Flash90

איחוד אש"ף וחמאס – שילוב של רשעות

Print This Post

נדמה שחלק ממנהיגי העולם – כולל חלק מידידינו האמריקנים – עדיין מסרבים להכיר במציאות וממשיכים להשלות את עצמם שניתן לעודד את מחמוד עבאס והרשות הפלסטינית להגיע להסדר שלום כל עוד ישראל תמשיך לפייס אותם ולפטור אותם מפשעיהם.

הזוי עוד יותר הוא הקונצנזוס האוניברסלי כמעט לפיו מיזוג בין פתח לבין חמאס הרדיקלי והרצחני עוד יותר מהווה צעד חיובי לקראת השגת הסדר. האמונה לפיה שילוב של שתי ישויות מרושעות תוכל להוביל להשפעות חיוביות מנוגדת לכל הראיות.

המיזוג הפוטנציאלי הזה הוא תוצאה של התמודדות של חמאס עם משבר כלכלי, והחשש של הארגון לפיו כל עוד הוא לא יעצור את הקריסה המתמשכת בשירותיו, ובמיוחד ההתדרדרות הדרמטית בשירותי החשמל שנגרמה ע"י הרשות, ייתכן והוא ייאלץ להתמודד עם התקוממות פנימית.

חמאס הסכים שכל האדמיניסטרציה המוניציפלית של עזה תיכנס תחת המטרייה הפוליטית של הרשות – מה שזה לא יהיה. אך מנהיגי חמאס עמדו על כך שלמרות שמעברי הגבול יהיו נתונים תחת השגחתה של הרשות, הביטחון ימשיך ויישאר תחת שליטתו המלאה. הם לא יניחו את נשקם ולא יפרקו או ימזגו את המבנה הצבאי שלהם עם זה של הרשות. כמו כן, הם לא הסכימו לחדול מבניית מנהרות שמטרתם לייצר טרור בתוך גבולות ישראל. למעשה, בערב ה"פיוס", חמאס קידם כמה מהטרוריסטים הקשוחים והרדיקליים ביותר בשורותיו לתפקידי מפתח צבאיים. כמו כן, אנשי הארגון שבו והצהירו שהם לא יעלו על הדעת הגעה לכל הסדר עם ישראל.

השילוב בין שתי ישויות הטרור הללו צפוי לאפשר לחמאס לתפוס בסופו של דבר את השליטה על הרשות או להחליפה באופן מוחלט. המטרה היא להפעיל טקטיקה דומה לזו שהפעיל חיזבאללה בלבנון, ובעוד שבתחילה יורשה לעבאס להציג עצמו כמנהיג הלאומי, הם ייתפסו שליטה מעשית על הגדה המערבית.

עבאס הדו פרצופי, הבלתי פופולארי והמזדקן מוכן להתקדם לכיוון הזה עם אויביו המושבעים בכדי שיוכל להתיימר לייצג את כל הפלסטינים. כמו כן, הוא ניצב מול איומים בקרב שורות הארגון שלו, במיוחד מצד יריבו המושבע מוחמד דחלאן.

זאת ועוד, עבאס ממשיך להתעקש בקשיחות על כך שזכות השיבה לצאצאי הפליטים הפלסטינים (דבר שיביא לסופה של המדינה היהודית) איננה נתונה למשא ומתן. הוא, כמו גם קודמו יאסר ערפאת, סירבו להצעות להשבת למעלה מ-95% אחוזים מהשטחים שנכבשו ב-1967 מן הירדנים.

עבאס אינו זקוק לעידוד מצד חמאס כאשר מדובר בהפצת שנאה ואלימות נגד ישראל. ואכן, במהלך השנים האחרונות, הוא וממשלו החריפו את ההסתה שלהם באופן דרמטי ובמצח נחושה.

התעמולה הנוכחית של הרשות, המקודמת בבתי ספר, במסגדים ובתקשורת שבשליטת הממשלה, מכריזה באופן ברור על כך שהמטרה הסופית היא לא פחות מאשר הגמוניה ערבית מנהר הירדן ועד לים התיכון. הרשות מקדמת בעקשנות את שנאת היהודים, תוך שהיא מתארת אותם כצאצאי קופים וחזירים ומפרסמת קריקטורות נאציות אנטישמיות מן הזן הדוחה ביותר.

רק לאחרונה, לאחר שהופעל עליו לחץ, עבאס גינה מתקפת טרור. אך לאחר מכן, הוא גמל לקרובי המשפחה של הרוצחים על "מות הקדושים" שלהם עם פנסיות מדינה נדיבות.

על מנת שלא תהיינה אי הבנות, בהתרסה כנגד קריאות אישיות מצד הנשיא טראמפ לחדול מהנוהג הברברי הזה של מתן תגמול כלכלי לרוצחים, עבאס הבטיח למועצה המהפכנית של הפתח שממשלו ימשיך לקיים את המדיניות של הקצאת משכורות למשפחותיהם של מחבלים פלסטינים בבתי הכלא, כמו גם לאלו שנהרגו ע" כוחות ישראליים. הוא אמר שהוא מחשיב את הדבר כ"מחויבות מוסרית, לאומית והומניטרית". השנה, למעלה מ-345 מיליון דולרים הופצו כתגמול למחבלים, סכום המהווה כמחצית מ-693 מיליון הדולר שהרשות מקבלת בסיוע חוץ.

כפי הנראה, האמריקנים חורקים את שיניהם לנוכח התגובה השערורייתית הזו ומשלים את עצמם שהנושא הזה ייפתר במהלך המשא ומתן לשלום. ניתן רק לדמיין כמה בלתי נתפס היה זה אילו ארצות הברית הייתה פועלת לפייס מדינה שהייתה ממשיכה לספק מענקים כלכליים עצומים לאלו שתזמרו את מתקפות ה-11 בספטמבר על מגדלי התאומים.

ואולם, המדיניות הברברית הזאת מיושמת מזה עשורים, והיא זוכה להתעלמות מצד שאר העולם, כאשר האירופאים ממשיכים לספק כספים שחלק משמעותי מהם משמש להקדשת זיכרונם של רוצחי המונים. רק לאחר קריאתו של הנשיא טראמפ לחדול מן התשלומים הללו, מספר מדינות אירופאיות ביטלו בפעם הראשונה את המענקים שלהם. בנוסף, הקונגרס האמריקני צפוי להעביר חקיקה לקיצוץ מענקים לרשות כל עוד זו לא תחדל מעידוד מעשי רצח ותוהו ובוהו.

באווירה זו, האיחוד האירופי ממשיך להפעיל את הסטנדרטים הכפולים הבוטים שלו ונוהג כאילו העימות עוסק בנדל"ן, תוך קריאה להחרמת תוצרת ההתנחלויות הישראליות בזמן שהוא בקושי אומר דבר בנוגע לטבח המתמשך של מאות אזרחים סוריים חפים מפשע מדי שבוע ובנוגע להמשך השימוש בכלי נשק כימיים אסורים ע"י אסד.

מנהיגי העולם מצפים מישראל להמשיך ולבצע ויתורים חד צדדיים לטובת החברה המרושעת הזו, המבוססת על תרבות של מוות ושנאה. אלו המפעילים לחץ על ישראל מעודדים את הפלסטינים להיות מוכנים אף פחות לפשרות. מתסכל במיוחד לשמוע את הנשיא טראמפ כאשר הוא ממשיך להביע אמון בכך שניתן להשיג שלום עם הברברים האלו באמצעות פיוס. בעוד שהוא ממשיך להביע את אהבתו למדינה היהודית ותמיכתו בה, הוא רמז כי ישראל יכולה לעשות יותר על מנת להשיג שלום.

ניתן רק לקוות שהוא יגיע בקרוב למסקנה ריאליסטית יותר ויהיה מוכן להתמודד עם המצב בגבורה.

למרות העובדה שמרבית הקהילה הבינלאומית מריעה ל"פיוס" בין פתח לחמאס, האמת היא ששני הצדדים זהים במהותם. הסיבה לקונפליקט העקוב מדם ביניהם במהלך העשור האחרון איננה טמונה באידיאולוגיה, אלא מבוססת על תחרות אישית וסכסוכים בין חמולות פלסטיניות. הרשות מדברת בטונים רכים יותר לעולם החיצוני על מנת לנצל את האופציות הדיפלומטיות להשגת ויתורים ללא הדדיות – מדיניות שמטרתה לפרק את ישראל בשלבים. אך המציאות היא ששני ארגוני הטרור חולקים את אותו היעד הסופי – סילוק הריבונות היהודית מן האזור.

במידה ו"הפיוס" בין פתח לחמאס יחזיק מעמד, עבאס יתמודד עם בעיות רבות. עד עתה, הוא נפטר מאחריות בכל הקשור לזוועות שביצעו טרוריסטים של חמאס. כעת, כעומד בראשה של ישות מאוחדת, הוא יישא באחריות לטרור של חמאס, וקיים ספק בנוגע לשאלה האם כוחות הביטחון שלו יוכלו לעמוד בפני מתקפות טרור של חמאס בתחום השיפוט שלהם. ואכן, נדמה שהוא התחייב עתה לשוב ולספק תגמולים ופנסיות לטרוריסטים של חמאס.

עד כה, מחלקת המדינה האמריקנית נמנעה מלהשמיע מילות גינוי כנגד היוזמה השערורייתית הזו. עליהם להכיר בכך שישראל תהיה מחויבת להפעיל פעולת מנע במידה וחמאס ישתלט על הרשות ואיראן וחיזבאללה יתייצבו על גבולנו הדרומי.

אין ספק שהגיע הזמן שארה"ב והנשיא טראמפ יבלעו את הגלולה המרה ויזהירו את הפלסטינים כי הם ייאלצו להתמודד עם פעולות תגמול משמעותיות כל עוד הם לא יחדלו מהתוקפנות המתמשכת שלהם כלפי ישראל. עליו להכריז כי עד שיריבינו לא יהיו מוכנים לחדול מן ההסתה ולגנות את הטרור, ארה"ב לא תסכים לסבול עוד את אלו המשלמים מס שפתיים לשלום בזמן שהם מעודדים ומממנים רצח המוני. עליו לקרוא להקפאת כל סיוע החוץ לפלסטינים עד אשר מנהיגיהם יפסיקו את פעילות הטרור שלהם.

על ישראל לתמוך בפלסטינים הרבים אשר אינם תומכים בטרור ולפעול על מנת לשפר את תנאי מחייתם ואיכות חייהם. אם העולם הדמוקרטי יפעל באופן מאוחד בכיוון זה, הנהגה חדשה תקום במהרה ותבקש להגיע להסדר שלום אמתי.

בינתיים, עלינו להישאר חזקים ועצמאיים. בעוד שהאינטרס הישראלי הוא להגיע להסדר, הדבר יהיה אפשרי רק כאשר פרטנר אמתי הפועל בתום לב ומייצג את הפלסטינים יהיה מוכן להתדיין אתנו.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann