוספים לדבר העבירה. אלו כוללים גם יהודים וישראלים ששיתפו פעולה עם גולדסטון במאמציו להכפיש אותנו. בין הבולטים ביותר נמצאים אלו המקושרים לעיתון 'הארץ' הישראלי, אשר סלל מספר חודשים מראש את הדרך עבור גולדסטון בסדרה של האשמות פרועות כנגד צה"ל. ההאשמות הללו התבססו על שמועות ועדויות שמיעה ובהמשך הוכחו כחסרות בסיס. אך הסיקור המסיבי שנתן הארץ לדיווחים המופרכים האלו הוצג על עמודי השער של עיתונים ברחבי העולם, ועזר לייצר את האווירה העוינת שסללה את הדרך להוקעתנו כפושעי מלחמה בדו"ח של מועצת זכויות האדם של האומות המאוחדות.

מיותר לציין כי הדברים רלוונטיים גם לארגונים הלא-ממשלתיים וליהודים האנטי-ישראליים בגולה אשר קיבלו את ממצאי הדו"ח, וארגונים כגון J Street אשר קידמו את גולדסטון אל מול חברי קונגרס. אין זה סביר כי אותם אנשים וארגונים ילכו אחרי גולדסטון גם כעת ויתנצלו.

צריך לזכור גם את התנהגותם המגונה של המדינות האירופאיות אשר נמנעו או הצביעו בעד ההחלטה המתועבת הזו. אין צורך לציין גם את הפרטנר הדו-פרצופי שלנו לשלום, מחמוד עבאס, אשר דוברו חזר היום על עמדתו המתארת את צה"ל כפושעי מלחמה.

אולי ראוי גם להעיר כי לוב, סוריה, איראן וערב הסעודית- מדינות אשר הובילו את הקמפיין להכפשתנו במועצת זכויות האדם של האו"ם- נמצאות כולן בעין הסערה עכשיו. כאשר בוחנים את התנהגותן הנוכחית של הממשלות שלהן כלפי אזרחיהן, אפשר להעריך את הזיוף המוחלט שהוא האומות המאוחדות ותת-הוועדות שלו. בסביבה שפויה, הוועדה לזכויות אדם- ששמה אינו הולם אותה בצורה כה דוחה- הייתה מפורקת מזמן. מובן שזה לא יקרה, וזה כמעט קומי לצפות בגולדסטון הקורא כעת לוועדה לגנות את ארגון החמאס, הנגוע ברצח-עם, ואת "פעילויותיו האכזריות במילים החזקות ביותר".

ייתכן ויהיה זה תרגול מועיל לברר כמה קורבנות אזרחיים נגרמו במהלך הלחימה בלוב על ידי הפצצות ארצות הברית ובנות בריתה, ולבדוק האם הן עומדות בפני כתבי אישום על פשעי מלחמה על כך שהרגו בשוגג אזרחים חפים מפשע. ניתן גם לבדוק האם טרם ההפצצה של נאמני קדאפי, פיזרו בנות הברית כרוזים וטלפנו לאזרחים על מנת לתת להם התראה מוקדמת לפינוי בתיהם, כפי שעשה צה"ל בעזה.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann