דרשוביץ, "מי טו" ושלטון החוק

Print This Post

ביום שישי ה-14 לאוגוסט, פרסם הג'רוזלם פוסט באחד ממדוריו כתבת ענק בת שני עמודים של דיוויד ברין, ובה פורטו האשמות שנשטחו נגד אלן דרשוביץ. בעת הקריאה, שבתי ונזכרתי בניסיון הקשה שעבר שופט בית המשפט העליון ברט קוואנו כאשר תנועת "מי טו" עשתה מאמץ להכפיש את שמו בנוגע להטרדות מיניות לכאורה, וזאת ללא קמצוץ של ראייה תומכת.

הצפייה בשימוע של קוואנו בסנאט, שהמקרתיזם מחוויר בהשוואה אליו, חוללה בי טראומה קשה. בהתחשב בתפקידי העבר שלי בתור מנכ"ל חברה בינלאומית גדולה ומנהיג שניצב מול אתגרים גלובליים בנושאים יהודיים, פעילויות שכללו עבודה מול אלפי נשים, הבנתי שבאקלים המוטרף של היום, כל שהיה צריך הוא שאישה אחת תפנה לתקשורת ותאשים אותי בהטרדה מינית. תוך זמן קצר היו מצטרפות אחרות, ותומכי "מי טו" היו מתירים את דמי. אף שלא הייתה עומדת להן כל ראיה, עדותן הבלתי מאומתת יכולה הייתה להפוך אותי למוקצה בין לילה.

למרבה הצער, ישנם כמובן עברייני מין שבהם צריך היה לטפל מזמן. לכן, התייחסתי בתחילה לתנועת "מי טו" כמאמץ ראוי שהופיע סופסוף על מנת לחסל סופית את הסטיות הללו.

אלא שפרשת קוואנו המחישה כיצד מצב שבו שלטון החוק אינו מלווה בחזקת החפות – הפתרון למיזוגיניה שאותו מקדמת תנועת "מי טו" – יוביל, אם לא ירוסן, להרס חייהם ופגיעה בשמם הטוב של חפים מפשע.

למרבה הצער, התקשורת תמיד הייתה בררנית בנוגע למושאי התחקירים שלה. בניגוד למתקפות חסרות הרחמים על קוואנו, התקשורת סירבה בצדק לקבל באופן עיוור את הטענות כאשר ג'ו ביידן ניצב מול האשמות בהטרדה.

אלן דרשוביץ הוא אחד מעורכי הדין המוכשרים בארצות הברית, והוא מוכר בתור ליברל הדוגל בעקרונות החופש האזרחי. כמו כן, הוא דמוקרט בולט, ועד לשנה שעברה הוא נחשב ליקיר התקשורת.

כמו כן, הוא מבין הסנגורים האפקטיביים ביותר של ישראל, והוא מקדם את ההסברה הישראלית בספרים, מאמרים ונאומים אינספור, לעיתים מול קהלים עוינים בקמפוסים. בשנים האחרונות, הוא מעולם לא נרתע ממאבק בגורמים הפרוגרסיביים הרדיקלים בשורות המפלגה הדמוקרטית. עם זאת, במהלך השנה האחרונה, הוא ביצע את הפשע האולטימטיבי ולימד סנגוריה על כמה מקווי המדיניות של טראמפ, ואף הרחיק וטען שאין כל טעם משפטי להדחה. דברים אלו עוררו את זעמם של חלק מהליברלים שתמכו בו בעבר, והובילו את התקשורת הליברלית לפנות נגדו.

דרשוביץ נחשב לאחד מעורכי הדין הפליליים הטובים בעולם, והוא הגן בהצלחה על פושעים לכאורה שנחשדו במעשים קשים ומזעזעים. הוא מתגאה בכך שהוא מספק את ההגנה הטובה ביותר לכל דורש, והוא מתייחס לשירות זה כאבן יסוד של הדמוקרטיה.

לאחר שהגן בהצלחה על סוטה המין ג'פרי אפשטיין (שהורשע ונפטר בהמשך) במהלך משפטו הראשון, דרשוביץ נתון כעת לציד מכשפות בסגנון קוואנו, והוא מואשם, ללא כל ראייה, בכך שלקח חלק באורגיות של אפשטיין.

ההאשמות נגד דרשוביץ מפוקפקות ביותר, ועל הוא זכאי לחזקת החפות. אם בכוונת התקשורת לדווח על ההאשמות, עליה לכל הפחות לחקור את מהימנותן של המתלוננות, במקום לרמוז ברשלנות כי 'אין עשן בלי אש'.

כפי שציין דרשוביץ, לוירג'יניה ג'ופרי, שחשפה את ההאשמות נגדו, יש רקורד ארוך של פברוק טענות נגד אישים בולטים, ובתוכם אל וטיפר גור, ביל קלינטון ולסלי וקסנר. עורכי דינה אף הודו שג'ופרי האשימה בכזב את וקסנר ואישים בולטים אחרים. עורך דין נוסף שלה טען שהיא "פשוט טועה" בהאשמות שהיא מפנה כלפי דרשוביץ, שכן רישומי הנסיעות שלו מוכיחים באופן חד משמעי שהוא לא יכול היה להיות במקומות שבהם היא טענה כי פגשה אותו. בנוסף, היא מודה בעצמה בתכתובות הדוא"ל שלה ובכתב היד של ספרה כי היא מעולם לא פגשה את דרשוביץ. למרות שהיא עשתה מאמץ להסתיר את המסמכים הללו משום שהם סותרים את טענותיה, הם יצאו לבסוף לאור. אלא שהתקשורת בחרה שלא להתמקד בראיות אלו.

אישה נוספת ששטחה טענות שווא נגד דרשוביץ על כך שקיים עמה יחסי מין כשהייתה בת 22, שלחה לניו יורק פוסט סדרה של אימיילים לפני בחירות 2016. היא טענה שברשותה קלטות סקס של הילארי קלינטון, ביל קלינטון, דונלד טראמפ וריצ'ארד ברנסון. כמו כן, היא הוסיפה וטענה שהילארי קלינטון הורתה ל-CIA להרוג אותה, וכי עובדת כעת עם הקג"ב. לבסוף, היא הודתה שהיא בדתה את הסיפור כולו – כפי שבדתה עתה את הסיפור על אלן דרשוביץ.

אישה שלישית שטענה שראתה את דרשוביץ יחד עם אפשטיין בנוכחותן של נשים צעירות, נחשפה כעת כאנטישמית ארסית שהאשימה את כל היהודים בפדופיליה וגזענות תחת שליטתה של משפחת רוטשילד.

יש לציין שכל שלוש מתלוננות השווא מיוצגות ע"י אותו עורך דין, שלו רקורד ארוך של הפרות אתיקה. דרשוביץ תובע את עורך הדין, וכן את המתלוננות.

דרשוביץ אינו זכאי ליחס מיוחד מצד התקשורת בשל המעשים הטובים שעשה בעברו. אך אם יש אדם שראוי לזכות בחזקת החפות בתקשורת היהודית – ואכן בכל כלי תקשורת – זהו אלן דרשוביץ, שלו מוניטין מכובד של אמירת אמת בכל הקשור לישראל ובנושאים של משפט וחרות אזרחית.

הטרגדיה בתביעות המשפטיות הללו, שהפכו לאילוצים בשל האשמות שווא, היא שהן הסיטו את דרשוביץ מעבודתו הרבה בלימוד סנגוריה על ישראל והגנה על זכויות אדם. כתוצאה מכך, הוא הפך לאישיות בלתי רצויה ואינו מוזמן עוד לדבר בזכותה של ישראל בקמפוסים אוניברסיטאיים ובפורומים חשובים נוספים.

מי מאתנו שמאמין שדרשוביץ אינו זוכה למשפט צדק וכי הוא מוכפש בשל שמועות, וזאת ללא בדל של ראייה נגדו, עליו להשמיע את קולו ולהפגין את התמיכה שהוא ראוי לה בשל מפעל חייו. הדבר נכון במיוחד לתומכי ישראל, שצריכים להכיר לו תודה על הגנתו האמיצה על המדינה היהודית.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann