לפני שנתיים, כשלראשונה גיניתי את האג'נדה האנטי-ישראלית של ג'יי סטריט, סימנתי את ג'ורג' סורוס, סוחר המט"ח המיליארדר יליד הונגריה, כאחד התורמים העיקריים של ג'יי סטריט. אולם המנכ"ל והמייסד של ג'יי סטריט, ג'רמי בן-עמי, הכחיש זאת נמרצות במספר הזדמנויות. הוא אף אמר כי הלוואי שסורוס היה מממני הארגון והוסיף כי "תוייגנו כמקבלי תמיכה מסורוס מבלי שבכלל קיבלנו ממנו מימון." כעת התגלה שכ-750,000 דולרים, שהם כמעט שליש מהכנסות ג'יי סטריט בארה"ב ב-2008-2009, הגיעו מסורוס. לאחר שנחשף כשקרן סדרתי לכל דבר בן עמי ניסה להתחמק מההשלכות של התנהגותו המבישה בכך שאמר "אני מקבל את אחריות על כך שהייתי פחות מברור" לגבי מקורות המימון של ג'יי סטריט.

ארגון ג'יי סטריט נחשף

Print This Post

ג'יי סטריט

J-Street unmasked

לפני שנתיים, כשלראשונה גיניתי את האג'נדה האנטי-ישראלית של ג'יי סטריט, סימנתי את ג'ורג' סורוס, סוחר המט"ח המיליארדר יליד הונגריה, כאחד התורמים העיקריים של ג'יי סטריט. אולם המנכ"ל והמייסד של ג'יי סטריט, ג'רמי בן-עמי, הכחיש זאת נמרצות במספר הזדמנויות. הוא אף אמר כי הלוואי שסורוס היה מממני הארגון והוסיף כי "תוייגנו כמקבלי תמיכה מסורוס מבלי שבכלל קיבלנו ממנו מימון."

כעת התגלה שכ-750,000 דולרים, שהם כמעט שליש מהכנסות ג'יי סטריט בארה"ב ב-2008-2009, הגיעו מסורוס.

לאחר שנחשף כשקרן סדרתי לכל דבר בן עמי ניסה להתחמק מההשלכות של התנהגותו המבישה בכך שאמר "אני מקבל את אחריות על כך שהייתי פחות מברור" לגבי מקורות המימון של ג'יי סטריט.

למעשה, סורוס וג'יי סטריט מהווים זוג מושלם. סורוס הצהיר בגאווה "איני ציוני ואיני יהודי מאמין". הוא מאמין כי ישראל אשמה במידה רבה באנטישמיות. את הביקורת הארסית שלו הוא מפנה בעיקר כלפי איפא"ק והוא תוקף בעקביות מוסדות פרו-ישראליים. בנוסף, הוא גם קורא להכרה בחמאס. ה" המכון לחברה פתוחה" (OSI) שלו מזרים הון עתק לארגונים שמטרתם העיקרית היא להחליש את ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי. רק לפני חודש הוא תרם סכום שיא של 100 מיליון דולרים ל"היומן רייטס ווץ'", כביכול כלב השמירה של זכויות האדם, שכבר אינו טורח להסתיר את עוינותו ונטייתו הבוטה נגד ישראל.

ג'יי סטריט מצידה גינתה את ישראל על פעולתה בעזה נגד החמאס ותיארה אותה כ"תגובה לא פרופורציונלית". הארגון סרב להכריע "מי בין הצדדים הוא הצודק ומי הוא הטועה" בסכסוך בעודו מצהיר כי "אנו מכירים בכך כי לא לישראלים ולא לפלסטינים יש מונופול על האמת והצדק". כמו-כן, לא די בכך שהארגון סרב לגנות את דו"ח גולדסטון הוא אף סייע בארגון פגישות בין חברי קונגרס לשופט גולדסטון. הארגון גם החיה את ההאשמה האנטישמית בדבר נאמנות כפולה והזהיר את היהודים כי על-ידי "תמיכה חד-צדדית בישראל" הם "מסתכנים בניכור הציבור האמריקני" וטען כי "יגנו אותם על כך שהם מפגינים נאמנות רבה יותר לישראל מאשר לארה"ב." אנשי ג'יי סטריט הכפישו שוב ושוב את איפא"ק ותיארו את השדולה כגוף המשתייך לימין הקיצוני, בהתעלמות מהעובדה שאיפא"ק תמכה במדיניותן של כל הממשלות הישראליות, כולל הממשלות היוניות שקדמו לזו של נתניהו.

לא מזמן ג'יי סטריט קרא לתומכיו להציף את רשות המיסים האמריקאית בתלונות על כך שתרומות למען מוסדות רווחה מעבר לקו הירוק, כולל גושי ההתיישבויות המרכזיים וירושלים, מהוות הפרה של חוקי ארה"ב ולכן יש לחקור אותן בהתאם.

ישנן תנועות שמאל כמו "מרצ" ו"שלום עכשיו" שמתנגדות למדיניות ההתנחלויות של ישראל לא פחות מאשר ג'יי סטריט. אך עיקר מה שמבדיל את ג'יי סטריט מתנועות אלו אינו השקפות העולם, אלא המעשים של הארגון. אנשי ג'יי סטריט מתעקשים כי הם יודעים יותר טוב מהישראלים מה נכון בשבילם. הם משתמשים באנלוגיה הדוחה של הורים הנאלצים להפעיל "אהבה קשוחה" על ילדיהם המכורים לסמים כדי להצדיק את הפעלת הלחץ שלהם על ממשל אובמה כך שיכריח את ישראל לעשות ויתורים חד-צדדיים לפלסטינים הפוגעים בבטחונה. הארגון גם מממן מועמדים לקונגרס שלהם רקורד של עוינות כלפי מדיניות ישראל. אלו לבטח דברים דו-משמעיים ואורווליאניים כאשר ארגון המבקש ממחוקקים זרים להתנגד למדיניות ישראל מכנה את עצמו "פרו-ישראלי".

יתר-על-כן, ג'יי סטריט גם נחשף בכך שקיבל תרומות ותמיכה מאנשים פרטיים ומארגונים ערביים ופרו-ערביים.

ברשימת התורמים נמצאות דמויות כגון ג'נביב לינץ', משתתפת לשעבר ב"מועצה האיראנית-אמריקנית הלאומית" (NIAC) וחברה בועדת הכספים של ג'יי סטריט. ישנה ג'ודית בארנט, לשעבר סוכנת רשומה של ערב הסעודית המשמשת גם כחברה במועצה המייעצת של ג'יי סטריט. ובנוסף גם ננסי דאטון, לשעבר פרקליטה בשגרירות הסעודית, תורמת לועדת הפעילות הפוליטית של ג'יי סטריט, ועדה שתורמת כספים למועמדים אנטי-ישראליים בבחירות לקונגרס.

השבוע נחשף גם כי תורמת מיסתורית מהונג-קונג, "קונסולאסיון אדיסקול", שאת פרטי זהותה אנשי ג'יי סטריט מסרבים למסור, העניקה לארגון כ-800,000 דולרים (כמחצית מסך הכנסותיו השנתיות). כשבן- עמי התבקש לזהות את התורמת מהונג-קונג הוא סרב ואמר רק כי "ביל בסטר הוא שגייס אותה". נראה כי בסטר אינו יהודי, ולנוכח העדר הרצון של בן-עמי להרחיב בנושא, התרומה הזו מעוררת אי נחת. שמועות שלא אומתו רומזות שמדובר בכסף סעודי חשאי או בערוץ אחורי שמטרתו להסתיר מימון נוסף של סורוס. כאשר משלבים את התרומה ה"סינית" המסתורית עם זו של סורוס קשה לאנשי ג'יי סטריט להכחיש כי חלק הארי של התקציב שלהם מגיע ממקורות אנטי-ישראליים או בעייתיים אחרים.

כיצד חוסר השקיפות, השקרים חסרי הבושה והידיעה כי ג'יי סטריט קיבלה בסתר מימון מיהודי אנטי-ישראלי מובהק כמו סורוס ישפיעו על הארגון?

סביר שהארגון ייפגע אך תומכי הליבה שלו ימשיכו לתמוך בו. השאלה האמיתית היא האם הממסד היהודי האמריקאי יתעורר וידחוק את הארגון מחוץ למיינסטרים במקום לקבל אותו תחת כנפיו.

עיקר התמיכה של הארגון כיום מתבססת על שתי קבוצות . הכי מהימנים הם האלמנטים האנטי ישראלים המרכזיים אשר באופן ציני מכנים את הארגון "פרו-ישראלי" על-מנת למקסם את האפקטיביות של הקמפיין שלהם נגד הממשלה הישראלית. בכללם יש פעילים שהם חלק מאלמנט אנטי-ציוני עויין. פעילים אלו מוכנים לשתף פעולה עם כל אחד, כולל ערבים ופעילי שמאל קיצוניים ואנטי-ציוניים כדי להחליש את המדינה היהודית. בדרך כלל הם "יוצאים מהארון" ומזדהים בשמם בועידות של ג'יי סטריט. מטעמים ברורים מנהיגי הארגון מנסים להסית את תשומת הלב מפעילים אלו שרבים מהם עושים דמוניזציה ומבקשים לערוך דה-לגיטימציה למדינת היהודים.

הקבוצה השנייה מייצגת את מרביתם של פשוטי העם שתומכים בארגון. רבים מהם הם ליברלים מבולבלים עם מעט מאוד רקע יהודי. אנשים שבן-עמי תיאר ל"ניו-יורק טיימס" כצעירים שהתבוללו ברובם ונוהגים להשתתף ב"ליל סדר בודהיסטי". חלק מהם באמת כועסים כשמאשימים אותם בתמיכה באלו המבקשים להשמיד את המדינה היהודית וטוענים שהם לוקחים חלק בפעילות מחאה קונסטרוקטיבית שהם מאמינים שנותרת במסגרת הפעילות הפרו-ישראלית הכללית. במובנים רבים הם מזכירים את היהודים שאהדו את המשטר הסובייטי במהלך המלחמה הקרה. גם הם היו ליברלים מבולבלים שהקומוניסטים הפעילו עליהם מניפולציה עד שתמכו בפסטיבלי שלום מזוייפים והשתתפו בפעילויות פרו-סובייטיות שללא ספק קידמו את האינטרסים של "אימפריית הרשע".

לזמן מה הממסד היהודי סבל את קיומן של הקבוצות הללו. אך כאשר העדויות על הצביעות והאנטישמיות הסובייטית התגברו, אותן הקבוצות נדחקו מהמיינסטרים.

היום יהיה זה מגוחך לחלוטין להגדיר קבוצה כמו ג'יי סטריט, שקוראת לעצמה "הבלם האחורי" של אובמה בקונגרס ומבקשת לחתור נגד התמיכה הניתנת לממשלת ישראל, "פרו-ישראלית". אף אחד לא מבקש לשלול מג'יי סטריט את הזכות לחופש הביטוי. תקשורת השמאל הליברלית ללא ספק תמשיך לקדם את הארגון שמבקש להעניק חותמת פסוודו-יהודית ללחצים החד-צדדיים שמפעיל ממשל אובמה על ישראל.

אולם, עם גילויים של דברים אחרונים אלו, בתקווה שמנהיגי יהדות ארה"ב יחשפו את ג'יי סטריט כקבוצת שוליים אנטי-ישראלית שנוצרה באופן מלאכותי ממענקיו של סורוס ויפרידו בינם לבין המיינסטרים של הקהילה היהודית המסורה שנותרת תומכת ישראל באופן גורף.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann