אויבינו האסלאמים-פונדמנטליסטים הם חיות-אדם ברבאריים

Print This Post

Our Islamic Fundamentalist Adversaries are Inhuman Barbarians

החשש לשלומם של הנערים החטופים תופס מקום נכבד במודעותנו ובתפילותינו, ואנו חולקים את כאבם של הוריהם ומשפחותיהם. האומה הישראלית מפגינה כעת את האחדות שסימלה תמיד את העם היהודי בעת שהתעמת עם מצבים קשים.

ואולם, ישנם עדיין כמה ישראלים מטורפים, דוגמת עיתונאי ׳ידיעות אחרונות׳ רענן שקד שמאשים את ״המטורללים האלה שלוקחים איתם את הילדים שלהם לגור בשטחים״. טבעה ההזוי של הדמוקרטיה שלנו מאפשר גם לח״כ חנין זועבי מבל״ד לטעון שהחוטפים אינם טרוריסטים, ולהצדיק ללא-בושה את החטיפה כאקט של התנגדות ל״סבל הפלסטיני״. היא זכתה לתמיכתו של אברם בורג, שטוען שהגורם לחטיפה הוא ״מצוקותיה של חברה שלימה, זעקתה וגורלה של אומה שלימה החטופה על ידינו״.

אך רובם המוחלט של הפוליטיקאים שלנו, שהתנהגותם הבזויה הגיעה לשפל של כל הזמנים במהלך הבחירות לנשיאות, מפגינים אחדות וחמלה בהתייחסותם למשבר המתמשך הזה.

התקשורת הגלובאלית מתארת את החטיפה כמתקפה שכוונה נגד ״מתנחלים״. עובדה זו היא אירונית במיוחד בהתחשב בהיסטוריה של גוש עציון – משם נחטפו הנערים – גוש התנחלויות שנוסד ע״י שרידי קהילה שנמחקה במהלך מלחמת השחרור ב-1948 וצאצאיהם.

בהקשר זה, עלינו להכיר במציאות לפיה העולם אדיש כלפי מה שקורה לישראל, כפי שהומחש פעם נוספת ע״י הימנעותו של האיחוד האירופי משחרור הצהרה רשמית במשך חמישה ימים. כשההצהרה פורסמה לבסוף, היא לא נחתמה ע״י שרת החוץ קתרין אשטון, שבדרך כלל איננה מפספסת הזדמנות לשחרר הצהרות מיידיות בשמה המגנות את ישראל על בנייה בפרבריה היהודיים של מזרח ירושלים.

למרבה האירוניה, בזמן שסאגת החטיפה מתפתחת בישראל, בניו יורק מתקיים דיון סוער בנוגע להפקת האופרה של ה׳מטרופוליטן׳ ״מותו של קלינגהופר״, דרמה מזעזעת המבוססת על רציחתו המבחילה של יהודי נכה על סיפון אוניה ע״ טרוריסטים פלסטינים. הפקה זו מבקשת לספק רציונליזציה והומניזציה למחבלים ולמניעיהם.

הבעיה המרכזית כיום היא העובדה שהקהילה הבינלאומית מתכחשת לטבעו הברבארי של הפונדמנטליזם האסלאמי. ניתן היה לצפות שההרג המתקיים בסוריה וכעת גם בעיראק, המשתווה בחומרתו למעשי הטבח החמורים ביותר של ימי הביניים, ישמש כקריאת השכמה. התנהגותם של הג׳יהאדיסטים הסוניים בכיבוש מוסול, שבמסגרתו נערפו והוצגו לראווה ראשיהם של מאות (אם לא אלפים) של חיילים ושוטרים, מסביר מדוע למעלה מחצי מיליון תושבי העיר נמלטו ממנה. דוגמאות נוספות הן 185,000 הנטבחים ע״י שני הצדדים במלחמת האזרחים בסוריה ו-300 הילדות שנחטפו וכפי הנראה נמכרו לעבדות בניגריה. הג׳יהאדיסטים – סונים ושיעים כאחד – הם מפלצות ברבאריות.

אך בכל הקשור לישראל ולשכנותיה, לקהילה הבינלאומית נח יותר לתאר את העימות במונחים של פלסטינים המבקשים עצמאות לאומית מ״כובשיהם״ הישראלים. העובדה שלפלסטינים הוצעו למעלה מ-95 אחוזים מהשטחים שמעבר לקו הירוק ושהם דחו בבוז הצעות להקמת מדינה באינספור הזדמנויות, מדגישה את שאיפתם האמתית – שהיא איננה נדל״ן, אלא מחיקתה של הריבונות היהודית.

האיזור כולו הוא מאורת עקרבים של פעילות ברבארית. חמאס וגדודי חללי אל אקצה – הזרוע הצבאית של הפתח ומרכיב של הרשות – חד הם, והם דומים באותה מידה לעמיתהם הרצחניים והברוטאליים בסוריה ובעיראק. השיעים, שאותם הם מבקשים להשמיד, אכזריים באותה מידה כלפי הסונים כאשר הם נמצאים בשליטה. על כן, לא ניתן להבחין בין הברוטאליות האכזרית של השיעים של חיזבאללה לבין החמאס הסוני. אם לברבארים הללו יש את היכולת להתייחס לבני עמם באופן כה אכזרי, ניתן רק לדמיין בחלחלה כיצד היו מתייחסים ליהודים בהינתן ההזדמנות.

ישראל מהווה נווה מדבר של שלווה יחסית באזור הפכפך זה. באופן אירוני, בחודשים האחרונים ישראל אף מטפלת בפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה. אנו מספקים שירותים רפואיים לפלסטינים ללא היסוס, גם לפני שנתיים – כאשר נכדתו של איסמעיל הנייה, ראש חמאס בעזה הממשיך לקרוא להריגתם של יהודים, טופלה בישראל. למרבה הפלא, באותו השבוע של החטיפה, מחמוד עבאס לא היסס לאפשר לאשתו להתאשפז במרכז הרפואי ׳אסותא׳ בתל אביב.

ואולם, כשאזרחים ישראליים מטווחים ע״י טילים מעזה, כל שמבקשות ארה״ב והקהילה הבינלאומית מעבאס זה להצהיר שירי הטילים על ישראל אינו משקף את האינטרס הפלסטיני. עבאס הגיב לחטיפה וגינה אותה רק כעבור ארבעה ימים – אך הצהרתו כללה גם מחאה על ההפרעה הישראלית לחיים הפלסטיניים בזמן החיפוש אחר מבצעי החטיפה.

בינתיים, הפלסטינים חגגו בפומבי, הן באיזורים שבשליטת הרשות והן ברצועת עזה. קריקטורות מחליאות שהיללו את החטיפה פורסמו ביומון הרשמי של הרשות הפלסטינית ובפרסומיו של הפתח. דברים אלו מהווים המשך ישיר להצהרה ששחרר מוקדם יותר השנה בכיר הרשות ג׳יבריל רג׳וב בטלוויזיה הממלכתית, בה אמר ״אם חמאס רוצים לחטוף חיילים… אנו מעודדים אותם. כשהם חטפו את [גלעד] שליט, ברכנו אותם״. ראוי לציין שאין כל הבדל בין ההסתה לשנאה שמקודמת ע״י הרשות לבין זו שמקדם החמאס, הדוגל בפתיחות ברצח-עם.

למרות זאת, בחודש שעבר ממשל אובמה אימץ בפועל את האיחוד בין הרשות לחמאס, ששב והצהיר בפומבי על מטרותיו הרצחניות ועל הקריאות לתומכיו לתרום את חלקם לחורבנה של ישראל. וה״פרטנר לשלום״ שלנו מושך באדישות בכתפיו כשחברי הקואליציה שלו קוראים להשמדתנו.

נשיא ארה״ב ברק אובמה מתרברב אולי על כך שעמד מאחורי הריגתו של בן לאדן, אך המציאות כיום היא שהפונדמטליזם האסלאמי חזק מאי-פעם. למעשה, במידה ולא ידוכאו בשבועות הקרובים, סוריה, עיראק, תימן, לוב, אפגניסטן וכמה נקודות רגישות נוספות באזור צפויות להפוך לח׳ליפות שישמשו כקני שיגור לייצוא טרור לכל חלקי העולם. כמו כן, הם יוכלו כמובן להשתמש באזרחי אירופה וצפון אמריקה השבים לארצותיהם לאחר שהשתתפו בלחימה נגד השיעים כמחבלים פוטנציאליים. אלו יתווספו לטרוריסטים השיעים האיראניים כמו חיזבאללה, שכבר מעורבים בטרור הגלובאלי ושיזכו לחיזוק עצום במידה ואיראן תהפוך למעצמת גרעין.

אם המנהיגים הגלובאליים ימשיכו לטמון את ראשיהם בחול ויסרבו להתעמת באופן דחוף עם המציאות המסויטת של הפונדמטליזם האסלאמי והדיו המשיחייים בעולם, יהיה זה קשה הרבה יותר להתנגד לכוחות האלה לאחר שהם ילכו ויתבצרו.

ישראל נמצאת בחזית הקרב נגד הג׳יהאד הגלובאלי. עליה להגיב בחומרה במידה והחטופים לא ישוחררו. הימנעות מתגובה שכזו תחזק את ידי הברבארים ותשמש תמריץ לחטיפת ישראלים וביצוע מעשי טרור נוספים.

אין לחזור על טעויות העבר. לשחרור ההמוני של 1,027 אסירים בתמורה לשליט בשנת 2011 התווספה ההחלטה העגומה של הממשלה בשנה שעברה – תחת לחץ אמריקני – לשחרר למעלה מ-100 רוצחים, וזאת במטרה לעודד את הרשות לגשת למשא ומתן. כבר עכשיו, הצבא נאלץ לעצור מחדש חלק מאסירים המשוחררים. אנו מוכרחים לבחון מחדש את כל ההליכים המתייחסים לתנאי מאסרם של מחבלים, ולהבטיח שכליאתם לא תשמש להם כחופשה בתשלום עם אופציה לחינוך אוניברסיטאי – שישמש אותם לאחר שחרורם בהחלפת שבויים.

לבסוף, ולמרות פחדינו, עלינו להמשיך ולהתפלל לשובם הבטוח של הנערים, שאיתם מזדהה כל העם. אך עלינו להתכונן לזמנים הקשים שעומדים לפנינו ולבקש לשמר את תחושת האחדות הנוכחית – שבמסגרתה העם ומנהיגיו מפגינים חמלה וסובלנות ונמנעים מהעוינות והקיצוניות המקטבים אותנו.

[email protected]Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann