עלי להודות כי שפשפתי את עיניי בתדהמה בעת שקראתי כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נענה להזמנה לשאת את הנאום המרכזי בארוחת הערב החגיגית בכנס 'J Street' ב-26 למרץ. בעשותו כן, אולמרט שקע לשפל של כל הזמנים. לא רק שהוא הרס את מה שנותר מן המורשת הפוליטית שלו, אלא שהוא המיט חרפה על מדינת ישראל כולה. הרשו לי להצהיר מראש כי אני הכרתי והערצתי בעבר את אולמרט. בגיל 28, בהיותו חבר הכנסת הצעיר ביותר, הוא צבר למרבה האירוניה מוניטין כלוחם מושבע בפשע ובשחיתות. כמגייס תרומות ועסקן מוצלח, אישיותו הכובשת תרמה להפיכתו לפוליטיקאי המושלם. אולמרט היה נאמן לתומכיו ולחבריו ותרם תרומה מכובדת בתפקידו כשר הבריאות. אני הייתי תומך נלהב במועמדותו לראש עיריית ירושלים, כאשר המועמדות התבססה על מצע של עיר מאוחדת.

אולמרט: בושה וחרפה

Print This Post

Olmert Honors J Street – a Disgrace

עלי להודות כי שפשפתי את עיניי בתדהמה בעת שקראתי כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נענה להזמנה לשאת את הנאום המרכזי בארוחת הערב החגיגית בכנס 'J Street' ב-26 למרץ.

בעשותו כן, אולמרט שקע לשפל של כל הזמנים. לא רק שהוא הרס את מה שנותר מן המורשת הפוליטית שלו, אלא שהוא המיט חרפה על מדינת ישראל כולה.

הרשו לי להצהיר מראש כי אני הכרתי והערצתי בעבר את אולמרט. בגיל 28, בהיותו חבר הכנסת הצעיר ביותר, הוא צבר למרבה האירוניה מוניטין כלוחם מושבע בפשע ובשחיתות. כמגייס תרומות ועסקן מוצלח, אישיותו הכובשת תרמה להפיכתו לפוליטיקאי המושלם. אולמרט היה נאמן לתומכיו ולחבריו ותרם תרומה מכובדת בתפקידו כשר הבריאות. אני הייתי תומך נלהב במועמדותו לראש עיריית ירושלים, כאשר המועמדות התבססה על מצע של עיר מאוחדת.

הרשו לי אף להביע תקווה, כי למען טובתו של אולמרט ולטובת שמה הטוב של ישראל, בתי המשפט ימצאו אותו זכאי מן העבירות בעוונם הוא עומד לדין. אף אחד מאתנו אינו רוצה לחזות במנהיג ישראלי נוסף בעל פרופיל גבוה הנאסר בכלא או נמצא אשם בשחיתות.

משהו השתבש אצל אולמרט כאשר הוא פיתח משיכה לאופורטוניזם פוליטי זול, אשר הגיע לשיאו כאשר הצטרף לחגיגה של קדימה. הוא הפך לאחד ממקדמיה הנלהבים ביותר של מדיניות ההתנתקות החד-צדדית של אריאל שרון, וכך סלל את הדרך למיניו לממלא מקום ראש הממשלה ולירושתו של שרון.

היה ברור כי אולמרט איבד את דרכו לחלוטין כאשר ב-9 ביוני, 2005, במהלך הסערה בנושא ההתנתקות, הוא נשא את הנאום המרכזי בפורום למדיניות בנושא ישראל הנוטה לשמאל והצהיר: "נמאס לנו ממלחמות. נמאס לנו להיות אמיצים. נמאס לנו לנצח. נמאס לנו להביס את אויבנו".

המילים הללו ימשיכו לרדוף אותו עד סוף ימיו. הן מתמצתות את דרך הפעולה ההרסנית שבה הוא נקט בהמשך, רק שנה לאחר מכן, כאשר הוא פתח במלחמת לבנון השנייה האיומה ביולי 2006. מלחמה זו הובילה לחיזוקו של חיזבאללה- בן הטיפוחים של איראן- וסללה לבסוף את הדרך לתפיסת השליטה בממשלת לבנון על ידו.

חברי וועדת וינוגרד אשר חקרו את המלחמה נבחרו בקפידה על ידי אולמרט עצמו. ואולם, הם הגישו דו"ח ובו ביקורת חריפה, המגנה את מדיניותו המזגזגת של אולמרט אשר הגיעה לשיאה ב-"החמצה גדולה וחמורה" בהנחלה של תבוסה משמעותית לחיזבאללה ושיקום ההרתעה של ישראל. הדו"ח עשה שימוש במונח "כשל" 190 פעמים ובמונח "ליקויים" 213 פעם.

בסירובו לקבל על עצמו אחריות ולהתפטר- הוא אף הרחיק לכת בחוצפתו וטען כי הממצאים זיכו אותו וכי "הכתם המוסרי הוסר" מעליו- אולמרט שם ללעג את האחריותיות הציבורית.

כראש ממשלה, אולמרט המשיך בהתדרדרות מעמדו. בניסיון נואש להציל את מורשתו באמצעות הצעת ויתורים מופרזים לפלסטינים, הזהיר כי בהעדר פתרון שתי מדינות, תהיה "מדינת ישראל גמורה".

ללא התייעצות עם הכנסת או הקבינט ומבלי לקבל כל ויתורים הדדיים משמעותיים, הוא הציע לעבאס 98.1% מן הגדה המערבית- תוך התעלמות מגבולות הניתנים להגנה וויתור על נוכחותה הביטחונית של ישראל לאורך נהר הירדן. הוא הסכים לחלק את ירושלים ואף הביע נכונות לכך שישראל תוותר על השיפוט במתחם הר הבית לטובת וועדה רב- לאומית. בנוסף, הוא הציע להרשות למספר פליטים ערביים להתיישב בישראל- ללא התייחסות לפיצויים למאות אלפי הפליטים היהודים ממדינות ערב אשר גורשו מבתיהם ב-1948.

כמו קודמו יאסר ערפאת, עבאס דחה את הצעותיו של אולמרט ואפילו לא הציע הצעה נגדית. הוא לא עשה יותר מאשר לחזור על ההצהרה לפיה "זכות השיבה לפליטים הפלסטיניים"- אשר תוצאתה תהיה סופה של המדינה היהודית- אינה עומדת למשא ומתן.

ואולם, מאז סילוקו מתפקיד ראש הממשלה, אולמרט פצח בקמפיין לרביזיה היסטורית, בהתעקשו כי לו היה נשאר בתפקידו- הוא יכול היה להשיג הסדר שלום קבוע עם הפלסטינים.

הוא מאשים את ממשלת נתניהו בכישלון השיחות עם עבאס, ורק לאחרונה פלט את ההצהרה המדהימה: "אני שואל עצמי האם מדינת ישראל החליטה להכריז מלחמה נגד כל העולם. מדינת ישראל החליטה להניח בצד את כל המדינות החשובות באירופה… מדוע?"

אולמרט הפך נואש למצוא כל דוכן נואמים, וירידת קרנו הגיעה לשיאה בקבלת ההזמנה לנאום את הנאום המרכזי מול ועידת 'J Street'.

'J Street' הוא ארגון המורכב מיהודים אמריקניים אשר אינם רואים פסול בהפעלת תעמולה על נשיא ארצות הברית בדרישה כי יפעיל לחץ על ישראל. הם מצדיקים פעולות אלו בתואנה שהישראלים זקוקים ל-"אהבה קשוחה", וכך משווים אותנו לבני נוער המשתמשים בסמים ויש להפעיל עליהם לחץ לעשות את מה שנכון עבורם, או להחרמת מפתחות הרכב מידי חבר שתוי. ליהודים האמריקניים האופנתיים הללו יש את החוצפה להפעיל לחץ על ממשל אובמה בדרישה כי יכריח את הממשלה הנבחרת הדמוקרטית של ישראל לפעול בניגוד לרצונה בנוגע לנושאי ביטחון לאומי המשפיעים ישירות על חייהם ומותם של אזרחיה.

אך מעבר לכך, במהלך הלחימה ברצועת עזה שתוזמרה על ידי אולמרט, כאשר כל חלקי המפה הפוליטית הישראלית- כולל מרצ מן השמאל הקיצוני- התאחדו, ב-'J Street' סרבו לתמוך בישראל. תוך הפעלת 'שקילות מוסרית' בין ישראל לחמאס, הם טענו כי "ישנם רבים המכירים באלמנטים של אמת משני צדי המתרס במחלוקת". כמו כן, הם גערו בישראל על כך שהפעילה "תגובה בלתי- פרופורציונאלית". הארגון קבע כי "אנו מכירים בכך שהן לישראלים והן לפלסטינים אין מונופול על הנכון והלא נכון", והאשימו את הישראלים ב-"העדר שפיות ומתינות" בגישתם כלפי החמאס.

רק בשבוע שעבר, בעוד ששוגרו מאות רקטות לעבר אזרחי ישראל, 'J Street שוב הפעילו 'שקילות מוסרית' וביטאו "דאגה" לנוכח ההתקפות על ישראל ולנוכח "המתקפות האוויריות של צה"ל על עזה שנהרגו בהן יותר מ-12 אזרחים פלסטיניים". לאחר מכן הם נאלצו לסגת בהם מהדברים ולהתנצל שכן התברר שכל ההרוגים, למעט שניים, היו מחבלים.

העובדה שאולמרט נואש עד כדי כך שהוא יופיע בפני גוף כה מפוקפק אשר השמיץ אותו עצמו בעבר, משקף את הצורך הפאתטי שלו בבימה לצורך פברוק מורשת היסטורית כלשהי. ניתן היה לרחם עליו לולא התעמולה האנטי- ישראלית שהוא מספק ליריבינו כראש ממשלה לשעבר.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann